Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kalendarz ligowy PGE Ekstraligi na sezon w 2020 roku
 11.12.2019 18:08
Poznaliśmy terminarz przyszłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. W tym roku ligowe ściganie rozpocznie się w piątek 3 kwietnia a ostatni mecz w którym wyłonimy Mistrza Kraju odbędzie się 27. września. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie mecze pokażą wspólnymi siłami Eleven Sports oraz nSport+. Ligowe kolejki podzielone zostały na dwa dni: piątki (raz sobota 11 kwietnia) i niedziele.

Jak co roku, terminarz PGE Ekstraligi powstał w oparciu o kilka przesłanek, z których najważniejsze to:

 

  • zajętości stadionów w związku z zawodami rangi FIM i FIM Europe, a także innymi wydarzeniami organizowanymi na obiektach klubów PGE Ekstraligi
  • naprzemienność meczów w dwóch pierwszych rundach
  • nie rozgrywanie więcej niż dwóch meczów przez jedną drużynę pod rząd u siebie lub na wyjeździe
  • nie rozgrywanie meczów derbowych w pierwszych czterech rundach

 

Terminarz PGE Ekstraligi:

 

1. kolejka

3. kwietnia (piątek) – Eleven Sports

Sparta Wrocław - Motor Lublin

Włókniarz Częstochowa - GKM Grudziądz

 

5. kwietnia (niedziela) – nSport+

Stal Gorzów –Unia Leszno

ROW Rybnik –Falubaz Zielona Góra

 

2. kolejka

11. kwietnia (sobota) – Eleven Sports

Unia Leszno - Sparta Wrocław

GKM Grudziądz - ROW Rybnik

 

12. kwietnia (niedziela) – nSport+

 Falubaz Zielona Góra -  Włókniarz Częstochowa

 Motor Lublin -  Stal Gorzów

 

3. kolejka

17. kwietnia (piątek) – Eleven Sports

 Unia Leszno -  Motor Lublin

 Falubaz Zielona Góra -  GKM Grudziądz

 

19. kwietnia (niedziela) – nSport+

 ROW Rybnik -  Stal Gorzów

 Włókniarz Częstochowa -  Sparta Wrocław

 

Data rezerwowa: 24. kwietnia i 26. kwietnia

 

4.  kolejka

1. maja (piątek) - Eleven Sports

 Stal Gorzów -  Włókniarz Częstochowa

 Motor Lublin -  ROW Rybnik

 

3. maja (niedziela) – nSport+

 Sparta Wrocław -  Falubaz Zielona Góra

 GKM Grudziądz -  Unia Leszno

 

Data rezerwowa: 10. maja i 17. maja

 

5. kolejka

22. maja (piątek) – Eleven Sports

 Sparta Wrocław -  GKM Grudziądz

 ROW Rybnik -  Unia Leszno

 

24 maja (niedziela) – nSport+

 Falubaz Zielona Góra -  Stal Gorzów

 Włókniarz Częstochowa -  Motor Lublin

 

6. kolejka

29. maja (piątek) – Eleven Sports

 ROW Rybnik -  Włókniarz Częstochowa

 Motor Lublin -  GKM Grudziądz

 

31. maja (niedziela) – nSport+

 Unia Leszno -  Falubaz Zielona Góra

 Stal Gorzów -  Sparta Wrocław

 

7. kolejka

5. czerwca (piątek) – Eleven Sports

 Sparta Wrocław -  ROW Rybnik

 Falubaz Zielona Góra -  Motor Lublin

 

7. czerwca (niedziela) – nSport+

 GKM Grudziądz -  Stal Gorzów

 Włókniarz Częstochowa -  Unia Leszno

 

Data rezerwowa: 12. czerwca i 14. czerwca

 

8. kolejka

19. czerwca (piątek) – Eleven Sports

 Unia Leszno -  Stal Gorzów

 Falubaz Zielona Góra -  ROW Rybnik

 

21. czerwca (niedziela) – nSport+

 GKM Grudziądz -  Włókniarz Częstochowa

 Motor Lublin -  Sparta Wrocław

 

9. kolejka

26. czerwca (piątek) – Eleven Sports

 ROW Rybnik -  GKM Grudziądz

 Włókniarz Częstochowa -  Falubaz Zielona Góra

 

