Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
XVI Opolska Gala Żużla na lodzie już za tydzień
 17.01.2020 21:59
Równo tydzień pozostał do corocznej Opolskie Gali Żużla na Lodzie której 25 stycznia o godzinie 17:00, rozegrana zostanie XVI edycja.

Głównym założeniem Opolskiej Gali Żużla na Lodzie jest pomoc potrzebującym wsparcia chorym dzieciom. W tym roku dochód z imprezy przekazany zostanie dla 3-letniego PIOTRUSIA ŚWIERCA z Łubnian, podopiecznego Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Chłopczyk przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało uszkodzenie istoty białej okołokomorowej w mózgu. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy. Nie siedzi samodzielnie, nie raczkuje, nie chodzi, a jego rozwój jest opóźniony w stosunku do rówieśników. Musi być i jest stale rehabilitowany, co wiąże się z ogromnymi kosztami. W listopadzie 2019 r. Piotruś rozpoczął terapię leczenia komórkami macierzystymi w Lublinie, która jest bardzo kosztowna. 

Tradycyjnie wsparta zostanie również opolskie hospicja – BETANIA oraz Domowe Hospicjum dla Dzieci.
 
 
Kibice, którzy przybędą 25 stycznia na sztuczne lodowisko Toropol w Opolu będą świadkami oficjalnej prezentacji miejscowego drugoligowca OK Bedmet Kolejarza Opole. Ponad to rozegrane zostaną 2. Indywidualne MISTRZOSTWA POLSKI w miniżużlu na lodzie, a na deser emocjonować będzie się można międzynarodowym meczem pomiędzy zespołami Polski i Czech.
 
Barw Polski bronić będą: Wojciech Lisiecki, Marcin Sekula, Włodzimierz Lisiecki oraz Dawid Wiwatowski. Natomiast w skład ekipy Czech wejdą: Lukas Hromadka, Patrik Mikel, Jan Macek i Jaroslav Petrak.
 
 
Bramy opolskiego Toropolu będą otwarte od g.16:00.
Cena biletu: 30 zł
Redakcja (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com