Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Patryk Dudek: Jadę z nadziejami, że przeżyję tamte warunki i uda mi się coś uciułać
 02.01.2012 19:34
Patryk Dudek, zawodnik Falubazu Zielona Góra w ubiegłorocznych zmaganiach o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów uplasował się zaledwie na 12 miejscu. W tym sezonie marzy mu się poprawa tego wyniku. Początek batalii o złoto IMŚJ już w niedzielę.

- Chciałbym na pewno zrobić lepszy wynik niż w zeszłym roku. Wtedy było to dla mnie takie zapoznanie się z finałami i taką formą rozgrywek. Nie podchodziłem wtedy do tego jakoś szczególnie ambitnie. W tym roku jednak chciałbym się pokazać z lepszej strony i pierwsze turnieje pokażą to gdzie aktualnie jestem z formą. Spokojnie czekam na dobre odjechanie zawodów na początku i wtedy zobaczymy jaka będzie sytuacja. Albo powalczymy o coś więcej, albo spokojnie odjedziemy pozostałe finały - powiedział zielonogórzanin.

 

Zawodnik Falubazu do tej pory nie miał okazji do startów na torze w Poole, gdzie rozegrany zostanie niedzielny turniej. - Polscy zawodnicy mówią, że tor w Poole jest jednym z prostszych w Anglii, dlatego wydaje mi się, że sobie poradzę. Ostatnio rozmawiałem na zawodach z Krzysztofem Kasprzakiem, jak on jedzie tam przełożony i nie wygląda to tragicznie. Jadę z nadziejami, że przeżyję tamte warunki i uda mi się coś uciułać.

 

- Wydaje mi się, że każdy będzie jechał dla siebie. Dopiero w ostatnim turnieju w Gnieźnie może będzie potrzeba pomóc jednemu z nas wygrać całe zawody. To są zawody indywidualne, więc nie ma tu szukania kolegów na torze. Każdy jedzie dla siebie i jest świadomy stawki zawodów. Tak duża ilość Polaków na pewno nas mobilizuje i przydało by się, żeby choć jeden z nas był na pudle. Darcy Ward to będzie nasz główny przeciwnik. Będzie on starał się obronić dwóch tytułów Mistrza Świata. Ale z tego też powodu, każdy będzie starał się mu ten tytuł wydrzeć. Mam nadzieję, że i ja również powalczą o coś więcej niż w poprzednim roku. - przyznał Patryk Dudek.

0 (za: Radio Zachód)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com