Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Składy na mecz Północ - Południe
 24.02.2020 17:29
Poznaliśmy składy na mecz Północ vs Południe, który oficjalnie otworzy sezon żużlowy w Polsce. Ta impreza już w niedzielę, 29 marca 2020 r. o godzinie 16.45, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Zapraszają Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

Składy drużyn są oparte o zawodników klubów 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Drużyny wystąpią w siedmioosobowych zestawieniach (bez żużlowców pod nr 8 i 16). Powołano też zawodników oczekujących, którzy pojawią się na torze tylko na wypadek usprawiedliwionej nieobecności któregoś z żużlowców z podstawowego składu (na zasadzie obcokrajowiec za obcokrajowca, krajowy senior za krajowego seniora i junior za juniora).

 

Zespół Północy poprowadzi Mirosław Berliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), który desygnował następujących zawodników:

 

9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)

10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)

11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)

15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

 

Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Stąd nominacja dla Michaiłowa. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji – powiedział Berliński.

 

Apetyt na wygraną ma także jednak Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski), który 29 marca wystąpi w roli trenera Południa. Skład jego drużyny będzie następujący:

 

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)

3. Peter Ljung (Unia Tarnów)

4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

5. Timo Lahti (Car Gwarant Start Gniezno)

6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)

7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

 

Zawodnicy oczekujący: Hans Andersen (Orzeł Łódź), Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

 

Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo – powiedział Staszewski.

 

W 2019 roku na stadionie w Łodzi, w pierwszym takim meczu po 21-letniej przerwie, triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42. Kto w tym roku będzie górą?

Michał Lewandowski (za: speedwayevents.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (3)
2 miesiące temu
Południe mocna paka
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Witam
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Ivacić i Jack to jakiś żart
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2015 Zuzelend.com