Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Dzisiaj o 16:00
Polecamy
Zmarzlik po raz drugi z dziką kartą w TAURON SEC
 13.07.2020 20:47
Bartosz Zmarzlik po raz drugi w tym sezonie otrzymał dziką kartę na turniej TAURON Speedway Euro Championship. Tym razem, Zmarzlik pojedzie w Rybniku, podczas czwartej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Przypomnijmy, że Bartosz Zmarzlik zadebiutował w cyklu, 4 lipca na toruńskiej Motoarenie. Wówczas zgromadził na swoim koncie 10 punktów, co pozwoliło mu wejść do biegu ostatniej szansy. W nim górą był jednak Leon Madsen i Bartosz Smektała. Trzecie miejsce w tym wyścigu nie dało mu ostatecznie awansu do wielkiego finału.

 -Turniej oceniam na czwórkę. Wciąż czegoś szukam i już po tych zawodach mam sporo spostrzeżeń, na pewno dużo więcej niż po treningach. Sytuacja jest taka, że mamy bardzo mało meczów, ale mimo to pracujemy mocno, by było coraz lepiej – ocenił po swoim debiucie Indywidualny Mistrz Świata z 2019 roku.

Zawody w Rybniku będą z pewnością dla wszystkich walczących o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy kluczowe, ponieważ to po nich będzie wiadomo, kto jeszcze liczy się w walce o złoto i awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, a także, kto z tej walki już odpadł i może jedynie walczyć o utrzymanie w cyklu TAURON SEC.

Jak Bartosz Zmarzlik podchodzi do drugich zawodów TAURON SEC w karierze?

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że organizatorzy przyznali mi ponownie dziką kartę. Tak, jak mówiłem po tych toruńskich zawodach, cykl Mistrzostw Europy jest bardzo silny i wszyscy zawodnicy, którzy tu jeżdżą są mocno zdeterminowani, by go wygrać. W moim debiucie nie było najgorzej, ale do finału nie awansowałem, więc oceniłem swój występ na czwórkę. Przygotowuję się do tych zawodów, jak do każdych innych jak najlepiej potrafię i chcę powalczyć o jak najlepszy wynik. Z tego miasta mam bardzo dobre wspomnienia, bo w zeszłym roku startowałem tutaj w meczu Polska – Reszta świata, a w tym sezonie w lidze wywalczyłem komplet punktów. Wiem, że będzie ciężko powtórzyć ten wynik, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby uradować polskich kibiców, którzy zasiądą na trybunach – mówi Indywidualny Mistrz Świata z 2019 roku, Bartosz Zmarzlik.

Sponsorem tytularnym cyklu jest TAURON, Partnerem Generalnym – LOTTO. Transmisja tylko w Eurosport.

Zawody w Rybniku odbędą się 22 lipca o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim. Bilety do nabycia tylko przez internet za pomocą serwisu ebilet.pl.

Ceny biletów:

Amfiteatr: 50 zł

Redakcja (za: inf. prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com