Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Wczoraj o 18:00
Polecamy
Tak, Słucham !? Halo ! Żużel z tej strony...!
 06.04.2023 18:20
Ponad pół roku czekania, pobudka ze snu zimowego i mamy to, w najbliższą sobotę startuje najlepsza żużlowa liga, czyli PGE Ekstraliga. Każdy na to czekał, każdy o tym myślał i tak mamy w końcu rozpoczęcie ligowego ścigania. Tylko czy każdy jest zadowolony ze składów z bazy sponsorów czy sprzedanych karnetów ? No właśnie o tym możemy dywagować.

Już teraz mamy odwołany Hit Kolejki, szumnie zapowiadany, a więc mecz pomiędzy Lublinem a Wrocławiem. Czy to dobrze ? Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić. W przypadku odwołanych wcześniej spotkań, zawsze będziemy mieć dwie grupy. W przypadku, gdy pogoda dopisze to komentarze ,,Mogliśmy jechać", gdy pogoda nie jest łaskawa to wtedy mam komentarze ,,Dobrze, że odwołany" . No, ale tutaj ciężko znaleźć złoty środek.

 

Zatem skupmy się co przed nami !

 

W PGE Ekstralidze, sezon rozpocznie mecz pomiędzy Toruniem a Gorzowem. Czy to będą żużlowe szachy ? Gorzowianie pierwszy mecz od lat bez Bartosza Zmarzlika już w składzie, za to z Oskarem Fajferem. Manager gospodarzy zaskoczył z ustawieniem m.in. Emil Sajfutdinow pod numer 12. Wydaję się, że na papierze faworytem jest drużyna  z Torunia, jednak przed sezonem to ekipa z Gorzowa jest w lepszej formie (widać to po wynikach) niż zespół gospodarzy.

 

Czy po meczu z Gorzowem Robert Lambert i Paweł Przedpełski będą w dobrych humorach ?

 

Dwa kolejne spotkania zapowiadają się także bardzo ciekawie. Grudziądz podejmie ,,Lwy" z Częstochowy a Leszno beniaminka z Krosna. Osobiście bardziej czekam na ten drugi pojedynek, może przez pryzmat absolutnego debiutanta, czyli drużynę z Podkarpacia. W obu meczach będzie masa emocji, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

 

Jason Doyle, tutaj jeszcze w barwach drużyny z Leszna, a w 1 kolejce już z Wilkiem na plastronie będzie rywalizował z żużlowcami swojego byłego klubu.

 

Uważam, że wszystkie te mecze będą na przysłowiowym ,,styku". Ekipa z Grudziądza wzmocniona Chugunovem i Maxem Fricke a Częstochowa wzmocniona Drabikiem i Michelsenem to wystarczy, aby więcej tego meczu nie reklamować on sam się broni. Tak samo jak starcie w Lesznie, powrót Jasona Doyle po głośnym odejściu zimą z drużyny ,,Byków" no i jeszcze jeden powrót a mianowicie Grzegorz Zengota po raz kolejny w barwach drużyny z Wielkopolski. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z tego, że ,,Zengi" będzie w nadchodzącym sezonie startował w PGE Ekstralidze, jemu i także innym żużlowcom życzę zdrowej rywalizacji, udanego sezonu i jazdy bez Kontuzji, bo to najważniejsze, także Do Zobaczenia na Żużlowym Szlaku !

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 0
Marcin Marchel (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (2)
2 miesiące temu
Q
  Lubię
  Nie lubię
7 miesięcy temu
Q...ile to ma wisieć !!!!!
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com