Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Daniel Davidsson: Na dłuższą metę chodzi o przetrwanie tego sportu
 13.01.2021 18:54
Liga szwedzka to druga obok polskiej, która wystartowała i dokończyła rozgrywki w poprzednim roku. Pamiętamy chaos jaki wytworzył się wokół Piraterny Motali. Klub, który był na skraju bankructwa i o krok od wycofania się z rozgrywek ostatecznie wziął udział w ligowej rywalizacji. Na czele drużyny stanął Daniel Davidsson.

Jak sam przyznaje, jest zadowolony z mijającego roku. Nie boi się nawet nazwać ten rok najlepszym w wykonaniu Piraterny: Powiedziałbym, że rok 2020 należy do najlepszych, jakie przydarzyły się klubowi. Bez publiczności było oczywiście bardzo nudno i było dużo dodatkowej pracy przy meczach. Ale będziemy mieć dobry rok finansowy, więc możemy tak powiedzieć.

 

Davidsson ma za sobą pierwszy rok w roli menadżera zespołu. Najbardziej ubolewał nad tym i musiał się też do tego przyzwyczaić, że nie ma takiego wpływu na wynik jak zawodnicy na torze: Nie masz pełnej kontroli. Jasne, podejmujesz decyzje i tak dalej, ale to nie menedżer zespołu decyduje o meczach. To zawodnicy na torze. Była pewna frustracja. Widziałem rzeczy, które żużlowcy powinni robić, a oni nie. To było nowe doświadczenie.

 

Menadżer Piraterny dostrzega kierunek, w którym zmierza żużel. Chyli się ku upadkowi o ile nie zostaną przedsięwzięte odpowiednie kroki. Są kluby, które stawiają na młodzież ale to na razie za mało. Strona młodzieżowa i inicjatywa młodzieżowa były zaniedbywane i degradowane przez wiele lat – mówi Daniel i dodaje – Wiele osób zdało sobie sprawę, że to nie potrwa długo, jeśli nie zwrócisz się do młodzieży. Kluby umierają. Na dłuższą metę chodzi o przetrwanie tego sportu. Tak to jest.

 

Przy okazji Davidsson przypomina, że Polska nie zawsze była taka silna w żużlu jak obecnie jest postrzegana: Jestem zaangażowany tak długo, że pamiętam, kiedy Polska nie była dominująca. Wtedy Anglia i Szwecja były najlepsze. Ale Polska przebyła długą drogę. Są super profesjonalni. Obejmuje media społecznościowe, trenerów, trenerów zdrowia, masażystów. Mają własny dział PR.

 

Dużo kontrowersji wzbudza przepis pozwalający zawodnikowi, który podpisał kontrakt z klubem PGE Ekstraligi na starty tylko w jednej lidze. Davidsson rozumie takie zabezpieczenie ze strony Polaków: Tam, w Polsce, idziesz do klubu. Obowiązują zasady klubu. Podpisujesz i zmuszają do zostania w lidze… Nie mam z tym problemu. Rozumiem, że zawodnicy i kluby w najbliższym czasie wpadną w kłopoty. Ale na dłuższą metę jest świetnie. Wtedy pieniądze są lepiej rozłożone. Tak jak w tej chwili jest 25-30 zawodników, którzy objeżdzają ligi i zbierają duże pieniądze. Ale nagle zostaje to okrojone i wtedy pieniądze trafią do żużlowców, którzy nie prezentują aż tak wysokiego poziomu. To poszerza sport. Wiem, że to narzekanie, ale rozumiem Polaków. Jeśli wydajesz kilka milionów rocznie, nie chcesz, żeby zawodnik poszedł i się rozbił w Vetlandzie w środę za małe pieniądze.

