Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Do końca roku poznamy lokalizację nowego stadionu w Lublinie
 18.11.2019 18:26
Aleje Zygmuntowskie to niejedyne rozważane miejsce nowego obiektu żużlowego w Lublinie. Ratusz zarezerwował w budżecie na rok 2020 kwotę 600 tys. zł na dokumentację, a niebawem poznamy miejsce budowy.

- Do końca grudnia wyjaśni się gdzie będziemy budować stadion żużlowy. Na razie ratusz czeka jeszcze na koncepcję przyszłego obiektu. Tam podstawową lokalizacją są Al. Zygmuntowskie. Jest rozważany też wariant „alternatywny”, czyli lokalizacja inwestycji na innym terenie. Nie podamy na razie o jakie miejsce chodzi – wyjaśnia prezydent Lublina Krzysztof Żuk. I dodaje - Wskazanie lokalizacji będzie niezbędne przy wystąpieniu o decyzję środowiskową, ale jeszcze nie jesteśmy na tym etapie postępowania.

 

– Dokumentacja kosztorysowa zostanie przekazana nam w drugim etapie i spodziewamy się, że otrzymamy ją dopiero na przełomie lutego i marca 2020 r. – przypomina Marzena Szczepańska, z-ca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin. Koncepcja da odpowiedź na drugą niewiadomą dotyczącą stadionu. Chodzi o formę  zadaszenia. Rozważane są  dwa warianty. W jednym jest mowa o dachu nad torem wraz z trybunami, w drugim o dachu nad całą powierzchnią stadionu. Ratusz bardziej skłonny jest przystać na pełne zadaszenie. - Pełne zadaszenie otwiera przed nami nowe funkcje stadionu, nie tylko żużlowe. Będzie mógł on na siebie zarabiać, poprzez organizację targów, koncertów i różnych spotkań – mówił  we wrześniu prezydent Żuk.

 

Stadion ma pomieścić od 17 do 20 tys. widzów. Urząd Miasta planuje, że powstanie do 2023 r. Kiedy ruszy jego budowa? – Nie wykluczamy, że postępowanie przetargowe ogłosimy już w czerwcu przyszłego roku – mówi Szczepańska. Nie zapadła decyzja czy ratusz będzie chciał oddzielnie zlecić wykonanie dokumentacji budowlanej a oddzielnie szukać firmy, która zrealizuje same roboty budowlane. Może te dwa zlecenia złączyć w jedną całość i skorzystać z formuły „projektuj i buduj”. 

   Mozolnie, ale coś się w kwestii lubelskiego stadionu dzieje. (fot. Andrzej Mitura)

Marcin Góreczny (za: Kurier Lubelski)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
8 miesięcy temu
Oby się udało :)
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com