Rospiggarna vs Dackarna
Data 28.09.2016 g. 19:00 Stadion Credentia Arena Hallstavik Długość toru 289 m Frekwencja 0 Zdjęcia -
7 Magnus Karlsson 1 2 0 3
Goście w pierwszej fazie biegu prowadzili podwójnie. Na dystansie Gomólski zostaje wyprzedzony przez Jonssona, a następnie przez Vaculika. Prowadzący Dudek na ostatnim łuku upada na tor, a przyczyną była awaria motocykla.
Gospodarze prowadzili podwójnie, ale Dudek przez cztery okrążenia nękał atakami Doyle i na ostatnich metrach zdołał wyprzedzić Australijczyka.
Bieg zostaje przerwany. Na tor upada Gomólski, który był atakowany przez Lahtiego. Sytuacja miała miejsce na drugim łuku trzeciego okrążeniu. W momencie upadku na prowadzeniu znajdował się Jonsson. Polak wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn.

Sędzia postanowił zaliczyć wyniki biegu.
Mikael Max - powód zmiany: Rezerwa taktyczna

Pewna wygrana Vaculika. Thorssell musiał się bronić przed atakami Dudka i Holty.

Rospiggarna zapewnia sobie mistrzostwo kraju!
Fricke wygrywa start i wychodzi na prowadzenie. Do Australijczyka dołącza Lindman, ale zawodnik miejscowej ekipy musiał na dystansie uznać wyższość Holty.
Ljung na pierwszym łuku starał się wywieźć na zewnętrzną Doyle. Australijczyk okazał się szybszy i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do samej mety.

Przerwa na równanie.

Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, ale parę miejscowych zawodników na moment rozdzielił Gomólski. Polak ostatecznie nie dojechał do mety z powodu defektu. Gomólski przed defektem stoczył zaciętą walkę z Vaculikiem.
Magnus Karlsson - powód zmiany: Rezerwa taktyczna

Para gości prowadziła podwójnie, ale przyjezdnych rozdzielił Jonsson.
Na pierwszym okrążeniu na tor upadł Lahti, ale zawodnik szybko podniósł się z toru, a bieg nie został przerwany. Gomólski na defektującym motocyklu dojeżdża do mety.

Przerwa może potrwać nieco dłużej, a wszystko spowodowane jest awarią prądu.

20.35 zawody najprawdopodobniej zostaną wznowione za około 15 minut.
Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie i wygrali z dużą przewagą. Janowski w pierwszej fazie biegu starał się rozdzielić parę miejscowych zawodników.