MRGARDEN GKM Grudziądz vs Stal Gorzów
Data 19.06.2016 g. 17:00 Stadion Stadion żużlowy w Grudziądzu Długość toru 379 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

1
Już w niedzielę 19 czerwca na stadionie w Grudziądzu odbędzie się mecz 9. Kolejki PGE Ekstraligi między MRGARDEN GKM- em Grudziądz a Stalą Gorzów. Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem gorzowian wynikiem 56:34. (...)
5:1
Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło wynikiem 56:34. W Grudziądzu rozpoczyna się prezentacja. Najlepszym wyjściem z pod taśmy popisał się Lindbaeck na prostej dołączył do niego Gollob . Przez resztę biegu Iversen próbował atakować Tomasza Golloba bez skutku.
Tomasz Gollob 2*
Niels Kristian Iversen 1
Michael J. Jensen 0
2 01:5
6:6
Najlepiej spod taśmy wyszła para gości, Zmarzlik pomknął prosto do mety a Adrian Cyfer musiał odpierać wściekłe ataki Marcina Nowaka. Trwa przerwa na roszenie toru.
Marcin Nowak 1
Bartosz Zmarzlik 3
Adrian Cyfer 2*
3 Rafał Okoniewski 1*3:3
9:9
Zawodnicy równo wyszli z pod taśmy, w trakcie biegu utworzyły się dwie pary. Krzysztof Buczkowski cały czas nękał atakami Zagara a Pawlicki próbował przedrzeć się na punktowaną pozycję.
Krzysztof Buczkowski 2
Matej Zagar 3
Przemysław Pawlicki 0
4 Artem Łaguta 35:1
14:10
Para gości od samego startu do mety prowadziła niezagrożona. Przerwa na kosmetykę toru.
Marcin Nowak 2*
Krzysztof Kasprzak 1
Adrian Cyfer 0
5 Rafał Okoniewski 35:1
19:11
Niezagrożone zwycięstwo Rafała Okoniewskiego, Krzysztof Buczkowski wszystkie cztery okrążenia bronił się przed zaciekłymi atakami Jepsena Jensena.
Krzysztof Buczkowski 2*
Niels Kristian Iversen 0
Michael J. Jensen 1
6 Artem Łaguta 33:3
22:14
Od startu do mety prowadził Laguta, Pawlicki próbował go dogonić lecz bez skutku. Trwa kolejne roszenie toru.
0
Matej Zagar 1*
Przemysław Pawlicki 2
7 Antonio Lindbaeck 35:1
27:15
Krzysztof Kasprzak otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Bieg powtórzony z powodu nierównego startu. Po wyjściu z pierwszego łuku na prowadzeniu para gości jednak Lindback przemknął pod łokciem Zmarzlika, dołączył do niego Gollob. Następnie agresywnym atakiem Lindbaeck wyprzedził Kasprzaka, po chwili do szweda dołączył kapitan gospodarzy. Przerwa na kosmetykę toru.
Bartosz Zmarzlik 0
8 Artem Łaguta 35:1
32:16
Grudziądzka para wyszła ze startu na 5:1, Iversen próbował atakować Nowaka jednak bez skutku.
9 Antonio Lindbaeck 2*5:1
37:17
Pięknym wyjściem spod taśmy wykazał się Pawlicki. Lecz już na prostej para gospodarzy wyszła na podwójne prowadzenie i nie oddała go do końca.
Tomasz Gollob 3
Matej Zagar 0
Przemysław Pawlicki 1
10 Rafał Okoniewski 23:3
40:20
Adrian Cyfer - powód zmiany: Rezerwa taktyczna Zmarzlik wystrzelił spod taśmy i bez komplikacji dojechał na pierwszym miejscu do mety. Para z Grudziądzkiego klubu nie pozwoliła na zdobycie punktu Kasprzakowi. Przerwa na kosmetykę toru.
Krzysztof Buczkowski 1*
Krzysztof Kasprzak 0
Adrian Cyfer Bartosz Zmarzlik 3
11 Artem Łaguta 02:4
42:24
Michael J. Jensen - powód zmiany: Rezerwa zwykła Piękna walka Tomasza Golloba i Bartosza Zmarzlika jednak młodzieżowiec mądrze się bronił. Przerwa na roszenie toru.
Tomasz Gollob 2
Matej Zagar 1
Michael J. Jensen Bartosz Zmarzlik 3
12 Rafał Okoniewski 34:2
46:26
Bezkonkurencyjny Okoniewski, Iversen na dystansie wyprzedził Trzensioka, który mądrze bronił się przed Zmarzlikiem.
1
Niels Kristian Iversen 2
13 Antonio Lindbaeck 01:5
47:31
Pawlicki prowadził od startu do mety, pozostali utrzymywali stały kontakt. Przez większość biegu po 2 punty mknął Krzysztof Buczkowski, którego na kresce start-meta minął Krzysztof Kasprzak.
Krzysztof Buczkowski 1
Krzysztof Kasprzak 2*
Przemysław Pawlicki 3
BIEGI NOMINOWANE
14 Antonio Lindbaeck 23:3
50:34
Michael J. Jensen - powód zmiany: Rezerwa zwykła Antonio Lindbaeck przebił się z ostatniego miejsca na drugie i do końca biegu nękał atakami Zmarzlika.
15 Rafał Okoniewski 34:2
54:36
Emocje trwały przez cały bieg. Po wyjściu z pierwszego łuku Tomasz Gollob znalazł się za plecami obu gości, jednak widowiskową jazdą po szerokiej zdołał przebić się na druga pozycję. Jednak stosując ten sam manewr Przemysław Pawlicki wyprzedził Golloba. Bieg od początku do końca prowadził Rafał Okoniewski. Dwa punkty zostają w Grudziądzu a punkt bonusowy trafia do Gorzowa. Wynik dwumeczy 92:88 dla Stali Gorzów.