Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź ósmej kolejki Nice 1.LŻ
 01.06.2019 6:44
W weekend zostaną rozegrane trzy spotkania Nice 1. Lidze Żużlowej, które odbędą się na torach w Gdańsku, Rybniku oraz Gnieźnie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź


Sobotni mecz w Gdańsku rozpocznie rundę rewanżową Nice 1. Ligi Żużlowej. Spotkanie pomiędzy Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a Orłem Łódź będzie meczem o “być albo nie być” w kontekście fazy play - off. Zarówno gdańszczanie, jak i goście z Łodzi przed sezonem założyli sobie za cel awans do najlepszej czwórki, jednak nierówna forma sprawia, że obie drużyny prezentują się poniżej oczekiwań. Zeszłotygodniowa rywalizacja w Łodzi zakończyła się czteropunktowym zwycięstwem Orła, więc sprawa punktu bonusowego wydaje się otwarta.

Drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk przed batalią z łodzianami postanowiła się wzmocnić, wypożyczając Kim Nilssona z Car Gwarant Startu Gniezno. Prawdopodobnie Szwed wystąpi w sobotnim spotkaniu pod numerem 10., który w awizowanym przez trenera Berlińskiego składzie pozostawał wolny. Po raz kolejny gdańszczanie przystąpią do meczu w innym ustawieniu.

Orzeł Łódź przyjedzie nad morze w osłabieniu. Z powodu urazu barku w Gdańsku nie wystąpi dotychczasowy lider łodzian, Tobiasz Musielak. W jego miejsce trener Lech Kędziora postanowił powołać Hansa Andersena. Brak Musielaka może zaważyć na końcowym wyniku spotkania. Początek meczu o 16:15.

Orzeł Łódź
1. Hans Andersen
2. Kai Huckenbeck
3. Rafał Okoniewski
4. Rohan Tungate
5. Daniel Jeleniewski
6. Piotr Pióro

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Mikkel Bech
10.
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
13. Jacob Thorssell
14. Karol Żupiński
15. Denis Zieliński


PGG ROW Rybnik - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów


W najciekawszym spotkaniu VIII kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej PGG ROW Rybnik zmierzy się na własnym torze z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów. Tydzień temu na stadionie w Ostrowie lepsza okazała się TŻ Ostrovia, która po bardzo zaciętym pojedynku ostatecznie wygrała 47:42. Kibiców pozytywnie zaskoczył swoją postawą Ukrainiec Aleksandr Łoktajew, który powrócił na tor. Trener Mariusz Staszewski na rewanżowe spotkanie awizował identyczny skład. W niedzielnym spotkaniu wiele będzie zależało od postawy doświadczonego Tomasza Gapińskiego, który w poprzednim meczu zaliczył bardzo przeciętny występ. Przez to niezwykle skuteczny ”Gapa” spadł na piąte miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników w lidze.

Niewielkie rozmiary porażki w pierwszym spotkaniu dają realne nadzieje rybnickiej drużynie na wywalczenie punktu bonusowego. Szkoleniowiec gospodarzy Piotr Żyto w awizowanym zestawieniu pozostawił wolne miejsce pod numerem 12. W poprzednim spotkaniu w Ostrowie słabo zaprezentował się Linus Sundstroem, którego zabrakło w awizowanym składzie. Kto wystąpi ostatecznie w niedzielnym pojedynku? Niewykluczone, że do składu ”Rekinów” wróci Dan Bewley. W tym sezonie Brytyjczyk nie potrafi wrócić do optymalnej formy, choć po jego ostatnich występach w Premiership widać światełko w tunelu. W niedzielnym hicie Nice 1.LŻ kibiców czeka spora dawka emocji! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:30.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
1. Aleksandr Łoktajew
2. Sam Masters
3. Tomasz Gapiński
4. Nicolai Klindt
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Łogaczew
11. Mateusz Szczepaniak
12.
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. Mateusz Tudzież


