Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kalendarz cyklu Grand Prix 2018
 17.11.2017 20:35
Znamy daty FIM Speedway Grand Prix 2018. Nową umowę zawarto z włodarzami w Horsens, zaś nowym gospodarzem SGP będzie Hallstavik.
BSI Speedway zawarło nową, trzyletnią umowę z AC Horsens i Forum Horsens, dzięki której SGP Danii będzie nadal odbywała się w tym mieście. Kolejna imprezę zaplanowano tam na 30 czerwca.
 
- To fantastyczna sprawa, że ponownie FIM Speedway Grand Prix odbędzie się na CASA Arena w Horsens. Byliśmy tutaj świadkami wspaniałych wieczorów z żużlem w trakcie ostatnich trzech lat i oczywiście mam nadzieję, że ten sukces będzie trwał nadal. To wspaniała impreza, na którą kupuje bilety mnóstwo osób, a na dodatek przyciąga wielu widzów z pozostałej części Danii i z zagranicy. Oprócz tego transmisje w telewizji i relacje prasowe dają Horsens możliwość zaprezentowania się w różnych państwach świata - powiedział burmistrz Horsens, Peter Soerensen.
 
Tydzień później, 7 lipca, Hallstavik, gdzie zawodnikiem miejscowej Rospiggarny jest mistrz świata, Jason Doyle, będzie gospodarzem SGP Szwecji po raz pierwszy w swojej historii.
 
- Jesteśmy niesamowicie przeszczęśliwi, że będziemy gospodarzami rundy prestiżowej FIM Speedway Grand Prix. Nie możemy się doczekać spotkania z kibicami, partnerami, mediami i oczywiście żużlowcami, którzy zjawią się w Hallstavik. W lipcu czeka nas pamiętna noc z ekscytującymi wyścigami - powiedział Mikael Teurnberg, dyrektor sportowy Rospiggarny i HZ Bygg Arena w Hallstavik.
 
11-rundowy cykl rozpocznie się 12 maja PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski na PGE Narodowym. Dwa tygodnie później, 26 maja, rywalizacja przeniesie się na Stadion Markety w Pradze, gdzie SGP Czech odbędzie się już po raz dwudziesty drugi. Trzecia runda zostanie rozegrana 30 czerwca w Horsens, a czwarta 7 lipca w Hallstavik. Słynna już Adrian Flux SGP Wielkiej Brytanii trafi na Principality Stadium w Cardiff 21 lipca. Po trzech tygodniach przerwy, cykl trafi ponownie do Malilli, gdzie 11 sierpnia odbędzie się SGP Skandynawii. 25 sierpnia na Stadionie Edwarda Jancarza w Gorzowie zostanie rozegrana MIB Nordic Gorzów FIM Speedway Grand Prix Polski. 8 września w Krsko czeka nas SGP Słowenii. Po dwóch latach w roli gospodarza inauguracji sezonu, na południe Europy żużlowcy trafią w nieco późniejszym stadium sezonu. 22 września w Teterow zawodnicy zmierzą się w SGP Niemiec na Bergring Arena. Ostatnią europejską rundą sezonu, już prawie tradycyjnie, będzie Toruń FIM Speedway Grand Prix Polski na Motoarenie, zaplanowana na 6 października. Sezon zakończy się w październiku SGP Australii w Melbourne. Data zawodów zostanie potwierdzona wkrótce.
 
- Po jednym z najlepszych sezonów SGP, jaki mieliśmy w kończącym się roku, czekamy podekscytowani na rywalizację w 2018. To wspaniała sprawa, że w kalendarzu po raz pierwszy znajdzie się Hallstavik. Cieszy nas również nowa umowa z Horsens, dzięki której SGP Danii pozostanie na CASA Arena. Liczymy na kolejny świetny sezon i zapewnienie fantastycznego ścigania wszystkim naszym gospodarzom SGP w 2018 roku - powiedział dyrektor zarządzający BSI Speedway, Torben Olsen.
 
Gospodarze i terminarz Monster Energy FIM Speedway World Cup zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.
 
 
TERMINARZ FIM SPEEDWAY GRAND PRIX 2018
12.05 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warszawa
26.05 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix - Praga
30 06 Danish FIM Speedway Grand Prix - Horsens
7.07 Swedish FIM Speedway Grand Prix - Hallstavik
21.07 Adrian Flux British FIM Speedway Grand Prix - Cardiff
11.08 Scandinavian FIM Speedway Grand Prix - Malilla
25.08 MIB Nordic Gorzów FIM Speedway Grand Prix of Poland - Gorzów Wlkp.
8.09 Slovenian FIM Speedway Grand Prix - Krsko
22.09 German FIM Speedway Grand Prix - Teterow
6.10 Toruń FIM Speedway Grand Prix of Poland - Toruń
(data nieustalona) Australian FIM Speedway Grand Prix - Melbourne
 
