Oceny zawodników po meczu Sparta- GKM (Noty)
 04.06.2021 20:47
Ósmą kolejkę PGE Ekstraligi rozpoczęło piątkowe starcie między Spartą Wrocław a GKM-em Grudziądz. Spotkanie można śmiało określić mianem pogromu, ponieważ Sparta dominowała drużynę przyjezdną przez całe spotkanie. Po stronie gości wyróżniał się jedynie lider drużyny z Grudziądza- Nicki Pedersen. Mecz dokończyły deszczowe biegi nominowane, a całe spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 63:27. Poniżej przedstawiam oceny zawodników po meczu, w skali 1-6.

Sparta Wrocław

Gleb Czugunow (1,1,3,1) 6pkt. Słaby występ zawodnika, patrząc na jego rezultaty punktowe we wcześniejszych meczach, z groźniejszymi rywalami. W jednym biegu przyjechał pierwszy, dostarczając razem z Taiem 5:1, lecz w trzech innych swoich biegach jechał trzykrotnie na trzeciej pozycji. 3+

Tai Woffinden (3,3,2,2,3) 13pkt. Praktycznie bezbłędny Brytyjczyk. Zawodnik wracający po kontuzji, w pełni wywiązuje się z roli lidera drużyny. 5+

Daniel Bewley (2,2,1,3,2) 10pkt.  Bardzo dobry występ młodego Brytyjczyka. Widać u niego postępujący progres. W 12 biegu pokonał na dystansie Duńczyka, Nickiego Pedersena. Jak sam dziś przyznał, korzystał z silników Ashleya Hollowaya. 5

Artiom Laguta (3,3,2,3,1) 12pkt. Kolejny bezbłędny zawodnik gospodarzy, z wyjątkiem 15 biegu, gdzie przyjechał ostatecznie na trzecim miejscu, za Nickim Pedersenem i Maciejem Janowskim. 5+

Maciej Janowski (2,3,3,3,3) 14pkt. Komplet zawodnika Spartan. 6

Michał Curzytek (2,1,0) 3pkt Dobry występ juniora Wrocławian. W biegu młodzieżowym przyjechał na drugiej pozycji, przywożąc za sobą juniorów Gkm-u, a w czwartym biegu pokonał również Denisa Zielińskiego. 3+

Przemysław Liszka (3,1,1) 5pkt  W drugim biegu wygrał z dużą przewagą. Junior mógł się szczególnie podobać w szóstym biegu, kiedy to pokonał Przemysława Pawlickiego i w biegu 12, gdy pokonał Mateusza Bartkowiaka. 4+

Gkm Grudziądz

Przemysław Pawlicki (3,0,1,0,0) 4pkt. Zawodnik na pewno będzie chciał szybko zapomnieć o tych zawodach. Po dobrym pierwszym biegu, pogubił się On i przegrał nawet z juniorem Spartan. 2

Krzysztof Kasprzak (0,d,1,0) 1pkt. Wracający do składu Krzysztof Kasprzak, nie spisał się, i dalej pokazuje, że ma ogromne problemy od dwóch lat. Bolesny powrót do składu. 1

Kenneth Bjerre (2,1,2,2,0) 7pkt. Jeden z niewielu zawodników w składzie gości, który próbował gryźć tor i utrzymywać kontakt z zawodnikami Sparty. 4

Nicki Pedersen (1,2,3,2,1,2) 11pkt Zdecydowanie wyróżniający się lider Gkm-u. Duńczyk w sześciu biegach zdobył dwucyfrowy wynik (11pkt). Biegi z jego udziałem były najciekawsze, ponieważ Nicki zazwyczaj wychodził pierwszy ze startu, a później Spartanie zaczynali dziką szarże, aby za wszelką cenę pokonać lidera gości. 5

Denis Zieliński (0,0,0) 0pkt. Toruński wychowanek zaliczył z pewnością najgorsze spotkanie w tym sezonie. 1

Mateusz Bartkowiak (1,0,0) 1pkt. Okazał się On lepszy od swojego kolegi z zespołu w biegu młodzieżowym, gdy przyjechał przed Denisem Zielińskim. W następnych swoich startach nie łapał się na szprycę . 2-

Norbert Krakowiak (0,2,0,1) 3pkt Norbert przespał pierwszą serię startów, lecz w 14 biegu ostro bronił swojej pozycji przed Brytyjczykiem, Danielem Bewleyem. Ostatecznie przegrał on z Bewleyem na ostatniej prostej. 3-

Janek Radtke (za: inf.własna)