Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Parodia żużla made in Poland
 28.05.2024 23:20
Po tym co dzisiaj wydarzyło się w Gorzowie ciśnie się na usta pytanie: dla kogo jest ten cały żużel? Czy dla Kibiców, którzy chyba poznali od podstaw jak naprawia się nawierzchnię toru po opadach deszczu, siedząc na trybunach ponad trzy godziny?

A może dla samych zawodników, narażających swoje bezcenne zdrowie a nawet życie, walczących w warunkach zupełnie nie nadających się do jakiejkolwiek jazdy?

 

Może jednak dla działaczy i sędziów, siedzących nieraz w ciepłych i suchych pomieszczeniach podejmujących niezrozumiałe dla nikogo decyzję?

 

Bo jeśli dla tej trzeciej grupy ludzi, to czarny sport sięga dna, do którego po tym co dzisiejszego wieczoru zobaczyliśmy z pewnością się dobił. Ba, można powiedzieć, że nawet w nie zapukał od dolnej strony. Decyzja sędziego Michała Sasienia w obliczu protestów zawodników, a także, wcześniejszych artykułowanych przez zziębniętych i przemoczonych kibiców jest parodia żużla! Sportu, rozkochującym w sobie setki tysięcy ludzi.

 

- Decyzja została podjęta. Stan toru oceniłem jako trudny, ale regulaminowy. Drużyna z Grudziądza nie wyjechała na próbę toru. Po próbie rozmawiałem z kapitanami drużyn. Szymon Woźniak mówił, że tor jest trudny, ale da się pojechać. Minęło 10 czy 15 minut i obie drużyny zaczęły twierdzić, że odmawiają wyjechania na tor. W związku z tym podjąłem decyzję o obustronnym walkowerze. Obie drużyny będą miały po 0 punktów - powiedział zaraz po podjęciu decyzji sędzia zawodów.

 

Po tej wypowiedzi chciałoby się zapytać sędziego ile w swoim życiu pokonał na motocyklu okrążeń toru aby mógł podważać jednolity głos zawodników o tym czy mają jechać i ryzykować swoje życie czy też nie, czy tor nadaje się do bezpiecznej jazdy, czy też się nie nadaje tak jak to miało miejsce na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie we wtorkowy majowy wieczór.

 

Jestem zbulwersowany. Mnie już powoli przestaje bawić ta zabawa w ten cały żużel, który jest coraz bardziej brudny i zawiły. To jest wielka porażka całego naszego środowiska żużlowego - niech słowa Stanisława Chomskiego będą podsumowaniem tego co mieliśmy okazję zobaczyć

Redakcja (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (3)
2 tygodnie temu
Co tam się odpierdziela w Gorzowie.
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 tygodnie temu
fajna ta ekstraliga jak ten kraj czyli z dykty hahahaha
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 tygodnie temu
Po kieszeni "panienkom" !
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2024 Zuzelend.com