Car Gwarant Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils


W najbliższą niedzielę w Gnieźnie na torze przy ulicy Wrzesińskiej 25 dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku Nice 1. Ligi Żużlowej. To pierwszej stolicy Polski przyjedzie łotewski Lokomotiv Daugavpils. Mecz przed tygodniem na Łotwie zakończył się zwycięstwem gości 48-42. Przed rokiem mecz w Gnieźnie pomiędzy tymi zespołami zakończył się wynikiem 57-33 dla gospodarzy. Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco, w ekipie przyjezdnych są byli reprezentanci czerwono-czarnych Kjastas Puodżuks i Wadim Tarasienko. Skład uzupełnią liderzy Lebiediew i Lahti. Manager gospodarzy Rafael Wojciechowski postawił na niezmieniony skład od trzech spotkań. Pomimo słabych ostatnich wyników zespołu z Łotwy emocji na torze w Gnieźnie z pewnością nie zabraknie. Początek spotkania o 14:30.

Lokomotiv Daugavpils
1. Timo Lahti
2. Jewgienij Kostygow
3. Wadim Tarasienko
4. Kjastas Puodżuks
5. Andrzej Lebiediew
6. Andrzej Trofimow

Car Gwarant Gniezno
9. Mirosław Jabłoński
10. Jurica Pavlić
11. Oskar Fajfer
12. Oliver Berntzon
13. Adrian Gała
14. Damian StalkowskiSpotkanie w Gdańsku będzie niezwykle ważne dla obu ekip.
 

VIII kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej:
sobota, 1 czerwca 2019

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź (godz. 16:00)
niedziela, 2 czerwca 2019
PGG ROW Rybnik - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów (godz. 14:30)
Car Gwarant Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils (godz. 14:30)

Teksty: Marek Kania (Gdańsk-Łódź), Dominik Niczke (Rybnik-Ostrów), Marcin Marchel (Gniezno-Daugavpils)

Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (30)
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
kto ma chodzić to chodzić będzie i tyle tyle jest u was wiernych fanów reszta to pikniki jak w innych miastach gdzie nie ma sukcesów.
Stałych kibiców mamy ok 6-7 tys. W innych miastach masz racje to samo. Jak nie szło UL kilka lat temu to kibiców garstka..co zaskakiwało , przeważnie były komplety jak szło extra.

