Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów Wlkp. (komentarze)
 07.08.2012 23:49
Wspaniałe widowisko mogli obejrzeć kibice, którzy wybrali się na derby Ziemi Lubuskiej. Po emocjonującym spotkaniu pomiędzy Stelmetem Falubaz Zielona Góra a Stalą Gorzów Wlkp. padł remis 45:45. Zaraz po zawodach trenerzy oraz główni bohaterzy swoich ekip skomentowali derbowy remis.

- Mecz był bardzo zacięty. Od pierwszego do ostatniego biegu trzymał w napięciu. Było sporo sytuacji w których można było przechylić szalę. Każda z drużyn pewnie chciałaby wygrać ten mecz, ale remis jest sprawiedliwy. Należy cieszyć się z tego. Chciałbym podziękować miejscowym za to, że nas bardzo dobrze przyjęli. Zawody jak na derby przebiegały w bardzo dobrej atmosferze - trener Stali Gorzów Wlkp. Piotr Paluch.

 - Derby zawsze są pięknem tego sportu. Wynik był dzisiaj sprawiedliwy. Na tym właśnie polega warka fair. Dziś udało nam się pojechać bez żadnych incydentów, czy rzeczy, które przekreśliłyby ten piękny sport. Cieszę się, że drużyna drobrze pojechała i była odpowiednio prowadzona. Ten wynik zbliża nas do play-offów. Cieszę się, że moja forma rośnie ale nadal nie jest to tak jak być powinno. Nadal będę pracować nad tym w późniejszym terminie - kapitan Stali Gorzów Wlkp. Tomasz Gollob.

  - Lepszy punkt niż nic. Dzisiaj będziemy do nocy rozbijać ten wynik i szukać brakującego punktu. Każdy się obawiał tego spotkania, ja również, i te obawy były jakby uzasadnione. Stal ma bardzo wyrównany skład i znakomitych zawodników. My coraz bardziej się podnosimy. Ten remis ujmy nam nie przynosi bo zgotowaliśmy kibicom wspaniałe widowisko. Dzisiejszy wynik jest sukcesem połowicznym, ale jednak sukcesem. Nie jesteśmy w tym sezonie najsilniejsi i jadąc z drużyną, która współlideruje w tabeli, to trzeba to traktować inaczej. Zabrakło drobnych punktów. Pomyłki na torze, pojawiły się błędy ale nie ma sensu teraz tego wyliczać.  W takim meczu na szczycie nie da się tego uniknąć. Atmosfera cały czas była napięta i było gorąco w parkingu, choćby za sprawą Saszy. Ale to świadczy o zaangażowaniu wszystkich zawodników - trener Stelmet Falubaz Zielona Góra Rafał Dobrucki.

 - Ja jestem dumny z drużyny i wyniku. Uważam, że ten remis po takim meczu, gdzie nie pojechaliśmy wszyscy równego, dobrego spotkania, jest dla nas sukcesem. Na papierze wielokrotnie mówiłem, że nie jesteśmy mocarzami w tym sezonie. Rożnie nam to teraz idzie, choć miejsce w tabeli nie do końca to odzwierciedla. Stal jest bardzo mocna, jeśli ktoś zawodzi to wyskoczy inny zawodnik. U nas róźnie to bywa, Uważam, że ten wynik nie jest dla nas porażką. Uważam, że nie było dziś żadnego błędu taktycznego, każdy dał z siebie 100%. Nikogo nie można obarczać za brak zwycięstwa. Najwazniejszy dowód na to dali nam kibice, którzy podziękwoali nam za wspaniałą walkę. To nam wystarczy - kapitan Stelmet Falubaz Zielona Góra Piotr Protasiewicz.

Piotr Taskin (za: falubaz.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com