Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zderzenie dwóch biegunów ? zapowiedź meczu RKS Kolejarz Rawicz ? Speed Car Motor Lublin
 25.05.2017 19:03
W sobotę, 27 maja, RKS Kolejarz Rawicz podejmie drużynę Speed Car Motoru Lublin. Starcie to zakończy pierwszą rundę fazy zasadniczej.

Drużyny przystępujące do tego spotkania znajdują się obecnie w diametralnie różnej sytuacji, jeśli chodzi o pozycję w ligowej klasyfikacji. Rawicka drużyna nie zdołała jeszcze zdobyć w tym sezonie ani jednego punktu i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z najgorszym bilansem punktowym spośród wszystkich zespołów 2. ligi żużlowej. Z kolei lublinianie nie zaznali jeszcze w tym roku goryczy porażki i z kompletem zwycięstw otwierają ligową tabelę.

 

Sobotnie spotkanie zapowiada się zatem jako pojedynek drużyn leżących na dwóch przeciwległych biegunach ? nie tylko jeśli chodzi o dotychczasowy dorobek ligowy, ale przede wszystkim w kontekście założonych celów sportowych. Koziołki jako jeden z pretendentów do awansu jadą do Rawicza, by umocnić się na fotelu lidera na półmetku rundy zasadniczej. Ponadto, na najbliższy mecz jadą zmotywowani niedawnym zwycięstwem nad Startem Gniezno. Niedźwiadki zaś postarają się znaleźć sposobność, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli i odkuć się po ostatniej porażce z KSM Krosno.

 

O to jednak może być trudno. Własny tor póki co nie daje rawickiej drużynie handicapu. W obu tegorocznych spotkaniach przed własną publicznością Kolejarz przegrał z rywalami zza miedzy ? Ostrovią i Startem Gniezno ? w stosunku dość znacznym, odpowiednio 39:51 oraz 32:58. Historia spotkań rawicko-lubelskich również nie układa się dla drużyny z Wielkopolski zbyt pomyślnie. Ostatni raz rawiczanie pokonali rywali znad Bystrzycy? 27 marca 2012 roku, a zatem w sobotę minie od tego dnia dokładnie 5 lat i 2 miesiące.

 

Choć na papierze to Lublin wygląda znacznie lepiej, byłoby jednak niesprawiedliwością stwierdzić, że Niedźwiadki są w tym pojedynku bez szans, gdyż jak pokazuje tegoroczny układ sił w PGE Ekstralidze ? w żużlu trudno przewidzieć coś z całą pewnością. Przejdźmy więc do analizy składów obu drużyn.

 

Istotna zmiana nastąpiła w składzie gości, w którym Robert Lambert zastąpił pod numerem 4. Macieja Kuciapę. Absencja ?Ciapka? jest najprawdopodobniej związana z koniecznością doleczenia kontuzji barku. Teoretycznie zmiana ta nie stanowi dla lublinian osłabienia, gdyż 19-letni Lambert radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze, pamiętać jednak należy, że nie miał on jeszcze okazji startować na rawickim owalu.
 
Do roszad doszło także w ekipie gspodarzy. Richiego Woralla zastąpi w najbliższym meczu jego brat bliźniak, Steve. Jest to zmiana o tyle zaskakująca, że w ostatnim meczu w Krośnie Richie zdobył dla Kolejarza 10 punktów i był najmocniejszym ogniwem zespołu z Rawicza.

 

 

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin

1. Bjarne Pedersen

2. Stanisław Burza

3. Paweł Miesiąc

4. Robert Lambert

5. Daniel Jeleniewski

6. Kamil Brzeziński

 

Kolejarz Rawicz

9. Steve Worrall

10. Rafał Konopka

11. Sebastian Niedźwiedź

12. Arkadiusz Pawlak

13. Adam Skórnicki

14. Przemysław Giera

 

Początek meczu:15:45

Tomasz Jastrzębski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com