Michał Lewandowski (za: strony ligowe)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (143)
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
ktorego klubu?
Żużloweego Rzeszowa
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Mam nadzieję że gość tez pójdzie siedzieć za jazdę bez prawa jazdy https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-janusz-korwin-mikke-spowodowal-kolizje-bez-waznego-prawa-jaz,nId,4957262
  Lubię
  Nie lubię
-1
2 lata temu
Przepraszam za okazanie zniecierpliwienia i chwilowy wybuch (ale to był tylko kapiszon). Ale na polityczną poprawność i utrwalanie POPiSowego systemu Polski nie stać.
To już mnie drażni. Dla spokoju więc, blok.Przed tym tygodniem, nigdy tego nie stosowałem. A tu w jednym tygodniu 2 bloki. Dla jasnego umysłu. Nie stać mnie na rozpraszanie się.
  Lubię
  Nie lubię
+1
2 lata temu
no i zostałem zablokowany widać że ktoś nie toleruje prawdy
  Lubię
  Nie lubię
-1
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
no faktycznie Stany to zacofany kraj Mój Boże
No i? Że teraz są potężi? Poziom edukacji obniżają dopiero od kilkunastu lat. Stąd ich pozycja słabniue. Nawet wyborów nie potrafią zorganizować. I nigdzie nie napisałem, ze są zacofani. Jeżlei masz tak manipulować, czy kłamać, to po prostu ode mnie się lepiej odpierdol. Nie mam już ciesrpliwośći do POPiSowców. Jedna sitwa, a spór to pozór dla frajerów
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
"A sąd orzekł, ze być może kobieta za szybko mu wlazła." pewnie to info z TVPiS info ? polecam to przeczytać może następnym razem kolega nie będzie pisał nieprawdziwych informacji https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-piotr-najsztub-prawomocnie-uniewinniony-dziennikarz-potracil,nId,3341567
A jakie to ma znaczenie? Twoje uwielbienie PO przekracza granice. Najsztub nie miała prawka i potrącił kobietę. Każdy normalny, poszedłby za to siedzieć. Tylko nie ten brudas (wiem co piszę). I nie mają znaczenia jakieś niuanse. Auto jeszcze bez przeglądu i ubezpieczenia. Każdy poszedłby garować.
A to jest to samo co ja napisałem, tylko inaczej ujęte. Ja rozumiem wielbienie POpaprańców9 nie jestem Pisdzielcem bo PiSPO to takie samo zło), ale obrona gościa, który powinien iść do pierdla? Diablo poszedł jakoś. A Najsztub?
"Piotr Najsztub na sali rozpraw powiedział, że przejście dla pieszych było wtedy oświetlone lampami ozdobnymi i dopiero dwa miesiące później zamontowano tam nowe lampy. Stwierdził również, że pokrzywdzona kobieta stała z parasolem na tle krzaków. Była czarna na czarnym tle - tłumaczył"
  Lubię
  Nie lubię
+1
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Kolejne deformy edukacji przynoszą skutek. W USA jak rozwiążesz równanie z jedną niewiadomą w szkole śreniej to jesteś gość. Np. 17-x=11. Jak układ równań z dwoma to robisz za geniusza i politechniki stoją otworem. A nauki społeczne i humanistyczne to tragedia. My idziemy tym sladem
no faktycznie Stany to zacofany kraj Mój Boże
  Lubię
  Nie lubię
-1
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Mial sądowy zakaz. Ale go przynajmniej potraktowali. Najsztub jecha na.ebany, nie mając prawka (bo wcześniej mu zabrali). Potrącił na pasach kobietę. A sąd orzekł, ze być może kobieta za szybko mu wlazła. Nie wiem jakie ten brudas musi miec plecy, ale to było bezczelne tłumaczenie.
A Diablo był blikso walki o pas. W IBF jest wysoko w rankingu. Nr 5 w kategorii cruiser. W tej samej wadze 13 jest Master, a 14 Cieślak. Wszscy cruiser. W IBF tylko jeszcze Szeremeta jest w rankingu
"A sąd orzekł, ze być może kobieta za szybko mu wlazła." pewnie to info z TVPiS info ? polecam to przeczytać może następnym razem kolega nie będzie pisał nieprawdziwych informacji https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-piotr-najsztub-prawomocnie-uniewinniony-dziennikarz-potracil,nId,3341567
  Lubię
  Nie lubię
-1
2 lata temu
W Hiszpanii w energetyce wzrost cen o 30%. Cała Europa na krawędzi. A wszystko przez uwalanie węgla. A w Hiszpanii teraz przysypało. Tam bedą zamieszki. Ludzie bankrutują
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Klient z OTWARTEJ restauracji w Krakowie.
,,Kurde, nie myślałem że dożyję czasów, że wyjście na pizzę będzie równoznaczne z wstąpieniem do ruchu oporu'
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2023 Zuzelend.com