  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
30 maja - dzień bez stanika
31 maja - dzień bez majtek
1 czerwca - dzień dziecka...
Przypadek?
Wyglada na to,że nie;);)
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Heja Pany
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Co się dzieje z juniorami Get Well? – Po meczu w Lublinie bardzo długo rozmawiałem z Igorem Kopciem-Sobczyńskim, właściwie robiąc mu “wczasy”, mówiąc, żeby odpoczął od żużla. Był tak bardzo załamany swoją postawą, że potrzebował odpoczynku, bo brakowało u niego przyjemności z jazdy. Po meczu z Gorzowem, mam wrażenie, uwierzył w siebie i te ostatnie jego biegi były naprawdę bardzo dobre, więc myślę, że będziemy mieli z niego jeszcze dużo pociechy. Natomiast mamy problem z Maksem Bogdanowiczem. On zdecydowanie musi przestać myśleć o ustawieniach motocykli, a powinien zacząć myśleć po prostu o tym, jak ma jechać. Tu jest rola Karola Ząbika, nasza, żebyśmy tego chłopaka spróbowali zbudować, bo nie mamy jeszcze gotowego zawodnika, który mógłby wskoczyć w jego miejsce do ekstraligowego składu.
Na koniec Adam Krużyński zdradził też, jaka przyszłość czeka w Toruniu Marka Lemona – Australijczyk od spotkania ze Speed Car Motorem jest w toruńskich boksach, głównie jako wsparcie dla braci Chrisa i Jacka Holderów. – Co do obecności Marka Lemona, to mogę powiedzieć, że będzie z nami we wszystkich czerwcowych meczach. Co dalej z Jackiem Frątczakiem? Już niedługo zapadną konkretne decyzje – powiedział Krużyński.
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 lata temu
Był taki moment, że kibice przestali nas wspierać. Ale najważniejszą sprawą w kibicowaniu jest wiara do końca w swoją drużynę. Przecież wszyscy ludzie, którzy są blisko tej drużyny, tego klubu – kochają go. Sam też jestem kibicem, człowiekiem, który po prostu kocha tę drużynę. Wiem, że musimy z nią być do końca, a zwłaszcza, gdy nie idzie. Nawet z najgorszej sytuacji, współpracując, jesteśmy w stanie wyjść obronną ręką – powiedział Krużyński.
Co się stało, że torunianie zdołali odwrócić losy piątkowego spotkania? Po ośmiu biegach było już 29:19 dla Stali. – Potrzebowaliśmy takiego impulsu, jakim było wejście do gry Norberta Kościucha, który w dwóch pierwszych biegach pokazał olbrzymią wolę walki. Ja się z nim umówiłem, że zacznie zawody od 7. biegu, razem podjęliśmy tę decyzję. Bardzo potrzebowaliśmy takiego meczu, żeby Norbert stał się pełnoprawnym i bardzo ważnym członkiem tej drużyny. To się stało. Jaki był klucz? W pierwszym starcie jechał przeciwko juniorowi, chcieliśmy, żeby miał szansę się przełamać. On nie ma tej jazdy zbyt wiele, choć w tym tygodniu był nawet w Rosji, żeby nie tyle jeździć na swoim motocyklu, co odjechać biegi. Potem była Szwecja i jego osiem punktów z czterema bonusami, ale nas interesowało, by zdobył ze Stalą jakieś punkty na początku i stąd decyzja o jego starcie dopiero od 7. wyścigu – zaznaczył opiekun Get Well.
Krużyński zdaje sobie sprawę z bolączek toruńskiego zespołu. Musi martwić go zwłaszcza jazda Runego Holty oraz juniorów. – Rune musi jeździć. Jest szybki, jeśli idzie o sprzęt, ale niestety jego powrót po kontuzji jest bardzo trudny. To był skomplikowany uraz, a że nie jest już najmłodszy, to wraca się zdecydowanie inaczej. Mimo wszystko, jest członkiem tego zespołu, natomiast na pewno będziemy się kierowali wyborem najlepszym dla drużyny jako całości, więc w pierwszej kolejności będą jechali ci w najlepszej dyspozycji. Czy się skarży? Nie. Ma olbrzymie ambicje, w meczu ze Stalą kilkukrotnie namawiał mnie na swoją drugą szansę – to nie jest zawodnik, któremu nie zależy, choć Runego bardzo wiele osób ocenia negatywnie. On cały czas chce coś osiągnąć w tym sporcie, choć zbliża się do końca kariery. Ale, podkreślam, jeśli ktoś inny będzie w lepszej dyspozycji, musimy kierować się dobrem drużyny – powiedział Krużyński.
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 lata temu
30 maja - dzień bez stanika
31 maja - dzień bez majtek
1 czerwca - dzień dziecka...
Przypadek?
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 lata temu
1 LEVISHYN Marko 0 0
2 ROZALIUK Andrii 0
3 PRYSIAZNIUK Denis 0
4 TKACHUK Nazar 0
17 0

Czech Republic
5 CHLUPÁČ Petr 0 0
6 KLÍMA Daniel 0
7 MACEK Jan 0
8 MIKEL Patrik 0
18 KVÉCH Jan 0

Sweden
9 WOENTIN Alexander 0 0
10 SELVIN Christoffer 0
11 HJELMLAND Filip 0
12 BJӦRLING Wiliam 0
19 HELLSTRӦM-BÄNGS Philip 0

Germany
13 FIENHAGE Lukas 0 0
14 MӦSER Dominik 0
15 WASSERMANN Sandro 0
16 BAUMANN Lukas 0
20 HÄRTEL Michael 0
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
kto ma chodzić to chodzić będzie i tyle tyle jest u was wiernych fanów reszta to pikniki jak w innych miastach gdzie nie ma sukcesów.
u nas taka wierna rupa to okolo 7-8 tys
rezta sezonowacy
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
i teraz na motorze bedzie nzowu 10.000
to norma u nas
jak kibicee widze ze klub ich roni w ch. nie ida.
kto ma chodzić to chodzić będzie i tyle tyle jest u was wiernych fanów reszta to pikniki jak w innych miastach gdzie nie ma sukcesów.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
byli ci co maja chodzić czyli kibice nie pikniki i brawo dla tych 4 tyś kibiców że byli na stadionie.
i teraz na motorze bedzie nzowu 10.000
to norma u nas
jak kibicee widze ze klub ich roni w ch. nie ida.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com