Wczoraj o 18:00
Kuriozalny mecz w Lesznie: Unia Leszno - MarmaRzeszów (relacja)
 02.06.2013 23:49
Dziś na godzinę 18:30 zaplanowane zostało spotkanie 10. rundy Enea Ekstraligi pomiędzy Fogo Unią Leszno a PGE Marmą Rzeszów. W Lesznie od rana nie padało, dzięki czemu organizatorzy zawodów mogli przygotować tor do zawodów.

Zgodnie z planem zawodnicy powinni wyjechać na próbę toru punktualnie o godzinie 18.00. Jednak kilka minut przed tą godziną, zawodnicy obu drużyn wyszli dopiero na oględziny toru.

Gdy zawodnicy wrócili do parkingu sędzia Jerzy Najwer zarządził kosmetykę toru, aby mógł wyrazić zgodę na próbę toru. Po kilku minutowym równaniu na próbę toru wyjechał zawodnik gości Jurica Pavlic. Byki reprezentowali Przemysław Pawlicki oraz Grzegorz Zengota.

Gdy zawodnicy wjechali do parkingu. Nastąpiła narada drużyn na temat stanu toru. Kapitan Unii- Przemysław Pawlicki zapewniał, że tor jest równy na całej szerokości i da się normalnie jechać. Tego zdania nie podzielali jednak zawodnicy gości. Gospodarze byli przygotowani do tego, aby wyjechać na prezentację, udali się nawet na samochód, który miał zawieść zawodników na start do prezentacji.

Podopieczni Dariusza Śledzia nadal odmawiali tego, aby wyjść do prezentacji. Warto wspomnieć, że nawet nie byli przebrani w kewlary. Goście przez około 30. minut nie wyszli na tor. Przez co sędzia zawodów udał się do parking i przeprowadził rozmowę z kierownikami drużyn.

Po niej dowiedzieliśmy się, że zawody zostaną rozegrane, bowiem sędzia wraz z komisarzem toru pozytywnie ocenili stan toru. Jerzy Najwer zarządził ponowne równanie toru i wyznaczył 19: 45 na godzinę rozpoczęcia pierwszego biegu.

Zawodnicy Unii Leszno byli gotowi na wyjazd na tor. Jednak wówczas rzeszowianie ponownie odmówili wyjazdu na tor. Sędzia postanowił, że zawody odbędą się.

Zespół z Rzeszowa nie wyjechał do żadnego z biegów. Po kilku gonitwach  wszyscy zawodnicy gości opuścili parking a następnie stadion.

Zawodnicy z Leszna wyjechali do piętnastu wyścigów. Mecz zakończył się wynikiem 75:0

Jutro władze Ekstraligi zajmą stanowisko na temat tego meczu.