Deszcz wygrywa z British Final w Manchesterze. Ellis z dziką kartą na SGP Wielkiej Brytanii
 01.08.2022 22:30
Rzęsiście padający deszcz nad The National Speedway Stadium w Manchesterze storpedował tegoroczny British Final. Zawody po rozegraniu zaledwie 12 biegów zostały przerwane i po dłuższym oczekiwaniu na poprawę pogody, ostatecznie odwołany.

Od kilku sezonów tradycja stało się, że zwycięzca IM Wielkiej Brytanii otrzymywał dzika kartę na Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff.

Niestety padający deszcz podczas dzisiejszego finału nie pozwolił wyłonić zwycięzcy, a co za tym idzie, również brytyjskiego reprezentanta podczas SGP. Dlatego też angielska federacja motocyklowa postanowiła przyznać dziką kartę ubiegłorocznemu triumfatorowi British Final, Adamowi Ellisowi.

Dzisiejsze zawody natomiast zostały odwołane, a nowy termin finału poznamy w późniejszym terminie.

Redakcja (za: inf.własna)