Norbert Kościuch wygrywa w ćwierćfinale IMP w Krakowie (relacja)
 02.06.2011 23:25
W dniu dzisiejszym na krakowskim torze odbył się ćwierćfinał IMP. Rywalizację wygrał Norbert Kościuch zdobywając 15 oczek. Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Ułamek (14, trzecią lokatę zajął natomiast Krzysztof Jabłoński(12). Zabrakło Grzegorza Zengoty i Damiana Balińskiego. Na zawody nie dotarł także Mirosław Jabłoński.

Zawodnicy którzy zjawili się w Krakowie, piekną jazdą wynagrodzili krakowskiej publiczności brak wyżej wymienionych  zawodników z ekstraligi.

Nieoczekiwanie zawody wygrał Norbert Kościuch, zawodnik Lechmy Poznań. Tuż za nim uplasowali się Sebastian Ułamek i Krzysztof Jabłoński. Popularny "Jabłko" nie wyjechał jednak do swojego ostatniego startu, w którym miał się zmierzyć m.in. z Kościuchem.

W finałowej siódemce znalazł się zawodnik gospodarzy Patryk Pawlaszczyk, który z dorobkiem 9 punktów zajął ostatnie siódme miejsce premiowane awansem. W swoim pierwszym wyścigu "Pacio" w chwile po przejechaniu linii mety upadł na tor, ale skończyło się na złamaniu błotnika motoru.

W kolejnych biegach świetną dyspozycje prezentował reprezentant Tauronu Azoty Tarnów , Sebastian Ułamek, który dopiero w biegu 19 został pokonany przez zwycięzcę całych zawodów, Norberta Kościucha. Właśnie z tej gonitwy został wykluczony Krzysztof Jabłoński za przekroczenie czasu dwóch minut.

W biegu 18 zdarzył się groźnie wyglądający wypadek na wejściu w pierwszy łuk - na tor upadł Marcin Jędrzejewski, a niecałe 5 metrów dalej Łukasz Sówka. Obaj zawodnicy na szczęście wrócili do parku maszyn o własnych siłach, ale z biegu został wykluczony Jędrzejewski za spowodowanie przerwania biegu.

Lekarz zawodów stwierdził, iż reprezentant Kolejarza Opole jest zdolny do dalszej jazdy - dzięki temu w biegu o miejsca 8-10 (bieg dodatkowy), Jędrzejewski dowiózł 3 punkty i uplasował się na miejscu 8, które gwarantuje mu miejsce rezerwowego w pófinale IMP w Ostrowie Wielkopolskim.