1 Runda Kwalifikacyjna Grand Prix 2017 - Terenzano

Data 07.05.2016 g. 20:30 Stadion Stadion żużlowy w Terenzano Długość toru 0 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
Bieg dodatkowy o siódme miejsce.

Huckenbeck zwycięża w biegu dodatkowym. Zawodnik z Niemiec zajmuje ostatnie siódme premiowane awansem miejsce.
20. BIEG
Pawlicki nie miał najlepszego startu, ale zdołał wyjść na prowadzenie w biegu. Skutecznym atakiem na pierwszą pozycję Polaka popisał się Pavlic, który nie oddał prowadzenia do mety.
19. BIEG
Buczkowski najpierw minął Skorje, a później starał się odbić pierwszą pozycję Nilssona, ale ataki Polaka nie były skuteczne.
18. BIEG
Najlepszym starem popisał się Covatti, ale skutecznym atakiem przy krawężniku popisał się Huckenbeck, który nie oddał prowadzenia do mety.
17. BIEG
Jensen miał najlepszy start i to on pewnie wygrał w biegu. Castanga starał się odbić drugą pozycję Deddensa.
16. BIEG
Pawlicki wygrywa bez problemów. Bieg bez większej historii.

Przerwa na równanie toru.
14. BIEG
Buczkowski atakował Jensena, ale ataki Polaka nie przyniosły efektów. Pewnie w biegu zwyciężył Covatti, a w stawce nie liczył się Ivacic.
13. BIEG
Upadek Huckenbecka. Bieg przerwany. Reprezentant Niemiec wstał o własnych siłach, ale z powtórki został wykluczony.

Nilssona w pierwszej fazie wyścigu starał się atakować Pavlic, ale ataki Chorwata były bezskuteczne. Bieg bez większej historii.
12. BIEG
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Na starcie ruszał się Castagna. Powtórka w czteroosobowym składzie.

Pawlicki stoczył walkę z Huckenbeckiem. Polak na ostatnich metrach wyprzedził rywala. W początkowej fazie biegu Buczkowskiego pociągnęło i spadł na ostatnią pozycję, ale ostatecznie zdołał wywalczyć jeden punkt.