Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Belle Vue Aces
vs
Kings Lynn Stars
16.05.2022 - 21:30
LIVE
Ipswich WItches
vs
Sheffield Tigers
16.05.2022 - 21:30
Polecamy
Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (zapowiedź)
 05.07.2021 19:01
Do ciekawego pojedynku dojdzie dzisiaj wieczorem w Bydgoszczy. Gospodarze by móc nadal myśleć o awansie do fazy play - off muszą zdobyć 3 punkty.

Bydgoszczanie mogą mówić w tym sezonie o sporym pechu. Liczne kontuzje w zespole "Gryfów" spowodowały, że Polonia bardzo rzadko mogła występować w swoim najsilniejszym składzie. W awizowanym zestawieniu na mecz z Wybrzeżem brakuje Grzegorza Zengoty i Davida Bellego, jednak decyzja o tym czy któryś z nich wyjedzie dzisiaj na tor może zapaść w ostatniej chwili. Debiut przed bydgoską publicznością zaliczy Daniel Jeleniewski, który niedawno dołączył do ekipy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Do tej pory doświadczony Polak w barwach "Gryfów" wystąpił w dwóch spotkaniach wyjazdowych, w których pokazał, że może być solidnym wzmocnieniem drużyny.

 

Ekipie gości również bardzo mocno będzie zależeć na zwycięstwie, gdyż w razie ewentualnej wygranej gdańszczanie będą niemal pewni awansu do fazy play - off. Drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrała trzy mecze z rzędu i z pewnością w meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz będzie chciała przedłużyć dobrą serię. Ponadto gdańszczanie posiadają 10 - punktową przewagę z pierwszego meczu między obiema drużynami.

 

Na wynik dzisiejszej rywalizacji duży wpływ będzie miała postawa juniorów. W meczu w Gdańsku młodzieżowcy Zdunek Wybrzeża zdobyli 9 punktów, a bydgoscy juniorzy 3. O powtórzenie takiego dorobku przez gdańskich juniorów będzie niezwykle trudno, gdyż w świetnej dyspozycji znajduje się junior dzisiejszych gospodarzy,
Wiktor Przyjemski.

 

Bydgoszczanie wyjadą dzisiaj na tor bardzo mocno zmotywowani, gdyż tylko wygrana za 3 punkty przedłuża ich szanse na udział w fazie play - off. Gdańszczanie również będą chcieli uzyskać w Bydgoszczy dobry wynik, który przypieczętuje ich obecność w najlepszej czwórce rundy zasadniczej eWinner 1. Ligi. Początek rywalizacji o 20:15.

 

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4. Michał Gruchalski
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Daniel Jeleniewski
10. Adrian Gała
11.
12. Andreas Lyager
13. Wadim Tarasienko
14. Wiktor Przyjemski
15. Nikodem Bartoch
16. Jewgienij Sajdullin

Marek Kania (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (204)
11 miesięcy temu
No, dziisaj 3 mecze biorę na tapetę
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
Kluby eWinner 1. Ligi mają obowiązek wyposażyć stadiony w sztuczne oświetlenie ze względu na transmisje telewizyjne. W Opolu mają na to ciekawy plan - Jest rozważana koncepcja przeniesienia oświetlenia ze stadionu piłkarskiego Odry Opole na stadion żużlowy. Cała infrastruktura elektryczna już jest, trzeba jednak będzie zamontować maszty i wszystko podłączyć. Światła z Odry są bardzo dobre, bo mają 2500 luxów, a takiego oświetlenia na stadionach żużlowych nie ma w ogóle - mówi Mikołajczak. Jeśli taki scenariusz by się spełnił, Kolejarz miałby oświetlenie, pozwalające na jazdę w PGE Ekstralidze. Oświetlenie toru w tej klasie rozgrywkowej musi mieć minimum 1800 luxów, a w eWinner 1. Lidze jest to 900 luxów.