28. czerwca (niedziela) – nSport+

 Sparta Wrocław -  Unia Leszno

 Stal Gorzów -  Motor Lublin

 

10. kolejka

3. lipca (piątek) – Eleven Sports

 Stal Gorzów -  ROW Rybnik

 Motor Lublin -  Unia Leszno

 

5. lipca (niedziela) – nSport+

 Sparta Wrocław -  Włókniarz Częstochowa

 GKM Grudziądz -  Falubaz Zielona Góra

 

11. kolejka

10. lipca (piątek) – Eleven Sports

 Unia Leszno -  GKM Grudziądz

 Włókniarz Częstochowa -  Stal Gorzów

 

12. lipca (niedziela) – nSport+

 Falubaz Zielona Góra -  Sparta Wrocław

 ROW Rybnik -  Motor Lublin

 

Data rezerwowa: 17. lipca

 

19. lipca (niedziela) -PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

 

Data rezerwowa: 24. lipca I 26. lipca

 

12. kolejka

31. lipca (piątek) – Eleven Sports

 Unia Leszno -  ROW Rybnik

 Motor Lublin -  Włókniarz Częstochowa

 

2. sierpnia (niedziela) – nSport+

 Stal Gorzów -  Falubaz Zielona Góra

 GKM Grudziądz -  Sparta Wrocław

 

13. kolejka

7. sierpnia (piątek) – Eleven Sports

 GKM Grudziądz -  Motor Lublin

 Włókniarz Częstochowa -  ROW Rybnik

 

9. sierpnia (niedziela) – nSport+

 Sparta Wrocław -  Stal Gorzów

 Falubaz Zielona Góra -  Unia Leszno

 

Data rezerwowa: 14. sierpnia i 16. sierpnia

 

14. kolejka

21. sierpnia (piątek) – Eleven Sports

 Stal Gorzów -  GKM Grudziądz

 ROW Rybnik -  Sparta Wrocław

 

23. sierpnia (niedziela) – nSport+

 Unia Leszno -  Włókniarz Częstochowa

 Motor Lublin -  Falubaz Zielona Góra

 

Data rezerwowa: 30. sierpnia i 4. września

 

Faza finałowa:

Półfinały (mecz i rewanż): 6. września i 13. września

Mecze finałowe (mecz i rewanż): 20. września i 27. września

Michał Lewandowski (za: speedwayekstraliga.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (108)
6 miesięcy temu
Hm wygląda,ze Leoś straci kilka tygodni przygotowań
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
Kuźna, Czytałem wypociny Puki o Bartku i... czy ktoś może wytłumaczyć temu osłowi, że Bartek nie ma nic wspólnego z Szczecinem, oprócz szpitala w którym się urodził? A Puka Szczecinianin i szczecinianin....dziecko wiatru i kurzu?
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
Lampart! żyjesz?:}}}}}}}}}}}}}}}
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
gol 6 sek. przed końcem. BrawoChrobry
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
w doniecku 0-0
czekam na bramke atalnaty i bedzie ameryka xd
Ostatnia minuta i Kreciki prowadzą jedną bramkę
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
nie szczepnaika za dziada tylko wtedy milik lub troy za dziada
Tak
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Pedersen - Hancock
Bjerre - Woryna
Jamrog - Lebiedievs
Kildemand - Batchelor(Milik)
Mroczka - Lambert
Rolnicki - Giera
Konieczny - Tudziez
A jak nie Szczepan to Łogaczew xD
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Szczepanik za dziada, bo niewiadomo czy ten wogóle będzie jeździć tam
nie szczepnaika za dziada tylko wtedy milik lub troy za dziada
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Zależy czy Gregory wskoczy na poziom, który prezentowal Nicki.
Z Woryny będzie chociaz Jamróg moze lepiej
Forme Bjerre ujedzie taki Batch albo Milik
i dodja teraz lebiedievsa i lambera xd
za mroczke i kildemanda xd
  Lubię
  Nie lubię
6 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Pedersen - Hancock
Bjerre - Woryna
Jamrog - Lebiedievs
Kildemand - Batchelor(Milik)
Mroczka - Lambert
Rolnicki - Giera
Konieczny - Tudziez
Szczepanik za dziada, bo niewiadomo czy ten wogóle będzie jeździć tam
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com