Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
O cenne zwycięstwo: GTŻ Grudziądz - Start Gniezno (zapowiedź)
 18.06.2011 18:00
W Gnieźnie i Grudziądzu o tym meczu mówi się od dłuższego czasu. Żądni rewanżu gnieźnianie z Taiem Woffindenem czy grudziądzanie z kapitalnym Krzysztofem Buczkowskim? Tym razem na stadionie przy ul. Hallera nie zabraknie emocji. Walka o trzy punkty, walka o Ekstraligę. Początek meczu już jutro o godz. 17:30.

GTŻ Grudziądz zajmuje pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Wszystkie spotkania na własnym torze wygrali w przekonujący sposób, odskakując rywalom już w początkowych kilku biegach. Jutro nie będzie tak łatwo. Podopiecznych Roberta Kempińskiego czeka prawdziwa batalia o kolejne trzy punkty meczowe, które będą chcieli im wyrwać zawodnicy Startu. Wzmocnieni Woffindenem i uskrzydleni ostatnimi zwycięstwami przyjadą do Grudziądza przekonani o własnej sile oraz szansach na rewanż za porażkę na własnym torze 46:44.

Kolejny mecz na przysłowiowym styku byłby mile widziany przez kibiców obydwu stron. Tych nie powinno zabraknąć, także fanów z Gniezna. Jedynym problemem może być pogoda, jednak opady deszczu nie powinny storpedować planów organizatorów. Wszystkich sympatyków speedway'a zapraszamy na stadion dwie godziny przed rozpoczęciem zawodów. O godz. 15:30 rozpocznie się festyn organizowany przez GTŻ oraz Stowarzyszenie Kibiców „Giekaemowcy”. Na kibiców będzie czekał punkt gastronomiczny oraz stoisko z gadżetami klubowymi GKM. Pół godziny później rozpocznie się natomiast konkurs wiedzy o grudziądzkim klubie.

Gospodarze przystąpią do spotkania osłabieni brakiem Patricka Hougaarda, który wciąż odczuwa ból w kontuzjowanej ręce. - Patrick na pewno nie pojedzie w jutrzejszym spotkaniu, o czym zresztą informował na swojej stronie internetowej. W jego miejsce pojedzie ktoś z dwójki Oliver Allen – Daniel King – zapowiada trener Robert Kempiński. Poza tym, w zespole GTŻ-u nie dojdzie do żadnych zmian. Najsilniejszą parę grudziądzan utworzą David Ruud oraz Davey Watt. Australijczyk imponował formą w swoich ostatnich występach na Wyspach i zapewnia, że w meczu z Gnieznem nie powtórzą się problemy sprzętowe z poprzedniego pojedynku. Z kolei Ruud udanie zaprezentował się w czwartkowym meczu I ligi szwedzkiej, gdzie zdobył czternaście oczek.

O sile gospodarzy drugi rok z rzędu decydują zawodnicy krajowi. Tomasz Chrzanowski oraz Krzysztof Buczkowski nie zwykli oglądać pleców rywala na własnym torze. Wychowanek Apatora Toruń nie odczuwa już skutków upadku w pojedynku z Orłem Łódź, natomiast kapitan GTŻ-u nie zwalnia tempa. W piątek wywalczył awans do półfinału el. GP 2012, zajmując czwarte miejsce w duńskim Esbjerg. Największą niewiadomą w miejscowym zespole jest postawa juniorów. Andriej Kudriaszow, po udanej inauguracji, sezonu stracił swoją skuteczność. Ostatnie dwa mecze były bardziej udane, a sam Rosjanin przyznaje, że uporał się już z problemami sprzętowymi. Podstawowym juniorem gospodarzy tradycyjnie będzie Mateusz Lampkowski.

Działacze Startu Gniezno nie ukrywają, że celem na sezon 2011 jest awans do Speedway Ekstraligi. Pomóc ma w tym nowy nabytek, Tai Woffinden. Brytyjczyk udanie zadebiutował w spotkaniu z Lechmą Poznań, a jutro czeka go prawdziwy sprawdzian. W awizowanym składzie zastąpi Wojciecha Lisieckiego albo zajmie pozycję zawodnika rezerwowego. Skład uzupełni jeden z dwójki juniorów: Oskar FajferSimon Gustafsson. To właśnie młodzieżowcy gości mogą stanowić ich główną przewagę nad grudziądzanami. Pod szóstką pojedzie Kacper Gomólski, który jest najskuteczniejszym polskim juniorem I ligi.

Sporą zagadkę stanowi dyspozycja Brytyjczyka Scotta Nichollsa. Były uczestnik cyklu GP nie do końca wywiązuje się z roli lidera zespołu. Niezbyt skuteczny w meczach wyjazdowych jest Michał Szczepaniak, w przeciwieństwie do braci Jabłońskich. Szczególnie postawa młodszego z braci – Mirosława, to duża niespodzianka dla gnieźnieńskich kibiców. Starszy – Krzysztof, lepiej spisuje się w meczach wyjazdowych. W Grudziądzu startował wielokrotnie i przeważnie z dobrym skutkiem. Ciekawe, czy będzie w stanie zatrzymać miejscowego lidera, a zarazem kapitana GTŻ-u.

Sprawa zwycięstwa w jutrzejszym pojedynku jest otwarta. Można być pewnym, że zawodnikom nie zabraknie determinacji, a stawka spotkania nie pozwoli im na przymykanie gazu. Startujemy o godzinie 17:30. Tego spotkania nie można przegapić.

 

Awizowane składy:

Start Gniezno:
1. Krzysztof Jabłoński
2. Wojciech Lisiecki
3. Mirosław Jabłoński
4. Michał Szczepaniak
5. Scott Nicholls
6. Kacper Gomólski

GTŻ Grudziądz:
9. Davey Watt
10. David Ruud
11. Tomasz Chrzanowski
12. Patrick Hougaard
13. Krzysztof Buczkowski
14. Mateusz Lampkowski

Początek meczu: godz. 17:30
Sędzia: Grzegorz Sokołowski (Ostrów Wlkp)

0 (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com