Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Harmonogram zajęć przygotowawczych do nowego sezonu zawodników Falubazu
 10.12.2019 20:22
Niedawno żużlowcy Falubazu Zielonej Góry rozpoczęli przygotowania kondycyjne przed nowym sezonem żużlowym w 2020 roku. Radosław Walczak, specjalista od akrobatyki sportowej zdradził na czym będzie polegał cykl przygotowań.

Zajęcia zaplanowane są w tygodniowych mikro cyklach. Trzy razy w tygodniu zawodnicy odbywają zajęcia u nas na hali i one w zależności od pory roku, w tym akurat przypadku od zimy mają różny charakter. W miesiącu grudniu skupiamy się na poprawie motorynki w aspekcie siły bo to jest najważniejsze. Potem dopiero przejdziemy do wytrzymałości, szybkości, wytrzymałości specjalnej, gibkości, koordynacji w przestrzeni. To wszystko będzie rozłożone w czasie. Na ten moment głównie siłowo oczywiście z elementami gimnastycznymi bo w gimnastyce siła jest bardzo ważna. Ona głównie opiera się na własnym ciele, czyli na obciążeniach własnego ciała. Ciężarów też trochę będzie aczkolwiek nie tak dużo i są to przede wszystkim ciężary wolne. Potem obóz, wracamy z obozu i dalej to co powiedziałem przed chwileczką. Tak to będzie wyglądało.

 

Zawodnicy mieli już okazję wcześniej brać udział w przygotowaniach. Jak mówi Radosław Walczak żużlowcy mają tego świadomość, że trzeba odpowiednio zadbać o przygotowanie i rozgrzewkę.

Trudniejszy był pierwszy rok. W tej chwili już ci chłopcy starsi są trzeci sezon. Wiedzą co ich czeka więc 2 – 3 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć dzwonili i pytali się co mogą zacząć już robić aby się powoli przygotowywać by wejść na salę a nie tak z marszu prosto ze szkoły. Potem mogą pojawić się problemy z bolesnością mięśni, zmęczeniem itd. W tym cyklu tygodniowym mamy zajęcia na hali sportowej w kontekście gier, czyli trochę takiej rywalizacji sportowej, jeden trening biegowy w terenie. Wprowadzamy też komponent wytrzymałościowy. W sobotę basen w takiej formie stricte rekreacyjnej. Jest traktowany przez nas jako forma odnowy biologicznej po to, aby w poniedziałek organizm w pełni sił mógł przystąpić do ćwiczeń fizycznych.

Michał Lewandowski (za: zuzel.falubaz.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (23)
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
W 86 minucie gol dla Barcy XD
Beka z interu hahahhaha na maxa
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Ale ten inter slaby
W 86 minucie gol dla Barcy XD
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
Ale ten inter slaby
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
Presji ze strony mediów, fachowców może nie będzie, ale ze strony kibiców ciśnienia nie zabraknie. Oni chcą widzieć ROW znów na szczycie...
I to na pewno będzie dla nas dodatkowa motywacja. Ja doskonale pamiętam, że kibice są z tą drużyną na dobre i na złe, zawsze szczelnie wypełniają trybuny na stadionie. Taka motywacja wpłynie na nas na pewno motywująco.

Kibice z Rybnika nie zapomnieli, że kiedy od nas odchodziłeś, to było z Tobą trochę zamieszania. Najpierw deklarowałeś że zostajesz, potem zmieniłeś zdanie...
Tak wyszło. Myślę, że swoją postawą na torze im to wynagrodzę. Chcę być jednym z filarów tej drużyny.

I dlatego zdecydowałeś się podpisać kontrakt na dwa lata?
Tak. Pierwsze sezon traktuje jako przetarcie, będzie czas na przypomnienie sobie jak się walczy i wygrywa w Rybniku. I na powrót do najwyższej formy. A w drugim sezonie w Ekstralidze powalczymy już o coś więcej...

Kiedy ostatnio miałeś okazję jeździć na torze w Rybniku?
Trzy lata temu, chyba. W tym sezonie kiedy was zdegradowali. Pamiętam, że ten mecz nie ułożył się po mojej myśli. Zdobyłem chyba trzy czy cztery punkty. Byłem pewny, że doskonale znam ten tor, że pojedzie mi się tu fajnie, a tu niespodzianka... Wiem, że odkąd odszedłem z drużyny tor został przebudowany, będę więc musiał na nowo się tego toru nauczyć.

W ubiegłym roku PGG ROW Rybnik jako pierwsza drużyna w Polsce wyjechała na tor. Inni jeszcze pracowali nad owalami, a u nas było już regularnie ściganie. Mieszkasz niedaleko, będziesz wpadał często na przedsezonowe treningi?
Powiem tak. Ja nie bardzo lubię długie przygotowanie do sezonu czy meczu. Jeśli długie godziny spędzam na torze, to mam potem przesyt. I jazdy i informacji i zazwyczaj zaczynam mieszać przy ustawieniach co nie wychodzi mi na zdrowie. Wystarczy jak treningi na torze zacznę na trzy tygodnie przed ligą.
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
Wracasz na stare śmieci, do Rybnika. Jak się z tym czujesz?
Bardzo dobrze. W polskiej lidze miałem do tej pory trzy kluby w ciągu ośmiu lat. Rybnik i Wrocław to kluby bardzo mi bliskie, miasta są położone niedaleko siebie więc wszystko to sprawia, że przenosiny do Rybnika są dla mnie bezbolesne.

Jak wspominasz Rybnik?
Bardzo dobrze. To był sezon kiedy awansowaliśmy z II ligi do I. Pamiętam wspaniałych kibiców, którzy są z drużyną w każdej sytuacji...

I twoja forma też była wtedy wysoka...
No tak..

Czy to zdecydowało, że postanowiłeś przyjść do Rybnika i sprawdzić się w ekstralidze w barwach innej drużyny?
Ja bym tak nie powiedział. My wtedy z Rybnikiem awansowaliśmy do I ligi, a ja czułem się na tyle silny, że chciałem spróbować swoich sił w wyższej klasie. Bardzo mi zależało na Ekstralidze, a że we Wrocławiu było mi dobrze zostałem tam aż cztery lata. Teraz zakończyłem trzyletni kontrakt z tym klubem i znalazłem sobie nowy. Kiedyś powiedziałem, że w Polsce będę jeździł tylko w Rybniku albo we Wrocławiu. W obu tych klubach czułem się wyśmienicie.

Jaki będzie ten sezon? Wielu skazuje Was na spadek...
Da się coś zwojować w Ekstralidze z tym składem. To młoda drużyna, ale dobre jest to, że nikt tak naprawdę na nas nie liczy. Nie będzie niepotrzebnej presji i niepotrzebnego ciśnienia. W tej drużynie są zawodnicy, którzy rywalizowali przecież już na tym najwyższym poziomie i oni doskonale wiedzą czego się po zawodnikach Unii Leszno czy Gorzowa spodziewać. I wiedza, że i z jednymi i z drugimi można wygrać.
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
juz zmiana
ajax - valencia 0-1
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
ajax - valencia 0-0 jak narazie
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
No to fakt, one były skurczysyńsko grube
teraz za to wpadasz pod dmuchanwiec i lamiesz uda
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Bartek, Patryk, dawne Wybrzeże i zdolny Rosjanin :)
jo haha
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Piotrek bylem u was na finel IMP
gdzie w 1 biegu
krzytsniak i jankes rozwalili sie doszczetnie
walsnie przez te bandy
No to fakt, one były skurczysyńsko grube
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com