Leicester Lions
Birmingham Brummies
Sukcesy i porażki Aniołów- podsumowanie tygodnia
 08.05.2016 23:25
Holder w Elite League. Zawodnicy Aniołów w szwedzkich klubach zaczynają sezon. Juniorzy w finale eliminacji do IMEJ w Gorzowie. Jak poradzili sobie zawodnicy toruńskiego klubu w drugiej rundzie Speedway Best Pairs w Landshut. Awans Vaculika do półfinału eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2017. Nokaut Aniołów w starciu z Stalą Gorzów.
Kolejny tydzień żużlowy dla Chrisa Holdera zaczął się 2 maja spotkaniem w Elite League. Klub Holdera Poole Pirates przegrał z Wolverhampton Wolves 35:55. Chris zaliczył w tym meczu słaby start, zdobył 3 punkty w czterech biegach, podobnie jak Adam Ellis (w trzech biegach) czy junior Lewis Kerr.

Zaczął się sezon szwedzkiego żużlu. W 1. kolejce Elitserien 3 maja startowało w swoich drużynach sześciu Aniołów. W starciu klubu Grega Hancock Piraterna Motala z zespołem Chrisa Holdera w Lejonen Gislaved, lepsza była Piraterna, wygrywając 55:35. Greg zaliczył kolejne dobre spotkanie, zdobywając 12 punktów i bonus w pięciu biegach- był najlepszym zawodnikiem spotkania. Chris w Lejonen pojechał przeciętnie, wywalczył 6 punktów z bonusem w pięciu biegach. Podczas innego spotkania w lidze szwedzkiej rozgrywanego w tym samym czasie, co starcie Piraterny z Lejonen, po przeciwnej stronie w swoich klubach stanęli Paweł Przedpełski w Smedernie Eskilstuna i Adrian Miedziński w Masrnie Avesta. Masterna zwyciężyła 47 do 43 z Smederną. Paweł osiągnął 3 punkty z bonusem w trzech biegach, słabiej w Smedernie pojechał tylko Alexander Edberg (2 punkty z dwoma bonusami w trzech biegach). Adrian też nie zabłysnął w Masternie, zdobywając 6 punktów w czterech biegach, w porównaniu z najlepszym Krzysztofem Kasprzakiem, który w sześciu biegach wywalczył 17 punktów z bonusem i pojechał prawie idealnie. Jeszcze mniejsza różnica punktowa między zespołami miała miejsce tego dnia w spotkaniu pomiędzy Rospiggarna Hallstavik i Dakarna Malilla- 46:44. W Rospiggarnie swój talent pokazał Martin Vaculik, który zdobył 12 punktów w pięciu biegach i okazał się najlepszy w zespole. W Dakarnie Malilla jednym z najlepszych zawodników pod względem zdobytych punktów okazał się Kacper Gomólski, który wywalczył ich 8 w sześciu biegach.

W finale krajowych eliminacji do IMEJ w Gorzowie 4 maja najlepszy z toruńskich Aniołów- Marcin Turowski, który został wypożyczony do KSM Krosna zajął 12 miejsce, zdobywając cztery punkty w pięciu biegach. W trzecim biegu pokazał się Dawid Krzyżanowski, ale po upadku wszystkich zawodników spowodowanym na drugim łuku przez Mateusza Rujnera- był nie zdolny do jazdy. Natomiast Norbert Krakowiak zaliczył upadek również w powtórce, kiedy nie utrzymał motocykla i został wykluczony z kolejnej powtórki biegu. Zarówno Dawid, jak i Norbert nie brali udziału w następnych biegach spotkania.

Czwartego maja odbyło się spotkanie Elite League: Poole Pirates z Wolverhampton Wolves, które zakończyło się wygraną Poole Pirates 51 do 39. Chris Holder zdobył dla Poole 9 punktów w sześciu biegach, w jednym z nich zaliczył defekt. Lepiej od niego z drużyny pojechał Krzysztof Buczkowski, Hans Andersen i Brady Kurtz.

W drugiej rundzie Speedway Best Pairs w Landshut 5 maja Monster Energy Team zajął 5 miejsce. Po spektakularnym sukcesie w Landshut odnotowali porażkę. Greg Hancock zdobył 12 punktów z bonusem w sześciu biegach, Chris Holder 2 punkty z bonusem w czterech biegach, a Paweł Przedpełski 3 punkty z bonusem w dwóch biegach. Za nimi uplasował się Boll Team, w której startował Martin Vaculik i wywalczył 5 punktów z dwoma bonusami w czterech biegach; w jednym z nich zaliczył defekt.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej eliminacji do Gran Prix 2017 w Slangerup, które odbyły się 7 maja, Martin Vaculik zajął piąte miejsce (10 punktów w pięciu biegach) i awansował do półfinału eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2017.

Ostatnim wydarzeniem dla toruńskiego klubu w tym tygodniu okazało się spotkanie piątej kolejki Ekstraligi na wyjeździe z Stalą Gorzów. Stal na swoim stadionie rozgromiła Anioły 62 do 28. Najlepszym zawodnikiem drużyny z Torunia okazał się Greg Hancock, który zdobył 9 punktów z bonusem w sześciu biegach. Paweł Przedpełski  w pięciu biegach zdobył 7 punktów i bonus, a kolejny w kolejności pod względem zdobytych punktów- Adrian Miedziński miał ich na swoim koncie 6 w sześciu biegach. Odnotował również defekt motoru. Chris Holder w pięciu biegach, w których brał udział zdołał wywalczyć 3 punkty i dwa bonusy, natomiast Martin Vaculik 2 punkty w trzech biegach, a w dwóch został zastąpiony przed Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Kacper Gomólski odnotował na swym koncie jeden punkt, brał udział w trzech biegach, a w jednym został zastąpiony przez Hancocka. Marcin Kościelski w swoich dwóch startach nie wywalczył żadnego punktu i raz został zastąpiony przez Pawła.

22 maja kolejne spotkania kolejki Ekstraligi tym razem u Aniołów na Motoarenie z Wrocławiem- co zmieni się do tego czasu? Jak pokażą się zawodnicy?
Marta Magalska (za: zuzelend.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?