Nie jest jednak powiedziane, że taki scenariusz ostatecznie się ziści - Z tego, co wiem, miasto jest na etapie tworzenia kosztorysów, czy takie przeniesienie się kalkuluje, czy lepiej stworzyć system od nowa - tłumaczy menadżer drużyny i dyrektor klubu. Kibice Kolejarza mogą być jednak spokojni o spełnienie wymogów infrastrukturalnych przez klub - Miasto o wszystkim wie, nad wszystkim czuwa i w przypadku awansu te wymogi na pewno zostaną spełnione - kończy Mikołajczak

  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
- Jeśli chodzi o modernizację obiektu, to można powiedzieć, że jest ona w trakcie - mówi nam Piotr Mikołajczak, menadżer i dyrektor OK Bedmet Kolejarza Opole. - W grudniu wraz z prezesem Zygmuntem Dziembą spotkaliśmy się z prezydentem Opola, Arkadiuszem Wiśniewskim. Powiedzieliśmy jakie są wymogi infrastrukturalne w eWinner 1. Lidze i tak naprawdę prace już trwają - dodaje.

By uniknąć sytuacji z Krosna, gdzie drużyna na początku sezonu nie mogła trenować na własnym torze, prace w Opolu powoli się rozpoczynają - Nagłośnienie zostało już wykonane, a jesienią w pierwszej kolejności będzie modernizowany pierwszy łuk. Pojawi się około 1350 miejsc siedzących. Dodatkowo będzie wykonany monitoring. Te prace będą się odbywać jeszcze w tym roku - tłumaczy dla Interii Piotr Mikołajczak.


  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu

Wostok Władywostok: 45
9. Mark Karion - 12+1 (3,1*,u/w,2,3,3)
10. Denis Baszmakow - 0 (-,-,-,-,0)
11. Oleg Michaiłow - 8 (2,2,w/2min,3,0,1)
12. Nikita Korowko - 0 (0,-,-,-,0)
13. Siergiej Łogaczew - 2 (2,u/w,ns,-,-)
14. Witalij Kotljar - 12+2 (1*,1,3,3,2,2*)
15. Paweł Łaguta - 11 (3,3,1,1,3,0)

Turbina Bałakowo: 45
1. Władimir Borodulin 10+1 (2,3,2,1,1*,1)
2. Aleksandr Berdyszew - 0 (-,0,-,0,w/2min)
3. Andriej Kudriaszow - 12+1 (3,1,2,2,2,2*)
4. Kiriłł Lejman - 1 (0,-,1,-,-)
5. Ilja Czałow - 0 (-,-,-,-,-,0)
6. Aleksandr Kajbuszew - 7+1 (1*,u/w,1,2,1,2)
7. Wiktor Kułakow - 15+1 (3,2,3,3,1*,3)
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Ale czy Azoty będą dalej tam dawać kasę? Bo teraz chyba ucichło. Były prtesty a istatecznie wszystko po staremu
a to noe wiem
ale skoncza bez dlugow
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Wrocław to stan umysłu:
"Hej @SlaskWroclawPl Winking face
Rozumiem, że wójt gminy Długołęka oraz prezes MPK są niezbędni w Estonii, podczas meczu pierwszej rundy eliminacji UEFA Europa Conference League"
Czewa to też stan umysłu. Oddali stadion Rakowa, ale w pucharach będą grali na Podbeskidziu
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
jak sponsorskie to jada na luzie
Ale czy Azoty będą dalej tam dawać kasę? Bo teraz chyba ucichło. Były prtesty a istatecznie wszystko po staremu
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
O ile przystąpią do rogzrywek. Jak mają długi, to mogą uznać, że lepiej rok odpekać kary
jak sponsorskie to jada na luzie
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Koza
Rolnicki
Bober
Nilsson
Kaczmarek
Koza
Rolnicki
Bober
Nilsson
Brzozowski
  Lubię
  Nie lubię
11 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
a ty nie pomyliles kent z eastbourne?
możliwe :D
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com