Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Przedstawienie zespołów PGE Ekstraligi - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
 03.04.2021 21:54
Sezon 2021 rusza lada moment. Zapraszamy na cykl artykułów w którym przedstawiamy Państwu zespoły, które będą się ścigać w PGE Ekstralidze w sezonie 2021, oraz typy naszej redakcji, siódmym zespołem jest Marwis.pl Falubaz Zielona Góra.

Druga drużyna z województwa lubuskiego, czyli Falubaz Zielona Góra. Sezon transferowy dla drużyny Falubazu Zielona Góra przyniósł duże zmiany jeśli chodzi o seniorską formację. Nadal polskim trzonem pozostali Piotr Protasiewicz oraz Patryk Dudek. Pierwszy z nich coraz głośniej zaczyna mówić o przejściu na sportową emeryturę o tyle drugi nadal jest w stanie rozwinąć skrzydła. DuZers w sezonie 2020 wypadł słabo w cyklu Grand Prix i tym samym nie zapewnił sobie miejsca w tegorocznym cyklu. Tym samym Dudek w sezonie 2021 będzie w stanie skupić się głównie na rozgrywkach PGE Ekstraligi.

 

Zupełnie odświeżona została zagraniczna formacja seniorska, z Zielonej Góry odszedł Martin Vaculik, Antonio Lindbaeck oraz Michael Jepsen Jensen. Słowak po dwóch sezonach spędzonych w południowej części województwa lubuskiego postanowił wrócić na północ i w sezonie 2021 będzie reprezentował barwy Moje Bermudy Stali Gorzów. Lindbaeck postanowił zakończyć swoją burzliwą karierę po sezonie 2020 i został zawodowym operatorem koparki. Jepsen Jensen ubiegłego sezonu nie może zaliczyć do udanych, na koniec jego średnia biegopunktową wynosiła  1,488. Skłoniło to Duńczyka do przeniesienia się na sezon 2021 do pierwszoligowego ROW-u Rybnik.  Ich miejsce zajęli Matej Zagar oraz Max Fricke. Słowak w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy Motoru Lublin a sezon zakończył ze średnia biegopunkową wynoszącą 2,069. Australijczyk natomiast przeszedł do Zielonej Góry z Betard Sparty Wrocław.

 

Wielką niewiadomą stanowi formacja juniorska Falubazu Zielona Góra. W ubiegłym sezonie wiek juniora zakończył Norbert Krakowiak, który był najlepiej punktującym  młodzieżowcem drużyny. Po ubiegłym sezonie Krakowiak zmienił pracodawcę, w 2021 roku będzie reprezentował barwy GKM-u Grudziądz. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem był  Mateusz Tonder, który również ukończył 21 lat i pozostał on w składzie drużyny. Według informacji znajdujących się na oficjalnej stronie zielonogórskiej drużyny w skład formacji juniorskiej w nadchodzącym sezonie wejdą: Jakub Osyczka, Fabian Ragus, Nil Tufft. Zawodnicy ci mieli już okazję reprezentować Falubaz Zieloną Górę w zawodach młodzieżowych z dobrym rezultatem jednak zetknięcie z zawodnikami z PGE Ekstraligi na pewno będzie dużo większym wyzwaniem.

 

W sezonie 2021 po raz pierwszy w podstawowym składzie każdej z drużyn będzie musiał  pojawić zawodnik do 24 roku życia. Przepis ten bez wątpienia sporo namiesza w rozgrywkach w przyszłym sezonie. W składzie Falubazu znajduje trzech pretendentów do zajęcia tego miejsca. Pierwszym z nich jest młodziutki Czech - Jan Kvech. Od 2019 roku jest on członkiem drużyny, dotychczas dostał  zaledwie jedną szansę startu w PGE Ekstralidze, który zakończył się upadkiem i wycofaniem z zawodów. Kolejnymi poważnymi kandydatami są Mateusz Tonder i Damian Pawliczak. Obaj skończyli wiek juniora i jedynymi pozycjami jakimi dysponuje dla nich trener Piotr Żyto jest to pozycja zawodnika do lat 24 lub zawodnika z numerem 8/16 do lat 23.

 

Przewidywane ustawienie:

 

 

1.  P. Dudek

 

 

2.  J. Kvech (u24)

 

 

3. M. Fricke

 

 

4. P. Protasiewicz

 

 

5. M. Zagar

 

 

6. F. Ragus

 

 

7. J. Osyczka

 

 

8. D. Pawliczak

 

 

 

Typ Redakcji: 6-8miejsce.

 

Piotr Protasiewicz chce być mocnym punktem drużyny z Zielonej Góry w sezonie 2021.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 0
Marcin Marchel (za: inf.własna/redakcja)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com