Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dotkliwa kara za obraźliwy komentarz dla Rasmusa Jensena
 09.04.2016 14:18
Klub Polonia Piła noałożyła karę 10 000 zł. oraz odsunięcie od składu na dwa najbliższe spotkania na Rasmusa Jensena po tym jak Duńczyk w obraźliwych słowach skomentował to, iż nie znalazł się w składzie na spotkanie z Eko Dir Włókniarz Częstochowa. Po burzy medialnej jak nastąpiła po komentarzu na twitterze, Jensen swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem na działaczy, którzy mimo obietnic nie powołali go na mecz inauguracyjny.

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy treść decyzji zarządu KŻ Victoria Piła o nałożeniu kary na Rasmusa Jensena.
 
W związku z wypowiedzią zawodnika KŻ Victoria Piła ? Rasmus Jensen, na portalu społecznościowym twitter, w której zawodnik w obraźliwych słowach odniósł się do działaczy klubu, kibiców i Polaków zarząd klubu KŻ Victoria Piła działając zgodnie z zapisami ?Zbioru zasad regulujących stosunki między zawodnikiem i klubem na sezon 2016?, będącego częścią przepisów i regulaminów obowiązujących w sporcie żużlowym, powołując się na §21 art. 1. pkt 4) nakłada na zawodnika Rasmus Jensen karę w wysokości 10 000 zł netto (słownie: dziesięć tysięcy złotych), oraz dodatkowo postanawia odsunąć zawodnika od składu drużyny meczowej Polonii Piła na dwa kolejne mecze ligowe w sezonie 2016.
 
Zarząd postanowił, że wymierzony wymiar kary będzie adekwatny do poniesionej winy i wziął pod uwagę środki dyscyplinarne, jakimi zawodnik może zostać ukarany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, jak również fakt, że Rasmus Jensen w dniu 30.03.2016 wystosował oficjalne przeprosiny skierowane do przewodniczącego GKSŻ, klubu i kibiców, oraz fakt, że zawodnik żałuje swojego postępowania.
 
Zarząd KŻ Victoria Piła
Redakcja (za: victoriapila.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com