Dzisiaj o 14:00
Zdunek Wybrzeże Gdańsk vs Orzeł Łódź
Data 01.06.2019 g. 16:15 Stadion Stadion im.Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku Długość toru 349 m Frekwencja 0 Zdjęcia -

Zapowiedź

30
W weekend zostaną rozegrane trzy spotkania Nice 1. Lidze Żużlowej, które odbędą się na torach w Gdańsku, Rybniku oraz Gnieźnie.(...)
6 Piotr Pióro 1 0 0 1
Okoniewski za Kiełbasę w ramach rezerwy taktycznej.

Problemy z elektryką pulpitu sędziowskiego i z taśmą, a nad stadion nadciągają deszczowe chmury.

Upadek Huckenbecka na drugim okrążeniu. Niemiec zaczepił o dmuchaną bandę. Jest wykluczony z powtórki, ale zszedł z toru samodzielnie.

Sam bieg nieciekawy. Rozstrzygnął go start.

Ulewa nad stadionem. Sędzia Ryszard Bryła zalicza wynik po 8 biegach. Osłabiony Orzeł bez szans w Gdańsku. Gospodarze zgarniają też bonus.
Od startu prowadził Jeleniewski. Kąsał go Nilsson i na drugim okrążeniu go pożarł.
Thorssell najlepiej ze startu, ale szybko wyprzedził go Okoniewski. Nie ukończył biegu Żupiński, który upadł, kontynuował jazdę, a ostatecznie zdefektował mu motocykl.
5. BIEG
Kiedy wydawało się, że gospodarze przywiozą podwójne zwycięstwo na drugim okrążeniu Huckenbeck wyprzedził Pieszczka.
4. BIEG
Rezerwa taktyczna: Piotr Pióro za Dawida Wawrzyniaka.

Po dłuższym namyśle sędziego bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenie dla Denisa Zielińskiego.

W powtórce na trasie upadł Pióro, ale wstał i kontynuował wyścig, w którym od startu najlepszy był Thorssell.
3. BIEG
Ciasno w pierwszym łuku. Gdańszczanie szczepili się motocyklami i lądują na torze. Wszyscy zawodnicy dopuszczeni do powtórki, ale chwila przerwy z powodu uszkodzonej bandy.

W powtórce gładkie 5:1 gospodarzy i defekt Tungate'a na drugim okrążeniu.
2. BIEG
Gdańszczanie od początku na jechali na 5:1. Żupiński odjechał reszcie. Bezskutecznie próbował coś zrobić Piotr Pióro. Nie liczył się Wawrzyniak, który na dodatek pod koniec złapał gumę.

Mamy dodatkowe polewanie toru.
1. BIEG
Próba toru: Okoniewski, Huckenbeck (Łódź) oraz Pieszczek, Nilsson (Gdańsk).

Kim Nilsson to 15 Szwed w historii Wybrzeża.

Jedziemy według zestawu 2.

Ze startu na prowadzenie wyszli Gdańszczanie, ale na pierwszym wirażu wyprzedził ich Huckenbeck. Bez żadnych atutów Kamil Kiełbasa.