Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Co łączy żużel i wojsko?
 15.01.2023 22:57
Dwa tygodnie temu Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej poinformowało, że do udziału w akcji Trenuj z Wojskiem włączyli się hokeiści z KS ENERGA TORUŃ. Tym razem CSWOT zaprezentowało kolejny krótki filmik promocyjny z udziałem żużlowców. Czy oznacza to, że zawodnicy z Toruńskiego klubu również wezmą udział w treningu?
„Od początku chcieliśmy, aby organizowana w naszym Centrum druga edycja akcji Trenuj z Wojskiem kojarzona była ze sportem. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z czołowymi zawodowymi klubami sportowymi z naszego miasta. Cieszymy się, że sportowcy podjęli nasze wyzwanie i wezmą udział w organizowanym jednodniowym Treningu Wojskowym.” - powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT z Torunia. 
 
”Trenuj z wojskiem” to jednodniowe (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowanych instruktorów. To inicjatywa dobrowolna, prospołeczna i proobronna. 
 
W czasie szkolenia wojsko nauczy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę przeciwgazową, pokaże podstawy przetrwania (SERE) oraz techniki walki w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. Szkolenie to jest opcją dla wszystkich, którzy chcą czuć się bezpieczniej i pewniej. 
 
Jak poinformował w trakcie zamieszczonego nagrania zawodnik Toruńskiego Klubu - Paweł Przedpełski, do hokeistów biorących udział w przygotowanym Treningu z Wojskiem dołączą także żużlowcy. Dla uczestników szkolenia będzie to więc nie tylko okazja, aby nabyć umiejętności proobronne, ale także móc zbić piątkę i ćwiczyć wspólnie ze swoimi idolami. 
 

Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com