Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Czas prawdy dla PGE Ekstraligi. Ruszyły badania na COVID - 19
 25.05.2020 15:17
Minął właśnie dwutygodniowy okres kwarantanny dla zawodników, którzy nie mieszkają na stałe w Polsce a zamierzają wystartować w PGE Ekstralidze.

Teraz dla wszystkich już żużlowców i ich teamów rozpoczął się czas pobierania próbek na obecność COVID – 19. Cała operacja kosztować będzie 200 tys. złotych. Koszt poniesie Speedway Ekstraliga. Przebadanych ma zostać około 500 osób. Wyniki najpóźniej mamy poznać po upływie 72 godzin.

 

W przypadku gdyby u którejś z osób stwierdzono obecność koronawirusa wówczas będzie on odizolowany na dwa tygodnie. Powrót będzie możliwy po uzyskaniu dwóch ujemnych testów. Niektórzy zawodnicy ze zdziwieniem stwierdzili, że okres dwóch tygodni minął bardzo szybko. Bardzo szybko minął mi ten czas. Miałem obok siebie mechaników, dlatego nie nudziłem się. Teraz już niecierpliwie czekamy, by rozpocząć treningi – mówi Martin Vaculik. Wtóruje jemu Jan Kvech Myślałem, że będzie się dłużyło, ale szybko minął ten czas. Trochę potrenowałem, trochę się uczyłem, niczego mi nie brakowało. Teraz czas na treningi.

 

Zawodnicy już nie mogą się doczekać powrotu na tor. W przypadku gdyby wyniki były negatywne od 29 maja będzie możliwość przeprowadzenia treningów. Jednym ze zawodników, który jest już po badaniach jest Norbert Krakowiak: Wszystko trwało bardzo krótko i było bezbolesne. Czekamy teraz na wyniki no i na pierwszy trening. Już nie mogę się doczekać powrotu na tor.

Michał Lewandowski (za: gazetalubuska.pl / str. klubowe)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com