Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Pierwsza połowa w Poznaniu. Dla kogo zaliczka? - zapowiedź meczu finałowego 2. Ligi Żużlowej
 07.09.2019 18:00
Na początku garść historii. Może nie tej najodleglejszej, bo musielibyśmy cofnąć się o kilka przynajmniej lat wstecz. Zostajemy nadal w 2019 roku. Mamy 14 kwietnia, 3. kolejkę spotkań rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Do Poznania przyjeżdża zespół z Bydgoszczy. Power Duck Iveston PSŻ kontroluje całe spotkanie i rywalizację kończy z 10 punktową zaliczką przed meczem rewanżowym. Ten przypada na 7 lipca w Bydgoszczy. Wówczas to Polonia okazuje się lepsza, ale w ostatecznym rozrachunku odrabia jedynie 4 oczka. Punkt bonusowy trafia do zespołu ze stolicy wielkopolski.

Czy tymi wynikami można się sugerować? Najbliższe dwa weekendy to ponowna konfrontacja zespołów z Poznania i Bydgoszczy. Runda zasadnicza za nami. To co tam się wydarzyło zostało zapisane, ale to już przeszłość. Teraz czas na nowe rozdanie.

 

Oba kluby zrealizowały swój przedsezonowy cel. Teraz walka toczy się o pełną pulę, awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Nie może być inaczej. Na najważniejszy mecz w sezonie kierownictwo awizuje najsilniejsze zestawienie. W Bydgoszczy nie zabraknie nikogo, kto w mijających tygodniach brylował na torach z „Gryfem” na plastronie, łącznie z Mateuszem Tonderem. Polonia przez większość część sezonu przejechała bezkontuzyjnie. Problemy pojawiły się przed meczami play – off. Kontuzji uległ Tomek Orwat. Junior bydgoskiego zespołu stanowi o sile młodzieżowej formacji Polonii. Ostatni jego występ napawa optymizmem, ale zobaczymy jak zaprezentuje się na poznańskim owalu, który jak sam przyznał zbytnio mu nie odpowiada. To nie koniec problemów przyjezdnych. Znaki zapytania stawiamy przy Kamilu Brzozowskim i Joshu Grajczonku, którzy w mijających dniach uczestniczyli w upadkach. Obaj zawodnicy mają być zdolni do jazdy w niedzielę, ale w jakiej formie?

 

Podobnych problemów na ten moment zdają się nie mieć w Poznaniu. Był co prawda uraz Davida Bellego, który wykluczył Francuza z ostatniego meczu rundy zasadniczej. Zawodnik wrócił jednak na play – offy. O ile w Opolu nie zachwycił to w Poznaniu potwierdził, że po kontuzji nie ma już śladu. Z takim liderem na pewno pewniej czują się miejscowi kibice a także klubowi koledzy. Na pewne niemalże punkty można liczyć w przypadku pary  Marcin Nowak – Eduard Krcmar. W całym sezonie zawodzili naprawdę rzadko i w najbliższą niedzielę, na własnym obiekcie inaczej raczej być nie powinno. Dużym atutem miejscowych są juniorzy. Aby ustabilizować formę Michała Curzytka na pewno poświęcił parę treningów Tomasz Bajerski. Widać, że w tym zawodniku drzemią duże możliwości. Drugi z pary juniorskiej Marek Lutowicz przyzwyczaił już kibiców, że na poznańskim Golęcinie nie oddaje punktów bez walki.

 

Rozpoczynamy pierwszy mecz dwudniowego finału 2. Ligi Żużlowej. Wracając do pytania, czy można przykładać dużą wagę do wyników z rundy zasadniczej? Nie wskazują one co prawda faworyta, bo tego trudno wytypować przy tak wyrównanej sile drużyn ale sugerują nam wielkie emocje i walkę do ostatnich metrów. O zwycięstwie zadecydują detale i ilość popełnionych błędów. Kto się ich ustrzeże?

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań

9. Robert Miśkowiak

10. Władimir Borodulin

11. Marcin Nowak

12. Eduard Krcmar

13. David Bellego

14. Marek Lutowicz

15. Michał Curzytek

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

1. Rene Bach

2. Josh Grajczonek

3. Marcin Jędrzejewski

4. Dimitri Bergé

5. Kamil Brzozowski

6. Mateusz Tonder

7. Tomasz Orwat

 

Godzina rozpoczęcia: 15:15

Przewodniczący Jury: Maciej Polny

Pierwsze posiedzenie Jury: 9:15

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski

Kontroler motocykli: Ryszard Walus

 

Informacja o godzinach odbioru technicznego:

godz. 11:45 – 12:45 – odbiór techniczny motocykli zawodników drużyny Power Duck Iveston PSŻ Poznań

godz. 12:45 – 13:45 – odbiór techniczny motocykli zawodników drużyny ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com