Grand Prix 2014: Chris Harris
 19.03.2014 16:14
Już 5 kwietnia, zawodami w nowozelandzkim Auckland, rozpocznie się nowy cykl Grand Prix. Dzień po dniu będziemy przedstawiali Państwu sylwetki uczestników rywalizacji o Mistrzostwo Świata. Dziś czas na Chrisa Harrisa.

37. Chris Harris

Brytyjczyk w nadchodzącym cyklu Grand Prix 2014 miał pełnić rolę pierwszego rezerwowego, lecz po wycofaniu się z cyklu Tomasza Golloba, miejsce jego zajął właśnie Chris Harris. W ubiegłym sezonie wystąpił w jednych zawodach tego cyklu, a dokładniej w Cardiff, w tych zawodach zdobył siedem "oczek". Najlepszym jego sezonem w startach w Grand Prix był ten rozgrywany w 2010 roku. Wówczas zajął on z dorobkiem 107 punktów szóstą pozycję na zakończenie cyklu. Brytyjczyk liczy na udany sezon w lidze jak i w tym prestiżowym cyklu.

Chris Harris zwyciężył w jednych zawodach cyklu Grand Prix, a miało to miejsce na torze w Cardiff w roku 2007, który był dla niego pierwszym pełnym sezonem w tym cyklu.

Finał zwycięskiego finału Grand Prix Chrisa Harrisa.

Na arenie międzynarodowej Chris Harris nie zdobywał wielu trofeów, indywidualnie tylko raz w 2003 roku wywalczył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Podobnie rzecz ma się w zawodach drużynowych, w 2005 wraz ze swoją drużyną wywalczył czwarte miejsce w Drużynowym Pucharze Świata, lepiej poszło drużynie z wysp rok później, wtedy Harris wraz ze swoją ekipą wywalczył brązowy medal w DPŚ.

W lidze polskiej karierę zaczynał w drużynie RKM-u Rybnik, w drużynie tej spędził on dwa sezony, następnie zdecydował się na przejście do Ostrowa Wielkopolskiego i barwy tamtejszego Klubu Motorowego reprezentował również przez dwa sezony, po upadku klubu w Ostrowie zdecydował się na transfer do Rzeszowa, barwy tego klubu bronił również przez dwa sezony, następnie przeniósł się na jeden sezon do ekstraligowej drużyny Włókniarza Częstochowa, lecz po słabym sezonie zdecydował się przenieść do Grudziądza, po dobrym sezonie włodarze GKM-u Grudziądz nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z Brytyjczykiem, ostatecznie Harris trafił do beniaminka I ligi - ROW-u Rybnik, który ma bardzo ambitne cele na przyszły sezon.

Dawid Duczmal (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?