Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
26.03.2023 - 17:00
Polecamy
Elitserien: Mecze dziesiątej kolejki (zapowiedź)
 14.07.2015 9:59
We wtorek odbędą się dwa spotkania dziesiątej kolejki ligi szwedzkiej. W tych spotkaniach wystąpi sześciu reprezentantów Polski , a mianowicie Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota, Rafał Okoniewski, Krzysztof Buczkowski, Kacper Gomólski i Tobiasz Musielak.
 
Ikaros Smederna Eskilstuna - Rospiggarna Hallstavik
 
We wtorkowym spotkaniu zmierzą się drużyny walczące o utrzymanie w lidze. Drużyna Eskilstuny zajmuje piąte miejsce, z dorobkiem czterech punktów. Z kolei Rospiggarna ma również cztery oczka na swoim koncie, lecz rozegrała jeden mecz więcej. W drużynie gospodarzy wystąpi jeden Polak Przemysław Pawlicki, który może okazać się kluczowym zawodnikiem w walce o zwycięstwo. W drużynie Smedarny prym powinni wieść wspomniany Pawlicki, Grigorij Łaguta oraz Mikkel Michelsen. W drużynie gości siłą napędową są zdecydowanie Andreas Jonsson oraz Martin Vaculik, jeżeli cenne punkty dołoży Grzegorz Zengota oraz Mads Korneliussen, gości stać na wywiezienie dwóch oczek. Jest to pierwsze spotkanie tych drużyn, pierwszy mecz nie odbył się ze względu na opady deszczu i został przełożony na 21 lipca.
 
 
 
Ikaros Smederna Eskilstuna:
1. Mikkel Michelsen
2. Kenni Larsen
3. Peter Karlsson
4. Magnus Zetterström 
5. Grigorij Laguta
6. Linus Eklöf
7. Przemyslaw Pawlicki
 
Rospiggarna Hallstavik:
1. Andreas Jonsson 
2. Mads Korneliussen
3. Grzegorz Zengota
4. Timo Lahti
5. Martin Vaculik
6. Andzejs Lebedevs
7. John Lindman
 
Dackarna Malilla - Lejonen Gislaved 
 
W drugim zaplanowanym meczu w tej kolejce zmierzą się drużyny walczące o zupełnie inne cele. Dackarna Malila zajmuje trzecie miejsce i jest bardzo blisko zagwarantowania sobie awansu do play-off. Drużyna z Gislaven zajmuje ostatnią pozycję z dorobkiem trzech punktów. Liderem gospodarzy jest Nicki Pedersen, który ma wsparcie w postaci Krzysztofa Buczkowskiego oraz Hansa Andersena. W drużynie gości wystąpi aż trzech Polaków. Rafał Okoniewski, Kacper Gomólski i Tobiasz Musielak, na tego ostatniego z pewnością liczą włodarze klubu. Liderem jest Peter Kildemand. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy zwyciężyli pierwsze spotkanie w Gislaved 46:44.
 
Dackarna Malilla:
1. Nicki Pedersen 
2. Joonas Kylmäkorpi
3. Hans Andersen
4. Michael Jepsen Jensen
5. Krzysztof Buczkowski
6. Joel Larsson
7. Mikael Max
 
Lejonen Gislaved:
1. Linus Sundström 
2. Rafal Okoniewski
3. Peter Kildemand
4. Pontus Aspgren
5. Tobiasz Musielak
6. Oliver Berntzon
7. Kacper Gomólski
 
W 10. kolejce pazuje drużyna VMS Elit Vetlanda, a trzeci mecz pomiędzy Piraterną a Indianerną przełożono na 28 lipca. Początek obu spotkań o godzinie 19:00.
Rafał Barłowski (za: svemo.se/ inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com