Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Szczęśliwe zakończenie fatalnego sezonu dla gnieźnian
 17.10.2015 19:00
Drużyna Łączyńscy Carbon Start Gniezno na pewno szybko chce zapomnieć o tym sezonie. Kończą sezon zwycięstwem w barażu o utrzymanie, ale bez wygranej w rundzie zasadniczej, z zaledwie jednym punktem na koncie po remisie z osłabionym Orłem Łódź. Do problemów z formą zawodników dochodzą problemy finansowe.

Największym osłabieniem w stosunku do 2014 roku było odejście Adriana Gały, który przeszedł do PGE Ekstraligi i broni barw Betard Sparty Wrocław, a w ubiegłym sezonie był najlepszym juniorem Startu Gniezno. W 2015 roku żaden z młodzieżowców nie przekroczył średniej 1 punktu na bieg, przez co Dawid Wawrzyniak i Michał Piosicki zajęli odległe miejsca w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Postawa juniorów nie była jednak kluczowa. Najlepsi żużlowcy z poprzedniego sezonu zaliczyli znaczny regres formy. Bjarne Pedersen spadł z 6 na 14 miejsce wśród zawodników w najwyższą średnią biegopunktową. Jednak najbardziej zawiedli Jonas Davidsson i Wadim Tarasenko. Szwed poprzedni rok zakończył ze średnią 1,885 punktu na bieg, a w tym sezonie w 6 biegach zdobył 1 punkt, co daje 0,167 punktu na bieg. Podobnie sprawa wygląda u Rosjanina, który w sezonie 2014 osiągnął średnią 1,737, a w tegorocznych rozgrywkach nie zdobył ani jednego punktu w 4 biegach. Zła postawa liderów zdecydowanie odbija się na całym zespole, który nawet na własnym torze nie potrafił nawiązać walki z rywalami.

 

Jeden Bjarne Pedersen nawet w najwyższej formie nie jest w stanie wygrać meczu dla swojego zespołu. Potrzebne jest mu wsparcie zawodników z Polski. Zbigniew Suchecki miewał przebłyski w tym sezonie, między innymi w zremisowanym meczu z Orłem Łódź zdobył 14 punktów. Falowała także forma Norberta Kościucha i Adriana Gomólskiego. Cała trójka nie potrafiła ustabilizować dyspozycji na wysokim poziomie, więc dobre wyniki drużyny nie są możliwe. Żaden zawodnik nie przekroczył średniej 2 punktów na bieg, a lider, jakim w poprzednim sezonie był Pedersen, może przechylać szalę zwycięstwa na stronę Startu w meczach, w których wynik jest bliski.

 

Kibice z Gniezna mieli jednak chwilę radości, ponieważ drużyna, która po pierwszym przegranym meczu barażowym z Polonią Piła była skazywana na spadek,  w drugim spotkaniu zdecydowanie pokonała rywali 55:35 i Łączyńcy Carbon Start Gniezno sportowo zapewnił sobie udział w rozgrywkach Nice PLŻ 2016.

 

Co dalej w Gnieźnie? Problemy finansowe są duże. O ile zarząd informuje, że do zawodników nie ma dużych zaległości, to klub musi zapłacić 300 tysięcy złotych układu. W przypadku braku uregulowania zadłużenia, Start Gniezno nie otrzyma licencji. Przewodniczący Rady Nadzorczej Start Gniezno S.A. Robert Łukasik poinformował, że dopiero po spłacie wszystkich zobowiązań klub będzie myślał o budowie składu.

 

Podsumowując:

Zwycięstwa: 1

Porażki: 12

Remis: 1

Suma punktów: 1

Najwyższa porażka: 20:69 vs. ŻKS ROW Rybnik w 12 kolejce

Najwyższe zwycięstwo:  55:35 vs. Polonia Piła w barażu o utrzymanie

Najlepszy zawodnik: Bjarne Pedersen - 1,939 pkt/bieg, 14 pozycja w tabeli najskuteczniejszych

Sebastian Szałek (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (3)
9 lat temu
Czy fatalny... hmmmmmm tak.
Ale tytuł powinien brzmieć "Szczęśliwe zakończenie niesportowego zachowania sezonu dla gnieźnian.
Pozdrawiam
  Lubię
  Nie lubię
9 lat temu
Konto usunięte
zwycięstwa: 1. niezły obciach. po takim sezonie jest do wymiany wszystko bo ogólnie śmierdzi... niby były kontrakty, wzmocnienia, a to nie jechało. pomysł na szybko - wypieprzyć wszystkich z klubu i jeśli to się w ogóle da pozbierać to ściągnąć Kacpra i Oskara. podstawa składu: Michelsen, Sundstrom, Gomólski, Fajfer, Jonasson.
  Lubię
  Nie lubię
9 lat temu
Konto usunięte
gniezno okpiło frajeruw z pily
  Lubię
  Nie lubię
+2
© 2002-2024 Zuzelend.com