Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Matej Zagar: Tor w Lublinie mi pasuje
 10.12.2019 21:45
W trwającej przerwie zimowej Matej Zagar był jednym z tych zawodników, którzy zmienili barwy klubowe. Słoweniec postanowił zmienić częstochowskie Lwy na lubelskie Koziołki. Czy ta zmiana wyjdzie żużlowcowi na dobre? W poniższym wywiadzie Matej opowiedziął m.in. jak będzie wyglądać u niego przygotowanie do sezonu.

Przed kolejnym sezonem stawiasz sobie zazwyczaj nowe cele?

Tak, zawsze. Chociaż może to nie tyle są cele, a pomysły, co zmienić, żeby w następnym sezonie było trochę lepiej. Bez zmian nie uda się przecież nic polepszyć. Jedną z tych zmian jest nowy klub w Polsce i na razie bardzo się cieszę, że będę jeździł w Lublinie.

 

W tym okresie dużo czasu spędzasz w warsztacie, przygotowując sprzęt do następnego sezonu?

W warsztacie akurat nie. Obecnie zajmuję się innymi sprawami. Zbieram pieniądze na budżet na nowy sezon. Nie tylko na starty w polskiej lidze, ale również w Grand Prix oraz w mistrzostwach Europy. Poza tym zamawiam cały sprzęt, a także poświęcam czas na przygotowanie fizyczne. Natomiast od stycznia zacznę powoli składać w warsztacie wszystko w całość.

 

Przygotowania kondycyjne prowadzisz pewnie według sprawdzonego już schematu?

Tak i z kondycją ogólnie nie mam problemów. Zawsze byłem wysportowany. Nie lubię siedzieć na pupie, a sport mnie cieszy. Nie mam więc problemów z przygotowaniem fizycznym.

 

Jakie sporty w okresie zimowym lubisz najbardziej?

Ogólnie nie lubię zimy, bo jest mi strasznie zimno. To z powodu tego, że żużlowcy nie są osobami przy kości. Jesteśmy raczej bardzo chudzi. Ale lubię jeździć na nartach i na łyżwach.

 

W przyszłym roku nadal będziesz jeździł w Grand Prix. Ważna dla ciebie jest obecność w tym cyklu?

Oczywiście, że tak. To jest żużlowa śmietanka, najwyższy poziom, jaki można osiągnąć w żużlu. Ścigać się w Grand Prix i osiągać tam dobre rezultaty jest zaszczytem.

 

Jazda w Grand Prix pomaga także lepiej przygotować się do startów w lidze?

Ogólnie pomaga w przygotowaniach. Nie tylko w sprzętowych, czy fizycznych. Również całego teamu i wpływa na wizerunek żużlowca.

 

Odpowiada ci tor w Lublinie? Będziesz zawodnikiem, od którego kibice będą wiele oczekiwać.

Tak, tor w Lublinie mi pasuje. Natomiast na każdym zawodniku w drużynie będzie spoczywał ciężar zdobywania punktów. Oczywiście będą też kluczowe momenty w meczu, gdy jeden wyścig będzie niezwykle ważny. Ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni, więc nie będzie żadnego problemu.

 

Atmosfera na trybunach potrafi wyzwolić u zawodników dodatkową energię?

Oczywiście, że tak. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy nie wszystko wychodzi, a kibice nie okazują negatywnej energii. Widziałem, że w Lublinie wszyscy motywują się pozytywnie i to im się naprawdę w tym sezonie opłaciło. Nie tylko zawodnikom.

 

Zagar przyznał, że lubi tor w Lublinie. W przyszłym sezonie zobaczymy czy ze wzajemnością

Michał Lewandowski (za: kurierlubelski.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (112)
5 lat temu
Dobra wrócilem jednak dopiero teraz.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Konto usunięte
Szok wszyscy dostali licencję
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Gennaro Gattuso został nowym trenerem SSC Napoli.
Hahaha
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
a co ci pisalem xd
Nie twierdzę że silniki nie są ważne ale nie są kluczowe.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Mogłoby się zatem wydawać, że gorzowianie złapią oddech dopiero w trzeciej kolejce, kiedy ich rywalem będzie PGG ROW Rybnik. Frątczak o dziwo twierdzi jednak, że sprawdzi się inny scenariusz. - Byłbym gotowy postawić pieniądze, że gorzowianie wygrają na inaugurację z Unią. Daję im na to 52 proc. szans - podkreśla. - Stal to chyba jedyna drużyna, która może z dużą nadzieją spoglądać na rywalizację z Unią. Nie przez przypadek w sezonie 2019 byli jedynym zespołem, który pokonał mistrzów Polski. A personalnie gorzowianie byli przecież słabszą drużyną niż teraz. Byki były wtedy rozpędzone. Miały dwóch świetnych juniorów. To świadczy o tym, że Unia nawet w doskonałej formie nie czuje się najlepiej w Gorzowie - przekonuje Frątczak.

