Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Adrian Gomólski zostaje na kolejny sezon w Opolu
 05.11.2017 21:28
Adrian Gomólski przedłużył dzisiaj kontrakt z opolskim Stal-Met Kolejarzem. Dla wychowanka gnieźnieńskiego startu będzie to drugi sezon spędzony w barwach klubu z Opola.

W minionym sezonie Gomólski był krajowym liderem opolskiego Kolejarza i został sklasyfikowany na 21 pozycji 2. Ligi żużlowej uzyskując średnią 1,836 pkt/ bieg.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie użytkownika TS KOLEJARZ OPOLE.

Redakcja (za: facebook.com/tskolejarz)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (85)
7 lat temu
Kjastas Puodżuks zostaje w Lokomotive Daugavpils. Łotysze w poniedziałek doszli do porozumienia ze swoim wychowankiem i podpisali z nim kontrakt na 2018 rok. Przypomnijmy, że swoją umową z tą drużyną tego dnia przedłużył też Timo Lahti.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Fricke to pokusa i łakomy kąsek. Jest młody i utalentowany, ale osobiście nie wydałbym na niego 360 tysięcy złotych. Gdyby w grę wchodziło tylko opłacanie kontraktu, to w ogóle bym się nie zastanawiał - komentuje Michał Kugler. - A tak mówimy o naprawdę olbrzymiej sumie, a w dodatku zawodnik nie jest w mojej ocenie pewny - dodaje były wiceprezes Stali Gorzów.
ROW Rybnik czeka na przelew za Maxa Fricke. Raczej z Leszna, niż z Wrocławia
Kugler twierdzi, że sprowadzenie Maxa Fricke'a to zagadka, bo zawodnik kończył sezon z kontuzją. Dylemat w sprawie żużlowca ma Betard Sparta Wrocław, która chce jakoś odpowiedzieć na ruchy kadrowe Fogo Unii Leszno. Jeśli nic się nie zmieni, to mistrz Polski sprowadzi do siebie Jarosława Hampela i Brady'ego Kurtza.
- Krystyna Kloc i Andrzej Rusko świetnie prowadzą klub. Mają piękny stadion i koniunkturę, więc to normalne, że chcą dołożyć do tego wielki sukces. Powinni szukać, ale Fricke nie musi być odpowiedzią na Hampela. To niepewny i drogi produkt. Są inne metody - przekonuje Kugler.
Na kogo jego zdaniem powinna ostatecznie postawić Sparta? - Moja propozycja to Craig Cook. Bardzo ciekawy zawodnik, który nie miał jeszcze okazji pokazać się w PGE Ekstralidze. Na pewno jest zdecydowanie tańszą opcja, a wcale nie musi być gorszy. Sparta to klub, który w przeszłości miał odwagę, potrafił zaryzykować i dać szansę komuś mniej znanemu. Może warto zrobić to także teraz? - podsumowuje Kugler.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jutro ma podpisać kontrakt Doyle+Holta. Ciekawe czy do tego dojdzie z racji protestu zawodników..?
oby nie podpisali
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
no to jeszcze Kulkaow do Tranowa i maja pelen skald
Jutro ma podpisać kontrakt Doyle+Holta. Ciekawe czy do tego dojdzie z racji protestu zawodników..?
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
no to jeszcze Kulkaow do Tranowa i maja pelen skald
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Mimo wszystko jestem decyzją klubu z Gdańska zaskoczony. Wydawało mi się, że po minionym sezonie Wybrzeże postawi na stabilizację i budowanie drużyny na lata. Tymczasem pozbywają się jednego z najważniejszych ogniw, czyli trenera. Nie znamy kulis tej sprawy i relacji, jakie łączyły Kowalika z prezesem Zdunkiem. Wybrzeże podziękowało w każdym razie młodemu i perspektywicznemu trenerowi - ocenia ekspert i były menedżer, Wojciech Dankiewicz.
Prezes klubu wyjaśnił w wywiadzie, że cel postawiony przed sezonem przed Kowalikiem nie został zrealizowany. Wybrzeżu nie udało się bowiem wrócić do Ekstraligi. - Jeśli taki był warunek dalszej współpracy, to Kowalik poprzeczkę miał zawieszoną naprawdę wysoko. Swoją drogą, gdańszczanom zabrakło trochę szczęścia. Kto wie czy nie wygraliby dwumeczu z Unią Tarnów, gdyby mecz w Gdańsku z powodu złej aury pogodowej nie zostałby przedwcześnie przerwany. Szkoda poza tym zepsutego rewanżu z Get Well, bo pierwszy mecz w Toruniu pokazał, że Wybrzeże mogło zaskoczyć wyżej notowanego rywala - dodaje Dankiewicz
Jdno jest pewne: Mirosław Kowalik nie zostanie zbyt długo na bezrobociu. Kto wie czy już niebawem nie zgłosi się po niego nowy klub. - Pracą w Gdańsku raczej podniósł swoje notowania. Poza tym jest młody i ma duże doświadczenie, także z czasów, gdy był żużlowcem. To niepodważalne atuty i niejeden klub może być nim zainteresowany - kwituje Dankiewicz.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
To głównie od decyzji samych żużlowców będzie zależeć czy zdecydują się zgodzić na rolę zawodnika oczekującego czy będą woleli mieć pewne miejsce, w którejś z niższych lig. Podpisanie kontraktu w PGE Ekstralidze oprócz większych pieniędzy za podpis daje także możliwość wypromowania się w najlepszej żużlowej lidze świata. Dla większości zawodników taka perspektywa i tak jest lepsza od regularnej jazdy w Nice 1. LŻ.
Nad takimi transferami zastanawiają się m.in. działacze w Gorzowie, których cały czas kusi wizja zatrudnienia Craiga Cooka. Brytyjczyk miałby być opcją rezerwową w razie kontuzji któregoś z czołowych zawodników. Podobnie myślą w pozostałych klubach. We Wrocłąwiu cały czas możliwa jest opcja wykupienia Gleba Czugunowa, w Toruniu pozostawienia Grzegorza Walaska. Podobne plany mają też w Grudziądzu.
Dylemat rozwiązali już za to w Częstochowie, gdzie uzgodniono kontrakt z Andriejem Kudriaszowem. Mikkel Michelsen na podobnych warunkach ma być zawodnikiem Falubazu.
Żaden z prezesów nie będzie jednak robił tego za wszelką cenę. Przykłady z tego sezonu pokazały, że w trakcie rozgrywek również można znaleźć zawodnika w niższych ligach lub takiego, który nie ma jeszcze podpisanej umowy w Polsce. Zaletą poczekania na wzmocnienie do lata jest z pewnością niższy koszt. Zawodnikowi oczekującemu trzeba zapłacić teraz przynajmniej 50-100 tysięcy za podpis. W maju wolny zawodnik przyjdzie za darmo.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
W miarę ciekawa ekipa:)
z nazwisko poza gp lespze chya nie ma
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
J. Frątczak:....."Niepewna jest jeszcze przyszłość Grzegorza Walaska. Żużlowiec ma pewne opcje, zapewne z niższych lig, ale także ofertę zawodnika oczekującego w Toruniu. Negocjacje trwają......"....dobrze by było gdyby został:)

  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Lebeidievs
A.Łaguta
Milik
Kasprzak
Jonsson
Hampel
Pi.Pawlicki
Holta
Woryna
Lambert
Kildemand
Madsen
Lindback
Drabik
W miarę ciekawa ekipa:)
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com