Zdjęcie użytkownika FIM Speedway Grand Prix.
Redakcja (za: speedwaygp.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (106)
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
sami a kto
stac ich chyba na 7 noclegow za 100 dolarwo? xd
100 dolarów? To chyba w Trampie?:}
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
sami a kto
stac ich chyba na 7 noclegow za 100 dolarwo? xd
Tam jest drożej. A trzeba też sfinansować mechaników. W Nowej Zelandii miesiąc wynajmu pokoju z jedzeniem to jakieś 15 000 zł na nasze. A hotele są droższe. I niełatwo wjechać. Gdyby taki Loktajew został skazany za trawkę przez sąd, a Dudek też sądownie, to by tam nie wjechali. Nie chcą wpuszczać osób skazanych
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
oczyscie ze tak..
to jakeis kino
ich poiwnno sie wybijac jednego po drugim.
i poiwnni na wjezdzie do kraju podpisywac papier
ze jak zlamia jednaz rzeczy won od razu
ja jestem ciekayw czy w Arabii na plazach mozna lazic toples
Podobno dla kobiet nowy następca tronu takie warunki stworzył.
Iran jest ciekawy. Czytałem opowieść takiego podróżnika Marcina Malika. Był w takim Iranie 1,5 miesiąca i trzy razy się ożenił. Bo tam obchodzą zakaz cudzołóstwa i prostytucja zawierając małżeństwa na okres czasowy. Najkrótszy czas trwania takiego małżeństwa to godzinka. A że on blondyn to miał branie. Iranki są bardzo ładne.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
ale liczysz że on eksploduje kiedyś choćby do poziomu milika?
On miał w tych kilku meczach średnią wyższą niż Musielak,Ułamek, AJ, Ogór, Karpov, Huckenbeck. A jechał z najlepszymi w lidze. Nie miał Tarnowa, aby sobie podbić średnią. I to wystarczy na piątego zawodnika. A ze spokojną głową, będzie mocniejszy. Nie tak jak Iver-w to nie wierzę). Ale będzie jednym z lepszych w lidze piątych seniorów
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Działacze TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. nie zamierzali płakać po stracie Sama Mastersa. Po rozstaniu z liderem, ostrowianie zakontraktowali między innymi Renata Gafurowa, Nicolaia Klindta i Bjarne Pedersena, z których każdy może być czołową postacią w 2. Lidze Żużlowej.
- Skład wygląda bardzo fajnie. Mamy zarówno doświadczonych, jak też młodych zawodników, którzy będą przypatrywali się jeździe najlepszych. Myślę, że w przyszłym roku będziemy bardzo mocnym zespołem. Widzę po żużlowcach, że sezon 2018 będzie dla nich przełomowym. Kupują dobry sprzęt, drzemie w nich potencjał. Jeśli wypalą, to Stal Rzeszów nie będzie taka straszna - ocenił w rozmowie z wlkp24.info Radosław Strzelczyk.
W przyszłym sezonie TŻ Ostrovia będzie celowała w najwyższe cele. - Myślę, że wzmocniliśmy się względem minionego sezonu, ale inne zespoły także mają większą siłę. W pewnym momencie wydawało się, że może nawet będziemy faworytem, ale końcówka sezonu pokazała, że będziemy do tego aspirować - przyznał Mariusz Staszewski, trener klubu z Ostrowa.
Po pozyskaniu Grega Hancocka czy Tomasza Jędrzejaka, zdecydowanym faworytem do wygrania 2. Ligi Żużlowej w przyszłym sezonie będzie Stal Rzeszów. - Nie wiemy, jak my zachowalibyśmy się, gdybyśmy dostali sponsora na kilka czy kilkanaście milionów złotych. Wtedy też chcielibyśmy zbudować drużynę, która rozjechałaby drugą ligę. Niestety, na takiego sponsora nie trafiliśmy, ale i tak mamy bardzo silny zespół. Będziemy walczyć - dodał trener TŻ Ostrovia.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Pary na biegi nominowane według Kryjoma:

1. Unia: Sajfutdinow, Piotr Pawlicki – Hampel, Kołodziej
2. Get Well: Doyle, Iversen – Holta, Ch. Holder
3. Sparta: Woffinden, Janowski – Milik (Fricke), Drabik
4. Cash Broker Stal Gorzów: Zmarzlik, Vaculik – Kasprzak, Woźniak
5.Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa: Madsen, Zagar – Lindgren, Miedziński
6. MRGARDEN GKM Grudziądz: A. Łaguta, Lindbaeck – Przemysław Pawlicki, Buczkowski
7. Falubaz: Dudek, Protasiewicz – Zengota, Jensen
8. Grupa Azoty Unia Tarnów: Pedersen, Kildemand – Bjerre, Mroczka
kompoletnire sie nei zgadzam z kryjomem w tych typach

leszno
sparta
gorzow
torun
zielona
ckm
gkm
tarbow
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
A kto sfinansuje im pobyt?
sami a kto
stac ich chyba na 7 noclegow za 100 dolarwo? xd
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jeśli nie ma szacunku, to wypad z państwa. ALbo szanujesz nasze zasady albo spindalaj do swojej Afryki czy Azji.
oczyscie ze tak..
to jakeis kino
ich poiwnno sie wybijac jednego po drugim.
i poiwnni na wjezdzie do kraju podpisywac papier
ze jak zlamia jednaz rzeczy won od razu
ja jestem ciekayw czy w Arabii na plazach mozna lazic toples
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Linus niech będzie. Nigdy nie był u nas poważnie traktowany, teraz zaś dostaje dużą szansę. Iver jak przychodził do nas to był byle średniakiem i najbardziej krytykowanym transferem. Bo leszcz i do tego przyszedł z Zielonej.Z Linusem jest też o tyle dobrze, że nie pyszczy jak jakiś Michelsen. A w PO zawalił tylko jeden mecz-we Wrocławiu
ale liczysz że on eksploduje kiedyś choćby do poziomu milika?
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
no walsnie.. nawet tydzien ponziej.. zeby kosztow mieli mniej xd
A kto sfinansuje im pobyt?
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com