- Poza tym to już nie jest ta sama Stal, co w sezonie 2019. Wymiana Kildemanda na Iversena będzie dużym skokiem jakościowym, bo na gorzowskim torze Duńczyk czuje się znakomicie. Pojechał bardzo dobre zawody nawet w tym roku, a przecież był daleki od optymalnej formy. Może się zatem okazać, że coś, co dla innych byłoby przekleństwem, dla gorzowian okaże się wielką szansą na zbudowanie pewności siebie i rozpędzenie drużyny. Uważam, że taki scenariusz jest bardzo możliwy - podsumowuje Frątczak.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Inauguracja z mistrzem Polski na własnym torze, a później wyjazd do Lublina. Ktoś mógłby powiedzieć, że to nie brzmi najlepiej. truly.work Stal Gorzów ma arcytrudne wejście w sezon, a przecież mówimy o zespole, który za wszelką cenę chce się podnieść po kiepskich rozgrywkach i wrócić do gry o medale. - Jeśli ktoś twierdzi, że kalendarz nie ma znaczenia, bo i tak każdy jedzie z każdym, to zapewniam, że jest w błędzie. Media wywierają ogromną presję, a to powoduje, że wszyscy oczekują punktów. I to od razu - mówi nam Jacek Frątczak, były menedżer Get Well Toruń.

- Budowanie formy to pewien proces. Na początku lepiej dostać teoretycznie słabszego rywala na własnym torze, a później pojechać na wyjazd do kogoś mocniejszego. Wtedy jest szansa na rozpędzenie drużyny. Stal zacznie u siebie z Unią Leszno, a ja doskonale wiem, co to znaczy, bo już to przerabiałem w Toruniu. Gorzej trafić się nie da. Wyjazd do Lublina też będzie wielkim wyzwaniem. Skala trudności jest naprawdę ogromna - przekonuje Frątczak.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Zespół Licencyjny nie zastosował też wobec żadnego klubu nadzoru, czyli licencji nadzorowanej. W minionych rozgrywkach taką licencję przyznano Unii Tarnów. Klub musiał spowiadać się z niektórych kontraktów i zacisnąć pasa, żeby osiągnąć odpowiedni wynik finansowy.

Wiele ośrodków otrzymało licencje warunkowe. Najczęściej chodzi o dopełnienie formalności infrastrukturalnych na obiektach, na których dana drużyna rozgrywa domowe mecze. Z reguły takie prace przeprowadza się na wiosnę na jakiś czas przed rozpoczęciem sezonu.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
2. Liga Żużlowa
Poznańskie Stowarzyszenie Żużla - licencja warunkowa
Wilki Krosno SA - licencja warunkowa
Towarzystwo Sportowe KOLEJARZ OPOLE - licencja warunkowa
Unia Leszno SSA - licencja zwykła (druga drużyna)
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe - licencja warunkowa
MSC "Wolfe" Wittstock e.V. im ADMV - licencja warunkowa
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Nice 1.LŻ
Klub Sportowy Toruń SA - licencja warunkowa
Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start Gniezno - licencja zwykła
Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże Gdańsk - licencja warunkowa
Speedway Grand Prix of Latvia SK Lokomotive Daugavpils - licencja zwykła
TŻ OSTROVIA SA - licencja warunkowa
Unia Tarnów ŻSSA - licencja warunkowa
Klub Żużlowy Orzeł Łódź - licencja warunkowa
Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA - licencja warunkowa
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
PGE Ekstraliga
Unia Leszno SSA - licencja warunkowa
Grudziądzki Klub Motocyklowy SA Grudziądz - licencja zwykła
Zielonogórski Klub Żużlowy SSA - licencja warunkowa
Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA - licencja warunkowa
Stal Gorzów Wielkopolski SA - licencja warunkowa
Włókniarz Częstochowa SA - licencja warunkowa
Speedway Lublin SA - licencja warunkowa
Klub Sportowy ROW Rybnik SA - licencja warunkowa
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com