Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Już w sobotę XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie
 24.01.2020 1:13
Opolska Gala Żużla Na Lodzie to przedsięwzięcie cykliczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez o istotnym znaczeniu dla miasta Opola i całego naszego regionu. Już wkrótce 20 stycznia odbędzie się jej szesnasta edycja. Trybuny opolskiego lodowiska Toropol ponownie zapełnią się publicznością, która podziwiać będzie zmagania starszych i młodszych żużlowców na lodowej tafli.
Po raz pierwszy w historii żużla na lodzie odbędzie się mecz Polska – Czechy. Każda z drużyn przystąpi do rywalizacji w składach 4-osobowych. Biało-czerwoną ekipę utworzą zawodnicy, którzy znają dobrze przyczepność opolskiego toru lodowego – Wojciech Lisiecki, Marcin Seklula, Dawid Wiwatowski i Romuald Lisiecki. Pod flagą naszych południowych sąsiadów pojadą m.in. znani z występów w opolskim Toropolu, Lukáš Hromádka i Jan Macek. Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Speedway Rędziny przeprowadzi drugie nieoficjalne indywidualne mistrzostwa Polski w miniżużlu na lodzie, składające się z dwóch turniejów. Pierwszy zostanie rozegrany w ramach XVI Opolskiej Gali Żużla na Lodzie, a drugi tydzień później na lodowisku w Częstochowie. Do rywalizacji przystąpi 9-ciu miniżużlowców. Ostateczna klasyfikacja zostanie ustalona na podstawie wyników osiągniętych w obu turniejach. Każdy z tych turniejów składać się będzie z 12 biegów. Wyścigi ze względów bezpieczeństwa odbywać się będą w obsadzie 3-osobowej na dystansie trzech okrążeń. W Opolu najlepsi zawodnicy z otrzymają puchary i nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola. Zanim na lód wjadą motocykle żużlowe widzowie obejrzą magiczny pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu Kamili Chamielec. Organizatorzy tradycyjnie nie zapominają o publiczności zgromadzonej na widowni, ponieważ osoby, do których uśmiechnie się los, otrzymają atrakcyjne upominki.
 
Podczas imprezy odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny żużlowej OK Bedmet Kolejarz Opole, która rywalizować będzie w rozgrywkach o mistrzostwo 2 ligi żużlowej. Z tej okazji o godz. 16:00 w biurze prasowym zorganizowanym w opolskim Toropolu planowana jest konferencja prasowa dla dziennikarzy. Później do rozpoczęcia imprezy zawodnicy będą do dyspozycji kibiców.
 
 
Opolską galę poprowadzi pochodząca z Opola Joanna Cedrych, znana i lubiana dziennikarka, która przez 6 lat była związana ze stacją telewizyjną n+, gdzie pracowała przy transmisjach z meczów żużlowych PGE Ekstraligi, piłki ręcznej PGNiG Superligi i turniejach Speedway Grand Prix. Partnerować jej będzie Andrzej Rencz, ekspert sportów motocyklowych i spiker zawodów żużlowych. Siłą Opolskiej Gali Żużla na Lodzie jest to, że uczestniczący w niej sportowcy wspólnie z kibicami wspierają dziecko, które dotknął nieszczęśliwy los, oczekujące pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Warto podkreślić, że w dotychczasowej historii udało się pomóc 24 dzieciom, a także instytucjom zajmującym się leczeniem i rehabilitacją małych pacjentów. W przeszłości symboliczną pomoc jako wyraz wspólnej solidarności otrzymał także żużlowiec Rafał Wilk, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze, a teraz jest wybitnym paraolimpijczykiem. 
 
 
Podczas tegorocznej 16. edycji pomagać będziemy 3-letniemu Piotrusiowi Świercowi z Łubnian, podopiecznemu Fundacji im. Juli Bonk „Walcz o Mnie”. Chłopczyk przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało uszkodzenie istoty białej okołokomorowej w mózgu. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy. Nie siedzi samodzielnie, nie raczkuje, nie chodzi, a jego rozwój jest opóźniony w stosunku do rówieśników. Musi być i jest stale rehabilitowany, co wiąże się z ogromnymi kosztami. W listopadzie 2019 r. Piotruś rozpoczął terapię leczenia komórkami macierzystymi w Lublinie, która jest bardzo kosztowna. Wierzymy, że rehabilitacja dziecka przyniesie pozytywne efekty i wpłynie na poprawę jego zdrowia. Pomoc zostanie skierowana także do opolskich hospicjów – BETANIA oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci.
 
 
Opolska Gala Żużla na Lodzie zyskała już swoją markę i jest wydarzeniem rozpoznawalnym w całej Polsce. Trybuny opolskiego „Toropolu”, podczas minionych piętnastu edycji wypełnione były przez publiczność niemalże do ostatniego miejsca. Akcja, ze względu na swój charakter i cel cieszy się również dużym zainteresowaniem mediów lokalnych i ogólnopolskich. Wszystkie wcześniejsze przedsięwzięcia były wspierane aktywnie przez władze samorządowe miasta Opola i województwa opolskiego, a także wiele instytucji, sponsorów i media, za co wszystkim jesteśmy ogromnie wdzięczni.
 
 
Organizatorzy starają się dbać o korzystny wizerunek opolskiej Gali, dlatego wcześniejsze edycje były wspierane przez gwiazdy sportu i nie tylko. Gośćmi specjalnymi w minionych latach były takie osobistości jak: Jerzy Szczakiel – pierwszy polski indywidualny mistrz świata na żużlu, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak – indywidualni mistrzowie świata juniorów na żużlu, Patryk Dudek – indywidualny wicemistrz świata juniorów na żużlu, Rafał Sonik – zwycięzca rajdu Dakaru oraz wielokrotny zdobywca Pucharu Świata w wyścigach terenowych quadem, Bartłomiej Bonk – medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, ks. prałat Zygmunt Lubieniecki – kapelan sportu opolskiego, Malwina Ratajczak – Miss Polski 2005 oraz popularny aktor Karol Strasburger.
 
 
Opolska Gala Żużla na Lodzie jest formą zawodów sportowych i wspaniałej zabawy, w której uczestniczy także publiczność. Jednocześnie jest drobną „cegiełką”, która może przynieść radość i uśmiech oraz dać nadzieję na lepszą przyszłość kolejnemu ciężko choremu dziecku.
 
Osoby które zechcą przyłączyć się do naszej akcji mogą dokonywać wpłat pieniężnych na konto Fundacji im. Julki Bonk "Walcz o Mnie" nr 98 1140 2017 0000 4002 1301 8324. Tytuł wpłaty: Darowizna na rzecz Piotrusia Świerca. Zachęcamy również do przekazywania 1% przy rozliczeniach podatkowych za 2019 rok na rzecz Stowarzyszenia HOSPICJUM OPOLSKIE – KRS nr KRS 0000025002 lub Fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci – KRS nr 0000245423.
 
 
Nazwa: XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie
Miejsce: Sztuczne Lodowisko TOROPOL w Opolu, ul. Barlickiego 13
Termin: 25 stycznia 2020 roku (sobota)
Początek: g.17.00
Wejście na obiekt: od g.16:00
Cena biletu: 30,- PLN
 
 
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com