The British Final - Belle Vue

Data 13.06.2016 g. 20:30 Stadion The National Speedway Stadium Manchester Długość toru 300 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
22. BIEG
BIEG FINAŁOWY. Bieg finałowy przy mocno padającym deszczu. Nerwowo na starcie. Nierówny start. Bieg przerwany. W powtórce Cook najlepszy z wyjścia ale to co zrobił King przeszło najśmielsze oczekiwania. Piekielnie napędzony pod samą bandą King mija z łatwością będącego po wewnętrznej stronie toru Cooka i z dużą przewagą wygrywa bieg finałowy. Danny King Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii.!!!
21. BIEG
Lambert na przeciwległej prostej po zewnętrznej obejmuje prowadzenie. Będący na trzeciej pozycji S.Worrall na drugim łuku po wewnętrznej zaatakował Lawsona i przesuwa się na drugą pozycję dającą mu awans do biegu finałowego.
20. BIEG
Zdeterminowany King z trzeciej pozycji wjeżdża pomiędzy Auty i Halla dzięki czemu wychodzi na prowadzenie, którego już nie oddaje do mety.
19. BIEG
18. BIEG
S.Worrall najlepiej ze startu i nie daje się dogonić drugiemu Nichollsowi.
17. BIEG
Jason Garrity - powód zmiany: Rezerwa zwykła
16. BIEG
Nicholls obejmuje prowadzenie ale napędzony pod samym płotem przez niemal całe okrążenie King mija Nichollsa po zewnętrznej. Garrity leży na torze, bieg przerwany. Garrity będący na końcu stawki wpada w dziurę i niemal przelatuje przez kierownicę na tor. Jako sprawca przerwania biegu, Garrity zostaje wykluczony z powtórki.

W powtórce Nicholls nie daje szans rywalom i pewnie zgarnia 3 punkty.
Doskonały start Cooka. Starke na drugim łuku przycinką do wewnętrznej zaatakował Cooka ale niestety bezskutecznie. Po tym nieudanym ataku pomiędzy zawodnikami porobiły się bezpieczne odległości.
Lawson ładną akcja po zewnętrznej wychodzi z pierwszego łuku na prowadzenie. Będący na drugiej pozycji Harris popełnia błąd przez, który spada na koniec stawki.