LIVE
Swindon Robins
Belle Vue Aces
MRGARDEN GKM Grudziądz vs Get Well Toruń
Data 03.07.2016 g. 19:30 Stadion Stadion żużlowy w Grudziądzu Długość toru 379 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

8
W Toruniu mecze derbowe to mecze święte. Najbardziej jednak rozgrzewały te pomiędzy ówczesnym Apatorem Toruń a Polonią Bydgoszcz z braćmi Gollobami. Policja zjeżdżała się z całego województwa. Teraz Polonia jeździ w Nice PLŻ a pojedynki derbowe są pomiędz(...)
3:3
W Grudziądzu ładna i ciepła pogoda. Drużyny wyszły na obchód toru. W próbie toru z ekipy Get Well Toruń wzięli udział Chris Holder i Miedziński, gospodarzy reprezentowali Antonio Lindbaeck i Tomasz Gollob. Nastąpił czas na ostatnie prace nad torem przed rozpoczęciem spotkania. Zawodnicy pojadą dziś według II zestawu startowego. Rozpoczęła się prezentacja zawodników. Zakończyła się prezentacja. Przyszedł czas na przygotowanie przedstawicieli ekip do pierwszego biegu. Na dzisiejsze starcie przyszło około 6 tysięcy kibiców. Bardzo dobry start gości. Tomaszowi Gollobowi szybko udało się wyprzedzić Mroczkę i poszerzyć jego tor jazdy, przez co spadł na ostatnie miejsce już na drugim wirażu. Gollob próbował ścigać Vaculika do mety, ale ostatecznie był drugi.
Tomasz Gollob 2
Martin Vaculik 3
Artur Mroczka 0
2 35:1
8:4
Na drugim wirażu kontrole nad motocyklem stracił Norbert Krakowiak i zaliczył upadek. Trzensiok ratował się przed wjechaniem w toruńskiego zawodnika i również leży na torze. Po pewnym czasie zawodnicy wstali i o własnych siłach wrócili do parku maszyn. Krakowiak został wykluczony z powtórki biegu. Nowak tuż po starcie założył Przedpełskiego. Od bandy napędził się Trzensiok i zawodnicy grudziądzkiego klubu objęli prowadzenie. Przedpełski został z tyłu i po dłuższym czasie dojechał na metę jako ostatni.
Marcin Nowak 2*
Paweł Przedpełski 1
Norbert Krakowiak u/w
3 Rafał Okoniewski 02:4
10:8
Na pierwszym wirażu Buczkowski nie pozwolił komukolwiek przedrzeć się na pierwsze miejsce i objął prowadzenie. Okoniewski próbował założyć Holdera, zawodnicy walczyli na łokcie i Rafał spadł na ostatnią pozycję. Na torze Holder jechał blisko Buczkowskiego, a Okoniewski tuż za Miedzińskim. Na przedostatnim łuku Holder od zewnętrznej zaatakował i wyprzedził Buczkowskiego. Nic się nie zmieniło do mety.
Krzysztof Buczkowski 2
Chris Holder 3
Adrian Miedziński 1
4 Artem Łaguta 34:2
14:10
Kolejny upadek Krakowiaka. Norbert, który jechał na trzecim miejscu, przewrócił się na drugim wirażu bez ingerencji innych zawodników. Przerwano bieg. Krakowiak wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Norbert został wykluczony z powtórki. Znakomity start zaliczył Hancock. Podczas drugiego okrążenia na przeciwległej prostej startowej wyprzedził Grega Laguta. Zawodnicy bez zmian w kolejności dojechali do mety. Pierwsza przerwa na kosmetykę toru.
Marcin Nowak 1
Greg Hancock 2
5 Rafał Okoniewski 03:3
17:13
Najlepiej wystartował Buczkowski, który zajął pierwszą pozycję. Tuż za nim jechała para toruńskich Aniołów. Mroczka dodatkowo musiał odpierać ataki Okoniewskiego.
Krzysztof Buczkowski 3
Martin Vaculik 2
Artur Mroczka 1*
6 Artem Łaguta 11:5
18:18
Laguta wystartował kapitalnie i prowadził po starcie. Na pierwszym wirażu Artem wybrał drogę pod bandą i wyprzedziła go toruńska para. Goście wyjechali na podwójne prowadzenie. Laguta ścigał Holdera, ale w tym starciu nie miał szans. Trzensiok został daleko z tyłu.
