Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Wczoraj o 18:00
Polecamy
Włodarze brytyjskiego żużla pełni nadziei
 21.05.2020 23:13
Rob Godfrey, prezes British Speedway Promoters Ltd jest pełen nadziei, że jeszcze tego lata będziemy emocjonować się rozgrywkami ligowymi na Wyspach.

Szefowie brytyjskiego żużla zaznaczają, iż imprezy bez publiczności, tak jak to będzie miało miejsce w PGE Ekstralidze, nie mają najmniejszego sensu. Nie byłoby to w najmniejszym stopniu opłacalne finansowo dla klubów w Wielkiej Brytanii.

Nie oznacza to jednak tego, że nie są czynione starania aby znaleźć skuteczne środki dystansujące społeczeństwo.

Nie mam wątpliwości, że niektóre wyścigi ligowe będą możliwe w tym roku. Możemy wdrożyć środki dystansowania społecznego na stadionach, zarówno wewnątrz stadionu, jak i poza nim. Zdajemy sobie sprawę, że każdy klub ma różne okoliczności dotyczące jego działalności, ale naprawdę wierzę, że w tym roku zobaczymy rozgrywki żużlowe - powiedział Rob Godfrey.

 

Damien Bates, wiceprezes British Speedway Promoters Ltd i promotor Sheffield, powiedział z kolei - Jesteśmy dalecy od tego aby odpuścić definitywnie ten sezon. Wciąż wierzymy, że istnieją możliwości, duże możliwości, że nasz sport może się odbyć w tym sezonie przy odpowiednich środkach bezpieczeństwa dla wszystkich na każdym stadionie. Oczywiście cały czas uważnie obserwujemy sprawę dotyczącą podróży. Wiemy, że w Polsce jest obecnie kilku jeźdźców, którzy będą chcieli startować również na Wyspach, dlatego też musimy dopuścić podróżowanie bez kwarantanny. Sytuacja jest na prawdę dynamiczna. Cały czas analizujemy i rozważamy rozegranie pełnego sezonu jak również połowy z 12 spotkaniami. Obecnie mamy otwarte opcje. Uważamy, że musimy dokonać kolejnej oceny, gdy rząd poinformuje nas o kolejnej fazie wychodzenia z kryzysu, który rozpocznie się na początku lipca.

Redakcja (za: speedwaygb.co.uk)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com