Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź emocjonujących Derbów Wielkopolski w Poznaniu
 08.07.2017 16:27
Rozpoczyna się trudny miesiąc dla zawodników reprezentujących poznańskie „Skorpiony”.

Lipcowy grafik został rozciągnięty do maksimum aby w przerwach między bieżącymi rozrywkami znaleźć również czas na bieżące … zaległości. Jednocześnie rysuje się znakomita okazja przed team`em Tomasza Bajerskiego, aby dopisać parę punktów do ligowej tabeli i tym samym ukrócić dystans do pierwszej czwórki zespołów. Czy dadzą radę? 9 lipca na golęcińskim owalu pojawi się zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. 29 kwietnia br. w pierwszej konfrontacji tych zespołów padł wynik 54:36 ze wskazaniem na gości niedzielnego spotkania. 18 – punktowa zaliczka reguluje puls żużlowcom Mariusza Staszewskiego ale działa również drażniąco na miejscowych, którzy na pewno spróbują zniwelować ten handicap przyjezdnych.

 

Skład gospodarzy zaczyna przybierać pierwotne kształty. Do łask powraca Marcel Kajzer, który w ostatnich tygodniach swoje miejsce „odstąpił” Łukaszowi Przedpełskiemu. Torunianin nie zbyt dobrze wykorzystał szansę, w sumie to ją zmarnował. Nie dziwi zatem powrót do starych, sprawdzonych manewrów. Taka przerwa musiała podziałać mobilizująco na 27 – latka a fani Naturalnej Medycyny PSŻ – tu Poznań już są ciekawi jakie ów zawodnik poczynił postępy podczas swojej ligowej absencji. W składzie widnieje oczywiście Frederik Jakobsen. Utalentowany Duńczyk znalazł uznanie także w oczach Hansa Nielsena, który powołał go do 5 – osobowej kadry na DPŚ. 19 – latek ani razu jednak na torze się nie pojawił. Taka nie możność pomocy kolegom z pewnością nasiliła w nim żużlowy głód i z tym większą determinacją postara się pomóc polskiej drużynie w wywalczeniu 3 punktów. Jest jeszcze jeden powód chęci dobrego występu. Tam, w Ostrowie Jakobsen zdobył tylko 7 punktów i był to najgorszy jego ligowy występ w tym sezonie. Tu na „Golaju” tych oczek powinniśmy naliczyć przy jego nazwisku o wiele więcej.

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.to obecnie 3. siła 2 Ligi Żużłowej. Na koncie mają 13 punktów, tyleż samo co zespół z Gniezna. Do lidera z Lublina brakuje im dwóch oczek. W nadchodzących derbach wielkopolski, w jej stolicy, o ten punkt na pewno stoczą dużą walkę. I jest to priorytet. Ambicje jednak sięgają kompletu punktów za to spotkanie. W poprzedniej kolejce w innych derbach z Gnieznem minimalnie okazali się lepsi od swojego rywala. Gdyby taka sama sztuka udała im się teraz to niewątpliwie byłby to dobry okres dla Ostrowskiego żużla.

 

Awizowane składy:

 

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

1. Adam Ellis
2. Patryk Dolny
3. Kamil Brzozowski
4. Łukasz Sówka
5. Sam Masters
6. Kamil Nowacki

 

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
9. Władimir Borodulin
10. Marcel Kajzer
11. Mateusz Borowicz
12. Daniel Pytel
13. Frederik Jakobsen
14. Przemysław Liszka

 

Początek niedzielnych zawodów o godzinie 17:00

Michał Lewandowski (za: pszpoznan.pl/ inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com