Stal Betad Leasing Rzeszów vs Lokomotiv Daugavpils
Data 10.07.2016 g. 15:00 Stadion Stadion Miejski w Rzeszowie Długość toru 395 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

32
W najbliższą niedzielę w 13 kolejce Nice PLŻ Żurawie podejmą ekipę z Łotwy. W pierwszym starciu tych drużyn lepsi okazali się Łotysze, padł wynik 52:37. (...)
7 Artjom Trofimov 1 0 1* 0 w 2+1
Nierówny start. Lampart ruszył zbyt szybko i otrzymuje ostrzeżenie. Drugi bieg nominowany również Lokomotiv zwycięża podwójnie. Po starcie prowadził Lampart, szybko go jednak minęli Łotysze i bez większych problemów dowieźli wygraną.
Maciej Kuciapa - powód zmiany: Rezerwa zwykła

W pierwszym biegu nominowanym goście zapewniają sobie bonus! Znakomicie ruszyli ze startu zamknęli Stalowców i dowieźli podwójną wygraną do mety! Tak więc mimo braków kadrowych Lokomotiw wywalcza bonus i pozostanie wiceliderem tabeli!
Piękna walka na torze w tym biegu! Najpierw jadący na ostatniej pozycji Lebiediew minął Nichollsa, najlepsze mieliśmy zaś na ostatnim łuku. Baran nękający przez cały bieg Puodżuksa dopiął swego i minął Łotysza ostrym atakiem od krawężnika. Zawodnik Lokomotivu miał ogromne pretensje co do tego manewru, arbiter jednak zalicza wynik tego biegu.

przerwa
Wyścig przerwany. Na dystansie upadł jadący na trzeciej pozycji Trofimow! Zrobił to bez kontaktu z rywalem i wydaje się, że będzie wykluczony.

Trofimow ucierpiał podczas tego upadku. Opuszcza tor w karetce i prawdopodobnie zostanie odwieziony do szpitala. Jako sprawca przerwania tego wyścigu zostaje wykluczony z powtórki.

Wydawało się, że Stalowcy bez problemu wygrają podwójnie. I tak było przez większą cześć wyścigu. Na ostatnim okrążeniu Kuciapa złapał jednak kapcia i minął go Kostygow. Goście bronią wciąż bonusa.
Maksim Bogdanow - powód zmiany: Rezerwa taktyczna

Rezerwa taktyczna połowicznie udana. Goście wygrywają 4:2 w tym biegu. Świetnie ze startu Watt i dowozi zwycięstwo. Lebiediew był początkowo ostatni, na dystansie mija jednak Porsinga.
Kolejna wygrana gospodarzy. Po starcie było to nawet podwójne prowadzenie, niepokonany do tej pory Lebiediew pokazał jednak klasę, minął na dystansie Kuciape i do końca naciskał Nichollsa.

przerwa
Rzeszowianie nie odpuszczają walki o bonus. Znakomicie rozegrali pierwszy łuk, objęli podwójne prowadzenie, którego nie oddali już do mety. Mocna para Łotyszy pokonana
Bieg bez większej historii, wszystko rozstrzygnęło się na starcie.
Lebiediew znakomicie ruszył z pierwszego pola i mimo równie dobrego startu dwójki Stalowców objął prowadzenie, którego nie oddał do mety. Kostygow po raz kolejny nie liczył się.

przerwa na kosmetykę.
Znakomicie ze startu Puodżuks i Lampart pokonany po raz drugi w tym spotkaniu. Jadącego na trzecim miejscu Bogdanow był naciskany przez cztery okrążenia przez Karczmarza, ostatecznie obronił jednak jedno oczko.