Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
04.06.2023 - 19:15
vs
04.06.2023 - 14:00
Polecamy
Problemy finansowe w Falubazie
 12.09.2015 18:40
Tego sezonu klub z Zielonej Góry do udanego zaliczyć nie może. Spory problem finansowy może spowodować brak licencji.
Robert Dowhan

Wczoraj Robert Dowhan spotkał się z pracownikami Zielonogórskiego klubu.
- Na spotkaniu przedstawiono bieżącą sytuacje finansową, która na chwilę obecną nie jest za ciekawa, oraz kilka wariantów wyjścia z kryzysu. Na bok idą dywagacje dotyczące kto będzie jeździć w Falubazie, kto będzie trenerem. Są na planie dalszym. Najważniejsze jest uzyskanie licencji, a przy minusowych dochodach to graniczy z cudem. Wszystkie siły będą skupione na tym, aby pokryć zadłużenie, w jakiej formie to się okaże. Teraz będzie pokazana siła przyjaźni pomocy klubowi przez różne środowiska, jeżeli przez tyle lat cieszyliśmy się dobrymi wynikami finansowymi i sportowymi i przyszedł kryzys, złe dni. Jeżeli ktoś jest odpowiedzialny za klub, jeżeli ktoś wiąże z tym klubem nadzieje, ktoś jest kibicem, ale czuje moc, aby cokolwiek pomoc to się o tym przekonamy. Jeżeli nie zostaną uregulowane należności, to nie ma znaczenia, czy znam się z prezesem Ekstraligi, czy prezesem Polskiego Związku Motorowego. Tutaj w grę wchodzą cyfry. To tak jak z matematyką, której nie da się oszukać i z podatkami, które trzeba regulować. Nie ma żadnych możliwości, aby cokolwiek zrobić. Jeżeli do końca października nic się nie zrobi, klub nie dostanie licencji. Zostanie zdegradowany. Przyczyny należy szukać dużo wcześniej, kiedy w 2013 roku, Toruń wyjechał z naszego obiektu. Pamiętny finał się nie odbył. Zaczęło to iść w drugą stronę, wtedy mieliśmy duży dług, niedofinansowanie, wynikające z finału. Do dzisiaj toczy się postępowanie sądowe. Odnośnie do tego finału. Pamiętamy, jak skończył się ubiegły rok. Jak wyglądała sytuacja na trybunach i sportowo. Teraz postawiliśmy wszystko na jedną kartę.

Aleksandra Gucia (za: radio Zachód)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
8 lat temu
Dowhan, grałeś wa bank przed sezonem, wliczyłeś sobie Play Off do budżetu, teraz się nie migaj finałem z Toruniem. Przedobrzyłeś i to wszystko, teraz za to odpowiadaj...
Lubię
Nie lubię
+32 / -2
8 lat temu
Dowhan kmiocie nie wycieraj sobie mordy Toruniem. Skoro już po tamtym sezonie było słabo to po kiego grzyba dalej brnąłeś w koszty. Jest to tylko i wyłącznie twoja wina. Nikt Ci nie kazał kontraktować choćby Darcy'ego.
Lubię
Nie lubię
+35 / -5
Komentarze (92)
8 lat temu
Chciałabym żeby Falubaz spadł. Pozwoliło by to nam zacząć na nowo, a Ekstralidze i pseudokibicom-hejterom pokazać ile EE traci pod nieobecność największej żużlowej, polskiej marki oraz jej zajebistych zawodników.
  Lubię
  Nie lubię
-3
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Falubaz może nie dostać licencji, obawia się pan senator. Ale żużel to nie tylko Ekstraliga. Jazda w drugiej lidze juniorskim składem ma swój wielki urok. Drużyna złożona z wychowanków to jest coś, za czym tęskni wielu kibiców. To prawdziwy żużel, nie speedway. To drużyna, z którą kibice mogą się identyfikować i która identyfikuje się z kibicami. Ich grono będzie pewnie mniejsze, ale pozostaną prawdziwi fani drużyny, a nie kibice sukcesu. Być może będzie to dla Falubazu i zielonogórskiego środowiska żużlowego czymś w rodzaju oczyszczającego katharsis. To może być szansa, aby zacząć wszystko budować na nowych, zdrowych zasadach.
@rądek. W moim komentarzu chciałem pokazać, że gdyby Falubaz nie dostał licencji na przyszły sezon, to nie byłaby to tragedia. A nawet przeciwnie, mógłby to być impuls dla pozytywnych zmian w tym klubie. Nie twierdzę jednak, że Falubaz na pewno nie dostanie licencji, po prostu tego nie wiem. A jeśli miałbym spekulować na ten temat, to moim zdaniem nawet w bardzo złej sytuacji finansowej Falubaz ma szanse na uzyskanie licencji, co wynika z wyjątkowo dobrych relacji zielonogórskiego senatora z władzami polskiego żużla. Myślę, że władze te mogą potraktować Falubaz łagodniej niż potraktowałyby każdy inny klub.