0
Chris Holder 2*
Adrian Miedziński 3
7 Antonio Lindbaeck 2*5:1
23:19
Gollob przekroczył 6 tysięcy punktów w całej karierze w polskiej lidze i w ramach wyróżnienia do końca spotkania będzie jechał z numerem 6000 na plecach. Kolejny dobry start zawodników z grudziądzkiego klubu, którzy objęli podwójne prowadzenie. Na przeciwległej prostej startowej próbował rozdzielić ich Hancock, ale nieskutecznie. Druga przerwa na kosmetykę toru.
Tomasz Gollob 3
Greg Hancock 1
Paweł Przedpełski 0
8 Artem Łaguta 34:2
27:21
Atomowy start pokazał Laguta, który objął prowadzenie i z każdą chwilą je powiększał. Na drugiej pozycji jechał spokojnie Vaculik. Mroczka i Nowak jechali blisko siebie. Na wyjściu z ostatniego wirażu od zewnętrznej Mroczkę zaatakował i wyprzedził Nowak.
9 Antonio Lindbaeck 35:1
32:22
Świetny start gospodarzy, którzy objęli prowadzenie. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Miedziński stracił kontrole nad motocyklem. Adrian uderzył w tor, a potem w dmuchaną bandę. Toruński zawodnik wstał o własnych siłach i wrócił do parku maszyn. Miedziński został wykluczony z powtórki biegu. Kolejny dobry start zaliczyli gospodarze i nie dali Holderowi szans na walkę o dwa albo trzy punkty. Z każdą sekundą Holder zostawał coraz bardziej z tyłu.
Tomasz Gollob 2*
Chris Holder 1
Adrian Miedziński u/w
10 Rafał Okoniewski 35:1
37:23
Norbert Krakowiak - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Kolejny kapitalny start zawodników z grudziądzkiego klubu. Po pierwszym okrążeniu gospodarze utrzymywali ogromną przewagę nad gośćmi i pewnie jechali do mety po podwójne zwycięstwo. Trzecia przerwa na kosmetykę toru. Szybko uciekli rywalom i właściwie już po pierwszym okrążeniu rezultat tego biegu był rozstrzygnięty. Przerwa.
Krzysztof Buczkowski 2*
Norbert Krakowiak Paweł Przedpełski 0
11 Artem Łaguta 03:3
40:26
Artur Mroczka - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Do pierwszego wirażu najszybciej dotarł Gollob. Tomasz od drugiego łuku rozpędzał się pod bandą, żeby budować przewagę nad toruńskimi zawodnikami. Vaculik na drugim okrążeniu podjął próbę dogonienia Golloba, ale nie udało się. Holder do samej mety musiał odpierać ataki Laguty.
Chris Holder 1*
Artur Mroczka Martin Vaculik 2
12 Rafał Okoniewski 33:3
43:29
Na prowadzenie po starcie wysunął się Okoniewski, a za nim pojawiła się toruńska para. Na pierwszym wirażu Vaculik próbował rozpędzić się po zewnętrznej, ale gównie tracił odległość. Zawodnicy jechali jeden za drugim.
0
Martin Vaculik 1*
Paweł Przedpełski 2
13 Antonio Lindbaeck 22:4
45:33
Dobry start gospodarzy, którzy objęli prowadzenie. Na przeciwległej prostej startowej Lindbaecka wyprzedził Miedziński i rozdzielił rywali. Na ostatnim wirażu zbyt szeroko pojechał prowadzący Buczkowski i zaliczył upadek. W związku z tym zwycięstwem mógł się cieszyć Miedziński, który odpierał ataki Lindbaecka. Buczkowski o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Czwarta przerwa na kosmetykę toru.
Krzysztof Buczkowski u
BIEGI NOMINOWANE
14 Rafał Okoniewski 33:3
48:36
Greg Hancock - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Okoniewski zaliczył kapitalny start i nie oddał prowadzenia do mety. O punkty z Aniołami walczył Laguta, ale nie udało mu się wyprzedzić któregokolwiek z nich.
Artem Łaguta 0
Chris Holder 2
Greg Hancock Adrian Miedziński 1*
15 Tomasz Gollob 03:3
51:39
Adrian Miedziński - powód zmiany: Rezerwa taktyczna. Lindbaeck zaliczył bardzo dobry start i uplasował się na pierwszej pozycji. Najgorzej spod taśmy wyszedł Gollob, który jechał ostatni. Na drugim okrążeniu Lindbaecka wyprzedził Vaculik. Na trzecim okrążeniu Antonio odzyskał swoją pozycję. Na koniec spotkania miał miejsce szósty remis.