Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Wilki są głodne (zapowiedź meczu Wybrzeże Gdańsk vs Wilki Krosno)
 17.06.2021 10:50
W najbliższą niedzielę, w ramach 10 rundy rewanżowej eWinner 1 ligi, Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, będzie gościć u siebie lidera- Wilki Krosno. Przypomnijmy, że drużyna znad morza postawiła się dosyć mocno na podkarpackim terenie i to krośnieńska drużyna musiała uznać wyższość gości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 44:46.

W ostatni poniedziałek, obie drużyny miały okazję do zmierzenia się w Krośnie. Tam dość nieoczekiwanie wygrali podopieczni Eryka Jóźwiaka. Do zwycięstwa przyczyniła się równa jazda całej gdańskiej drużyny, jednak największym kluczem do zwycięstwa uważa się dość długo oczekiwane w Gdańsku, odrodzenie się Michała Gruchalskiego na pozycji u-24. W zespole gospodarzy zawiedli liderzy krośnieńskiej watahy. Gospodarze tłumaczyli się niespasowaniem z torem, jakoby był inny niż na treningach, o czym mówił choćby Tobiasz Musielak "Z pewnością pora miała znaczenie oraz okrutnie twarda nawierzchnia, na której przyszło nam się ścigać. Trzymamy się z teamem zasady, że każdy mecz rozpoczynamy tak jak mecze w Krośnie. Do tej pory na wszystkich torach to odpowiadało, lecz nie wczoraj. Mamy jednak kilka innych wniosków z wczorajszego spotkania. Ja też nie czułem się sobą, przygrywałem starty fatalnie. W rewanżu jednak będziemy gotowi na walkę o 3 punkty". Takie tłumaczenia zawodników Wilków Krosno nie usprawiedliwia jednak do końca zespołu aspirującego o czołowe lokaty pod koniec sezonu.

 

 Ze względu na występ Rasmusa Jensena i Tobiasza Musielaka w rundzie kwalifikacyjnej do Grand Prix istniało realne zagrożenie, że obu zabraknie w Gdańsku. Ostatecznie jednak obie drużyny porozumiały się w sprawie wspólnego przelotu żużlowców.  "Obaj jedziemy na tym samym wózku, bo musimy się przedostać w tak krótkim czasie z Glasgow do Gdańska. Będzie to bardzo trudne i wspólnie szukamy odpowiednich rozwiązań. Na ten moment nie ma absolutnie żadnych lotów bezpośrednich z Wielkiej Brytanii do Gdańska. Najwcześniejszy niedzielny samolot lądujący z tego kraju jest na gdańskim lotnisku o 14:50. Musimy szukać szalonych rozwiązań " -podsumował Duńczyk, Rasmus Jensen.

 

Gdańskie Wybrzeże rozpędzone dwoma wygranymi na wyjeździe, na pewno ze smakiem przyjęłoby wygraną za trzy punkty u siebie na domowym torze, jednak to nie jest pewne. Wybrzeże lepiej sprawuje się w bojach wyjazdowych niż u siebie. Nadmorska drużyna jak dotąd wygrała tylko jedno spotkanie u siebie, dwa razy zremisowała i jedno spotkanie przegrała jednym punktem. Jednak gdyby Michał Gruchalski, nowy kapitan drużyny- Rasmus Jensen, czy juniorzy Wybrzeża pojechaliby podobnie jak na podkarpaciu, możemy być świadkami emocji do samego końca i wyrównanego spotkania. Jeśli Wybrzeże wygrałoby za 3 punkty, straci już tylko dwa punkty do lidera 1 ligi, przybliżając się coraz bardziej do fazy play-off. Jedno jest pewne, Krosno dostało kubeł zimnej wody i istnieje drużyna, która realnie może im zagrozić w dalszej fazie rozgrywek.

Wilki Krosno 

1. Tobiasz Musielak

2. Mateusz Szczepaniak 

3. Vaclav Milik

4. Patryk Wojdyło

5. Andrzej Lebiediew 

6.

7. Bartosz Curzytek

 

Wybrzeże Gdańsk 

9. Rasmus Jensen 

10. Krystian Pieszczek

11. Jakub Jamróg 

12. Michał Gruchalski 

13. Wiktor Kułakow 

14. Piotr Gryszpiński

15. Alan Szczotka 

Spotkanie zaplanowano na godzinę 14:00  (niedziela 20 czerwca).

Janek Radtke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (103)
2 miesiące temu
Kajbuszew w zoltym to wiem
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
W odpowiedzi na komentarz:
W sumie tylko kulakow z gafurowem powaczyli
no . sajdulin uciakl starsznie im
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
W odpowiedzi na komentarz:
sajdulin, kulkaow, gafurow, bierdyszew
W sumie tylko kulakow z gafurowem powaczyli
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
W odpowiedzi na komentarz:
Kto w bialym.
sajdulin, kulkaow, gafurow, bierdyszew
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
sajdulin kosmos
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Kto w bialym.
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
kulakow walny styrasznie
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
W odpowiedzi na komentarz:
Informuj
Cała 4 wstała zobaczymy czy zdolni Krawczykowi zły numer założyłyi ……
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Bieg 1

Sebastian Szostak
w
Jakub Poczta
2
Krzysztof Sadurski
3
Jakub Krawczyk
w
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
kulakow
sajdulin
bierdyszew
gafurw

1 bieg wyglada
jadymy
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com