Senator nie raz mocno pomagał Falubazowi, to trzeba mu oddać, ale nie powiedziałbym, że robił to na "zdrowych zasadach". A jeśli w zielonogórskim środowisku żużlowym miałyby zapanować zdrowe zasady, musiałoby tam dojść do głębokich zmian personalnych. Katalizatorem takich zmian mogłoby być rozstanie Falubazu z Ekstraligą. Natomiast jeśli dzięki silnej pozycji senatora Falubaz wyjdzie ze swoich obecnych kłopotów, to w klubie i wokół klubu raczej wszystko zostanie po staremu.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Konto usunięte
Wsiorki zielonodziurskie zawsze mieli maja i będą mieć wytłumaczenie na syf jaki sami stworzyli bo maja wyjatkowa latwosc znajdowania winnych wszędzie tylko nie u siebie
  Lubię
  Nie lubię
+1 / -2
8 lat temu
Rozowy ,,,wolal paluszek Witkowskiemu ...trzymac...kiedy pozostale kluby zgodnie, jednym glosem wnioskowaly o wieksza ...autonomie , teraz trzeba tylko uwaznie na ich zlodziejskie lapska patrzec , gdy beda przekret robic aby Falubaz za wszelka cene ...utrzymac! Zobaczyczymy czy znow ni z gruchy , ni z pietruchy ...nowe, "cudowne, przepisy" nagle nie wejda w zycie ...w imie "poprawy ...kondycji , polskiego ...zuzla" jak to mialo miejsce z ...licencjami ..nadzorowanymi. Z tego widac ze Falubaz juz w minionym sezonie nie powinien byc dopuszczony do rozgrywek!
  Lubię
  Nie lubię
+1 / -1
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Witamy w II-lidze wraz z Częstochową i Gdańskiem. Czekamy w II-lidze na Toruń, Gorzów, Rzeszów....a będzie w II-lidze fajne ściganie :-) :-) :-) :-)
predzej ci ten ...caly twoj kokon ..szlag trafi niz ty zobaczysz , Torun , czy Rzesze w 2...lidze!
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Konto usunięte
Czyli senator musi zakopać sąsiedzkie animozje i schować swoją dumę w kieszeń i udać się do Władka po radę jaki kredyt zaciągnąć.A to,że senator pójdzie drogą Władka można przełknąć aby uratować ligę.W końcu sąsiedzi:)
  Lubię
  Nie lubię
+2
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Pamiętny finał się nie odbył. Zaczęło to iść w drugą stronę, wtedy mieliśmy duży dług, niedofinansowanie, wynikające z finału. ...
WYSTRCZYLO ODEBRAC TELEFON...... WIEC JAK SOBIE POSCIELESZ TAK SIE WYSPISZ...ROMAN CIEBIE ZALATWIL... BEZ MEDIOW buhahahaha
Ja się pytam jak dostawaliście licencję na starty przez 2 lata skoro już wtedy była niedoplata. Co kumple z centrali pomogli w uzyskaniu licencji, a co z Włókniarzem i Wybrzeżem im zabrakło układów. Pierdzilony ignorant jeszcze próbuje sobie mordę Toruniem wycierać, szmaciarz jeden. Ratunek dla Falubaz to różowy wypad, uratujecie finanse i wizerunek.
  Lubię
  Nie lubię
+2
8 lat temu
Konto usunięte
W czasie kiedy kontraktowali Warda to chyba już wiedzieli o tym,że kolejny przykład z którego inni mieli brać przykład czyli finanse stoją pod dużym znakiem zapytania w klubie do naśladowania.Dalej idąc tym tokiem rozumowania,rozumu to raczej nie mają ci w tym zarządzie.Chyba,że mają,zgłaszali takie coś ale nic więcej Słupy zrobić nie mogą jak tylko ucałować senatorski pierścień,i skwitować jak senator nakazuje.No ale co się nie robi,nawet naprężając finanse kosztem śmiechu i pogardy na forach aby zostać w lidze.Tylko dwie osoby na tym wyjdą na plus.AJ który jechał piach a pobierał full payment,i również spec od upadków i mistrz taktyki Frątczak wiedział kiedy powiedzieć dość.I być może zacznie się wypruwać z tych brudów jak kiedyś Dobrucki.
  Lubię
  Nie lubię
+2 / -1
8 lat temu
Różowy zachowuje się jak typowy POlityk partii rządzącej...wydawać na prawo i lewo, na robić długów, a potem zwalać na innych winę...ten człowiek jest zakałą zielogórskiego żużla.
  Lubię
  Nie lubię
+5
8 lat temu
Konto usunięte
Ten Toruń boli senatora mocniej jak Władek i Gorzów:))
  Lubię
  Nie lubię
+2
© 2002-2023 Zuzelend.com