Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Prezes Mizgalski: Kibice będą mogli czuć to żużlowe święto
 26.10.2012 21:53
Po tym jak częstochowianom nie udała się walka o jeden z turniejów cyklu Grand Prix, BSI przyznała Włókniarzowi organizację przyszłorocznego półfinału Drużynowego Pucharu Świata. Na stadionie przy ul. Olsztyńskiej wystartują Polacy, Australijczycy i Rosjanie. Stawkę uzupełni zwycięzca pierwszej rundy kwalifikacyjnej

Co prawda nieco spóźniliśmy się z włączeniem się do walki o organizację Grand Prix, przez co ubiegła nas Bydgoszcz, jednak w tej chwili już oficjalnie możemy powiedzieć, że nasze starania nie zostały niezauważone. BSI przyznało nam bowiem prawo do organizacji półfinału Drużynowego Pucharu Świata w 2013 roku, z czego jesteśmy niesamowicie dumni i zadowoleni. Z pewnością szykują się nam świetne żużlowe emocje - mówi uradowany prezes Włókniarza Częstochowa, Paweł Mizgalski.

Na częstochowskim torze oprócz reprezentacji Polski w półfinale zobaczymy, Australię i Rosję oraz zwycięzca jednej z rund kwalifikacyjnych  – Obsada zawodów, które w lipcu zorganizujemy na Arenie Częstochowa jest świetna. Będziemy wszyscy dopingować polską reprezentację, w barwach której pewnie zobaczymy m.in. Tomasza Golloba czy Jarosława Hampela, jednak dla miejscowych kibiców zapewne ważny będzie start Grigorija Łaguty w kadrze Rosji. Nie muszę ponadto dodawać, jak świetni zawodnicy będą reprezentować Australię, prawie na pewno będziemy gościć nowego mistrza świata Chrisa Holdera. Cała stawka wygląda więc imponująco, już zacieramy ręce na samą myśl o wyścigach tych świetnych żużlowców - powiedział Paweł Mizgalski.

Sternik Włókniarza Częstochowa zapowiada wielkie zużlowe święto jakie odbędzie się przed i w trakcie półfinału Drużynowego Pucharu Świata – Absolutnie nie będzie tak, że kibice będą mogli czuć to żużlowe święto tylko i wyłącznie w sobotę 13 lipca. Chcemy dać fanom coś więcej, dlatego zapraszamy ich już dzień, może nawet dwa dni przed imprezą, wtedy już bowiem będziemy organizować na mieście przeróżne wydarzenia, także nasi zawodnicy będą promować zawody. Chcemy, by przynajmniej tydzień przed zawodami w Częstochowie było słychać, widać i czuć żużlowe emocje. Koncerty, pikniki, happeningi, spotkania ze sportowcami to tylko niektóre z wydarzeń przez nas planowanych. Chciałbym w tym miejscu gorąco podziękować władzom miasta, które bardzo mocno wspierały nasze starania zarówno o Grand Prix, jaki i o Puchar Świata i z którymi wspólnie zorganizujemy to sportowe święto. Takie zawody to świetna promocja miasta i regionu. Już dziś zapraszamy kibiców z całej Polski, z Europy i ze świata, bo Częstochowa to piękne miasto z historycznym klasztorem jasnogórskim, pięknymi Alejami, Starym Rynkiem, wieloma atrakcjami w regionie. Nie da się tego ująć inaczej, niż “Jasne, że Częstochowa!” - kończy prezes Mizgalski.

Piotr Taskin (za: ckmwlokniarzsa.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com