Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź meczów półfinałowych 2.Ligi żużlowej
 16.08.2019 22:04
Za nami runda zasadnicza 2.Ligi żużlowej. W niej najlepsza okazała się drużyna z Bydgoszczy, która na finiszu wyprzedziła poznański PSŻ. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z Opola. Grono półfinalistów uzupełniły nieobliczalne Wilki Z Krosna.

OK Bedmet Kolejarz Opole- Power Duck Iveston PSŻ Poznań

 

Pierwsza parę półfinalistów tworzą zespoły z Poznania i Opola. Poznański PSZ bardzo dobrze radził sobie w poprzedniej rundzie. Każdy ma jednak swoje chwile wzlotów i upadków. Sęk w tym, że dwukrotnie ten kryzys, jeżeli można to tak nazwać wykorzystali do bólu Opolanie, którzy także nie mieli łatwego życia w kolejnych spotkaniach 2 Ligi Żużlowej. Czy tym razem będzie podobnie? 
 
Po objęciu sterów przez Jarosława Dymka Kolejarz wjechał na nowe tory. Pokaz siły zademonstrowali w ostatnim meczu rundy zasadniczej w Poznaniu gdzie pokonali osłabiony ale nadal faworyzowany poznański team. Tygodniowa przerwa była bardziej na rękę gościom niedzielnego spotkania. Do składu powraca David Bellego, mający za sobą już pierwsze starty po kontuzji. Czy Francuz będzie znów najjaśniejszym punktem zespołu Bajerskiego? Trener liczy ze w jego oczach zrehabilituje się Wladimir Borodulin. Rosjanin zawiódł w dwóch meczach w tym sezonie. W obu z Opolem. Po jednym z nich na dłużej pożegnał się ze składem.  Tego zapewne Wladimir chciałby teraz uniknąć. 
 
Zwycięstwo w dwumeczu mogłoby jasno wskazać faworyta tej pary. Nic bardziej mylnego. Opole wzmaga się ze swoimi problemami i nadal poszukuje złotego środka. Niewiadoma jest postawa Woelberta. Niemiec niezbyt udanie zaprezentował się w Poznaniu. Czy dostanie kolejna okazje do zaprezentowania swojej formy? Poza nieobecnością Niemca na próżno szukać większych niespodzianek w składzie awizowanym gospodarzy. Dymek stawia na tych, którzy przywieźli 3 oczka ze stolicy wielkopolski. 
 
Przed nami Pierwsza część walki, której stawka jest awans do finału. Faworyta ciężko wskazać co rodzi jeszcze większe emocje.
 
 
Power Duck Iveston PSŻ Poznań:
1. David Bellego
2. Robert Miśkowiak
3. Marcin Nowak
4. Eduard Krcmar
5. Władimir Borodulin
6. Marek Lutowicz
7. Michał Curzytek
 
 
OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Hubert Łęgowik
10. Mads Madsen
11. Oskar Polis
12.
13. Bjarne Pedersen
14. Damian Lotarski
15. Patryk Wojdyło
 
Początek meczu godz. 17:00
Sędzia zawodów: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
 
 
Wilki Krosno - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz
 
 
Do ostatniej kolejki trwała walka o pierwsze miejsce w 2 Lidze Żużlowej. Ostatecznie zajęli je zawodnicy z Bydgoszczy. Teoretycznie gwarantuje ono rywalizacje ze słabszym uczestnikiem fazy play off. Czy aby na pewno?
 
Na tym etapie nie ma słabych zespołów. Każda ekipa, która wejdzie do fazy finałowej jest zdeterminowana aby zdobić krok naprzód. Nie inaczej jest z rywalem Polonii. Wilki poczyniły w tym kierunku odpowiednie kroki. Wypożyczenie Mateusza Świdnickiego i powołanie Patryka Rolnickiego daje pozytywnego, juniorskiego kopa. Czy powracający po kontuzji Tomek Orwat wsparty Mateuszem Tonderem będą wstanie dorównać jakością swoim rówieśnikom? Zespół jednak to coś więcej niż juniorzy. Swoje musza odjechać seniorzy. A z ich forma na przestrzeni sezonu bywało różnie. Wystarczy wspomnieć chociażby Pawła Hliba, który poza dwoma spotkaniami niczego optymistycznego nie zaprezentował. W tym wypadku lepiej wyglądają Bydgoszczanie. Seniorzy Polonii prezentowali równą formę, a wpadki jeżeli się takowe zdarzały odosobnionym przypadkiem. 
 
Mecz będzie ważnym elementem dalszej układanki. Polonia musi, a Wilki mogą. Krosno jedzie bez presji i w tym mogą upatrywać swojej szansy.
 
 
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
1. Kamil Brzozowski
2. Marcin Jędrzejewski
3. Rene Bach
4. Josh Grajczonek
5. Dimitri Berge
6. Mateusz Tonder
7. Tomasz Orwat
 
 
Wilki Krosno:
9. Nicklas Porsing
10. Paweł Hlib
11. Edward Mazur
12. Josh Pickering
13. Andriej Karpov
14. Mateusz Świdnicki
15. Patryk Rolnicki
 
Początek zawodów godz. 16:45
Sędzia zawodów: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret
 
 

 

Tekst opracował:
Michał Lewandowski
Redakcja (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com