Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Grigorij Łaguta: Chciałbym, żeby wszyscy bali się Lwów
 12.02.2013 21:15
Włókniarz Częstochowa w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie pokaże się na torze z mocnym składem, który kompletowany był przez całą zimę. Jednym z zawodników, który przedłużył kontrakt z biało-zielonymi jest Grigorij Łaguta.

 

Kiedy dołączał do składu Włókniarza, częstochowscy kibice kojarzyli go głównie z łotewskim klubem Lokomotiv Daugavpils. Dzisiaj jest już tym zawodnikiem, bez którego wielu nie wyobraża sobie składu Lwów. Przez ostatnie sezony to właśnie Grigorij Łaguta był liderem drużyny i stanowił jej najsilniejszy punkt. 
 
Podczas piątkowej prezentacji był optymistycznie nastawiony na nadchodzący sezon. Zapytany przez nas o przeczucia przed wystartowaniem Enea Ekstraligi, odpowiedział: - Myślę, że rok 2013 to będzie nasz rok. 
 
Optymizm nie opuszcza Rosjanina, Łaguta stawia przed sobą i przed zespołem wysoką poprzeczkę:  
-  Priorytetem dla mnie na ten sezon będzie pierwsza trójka. I to, żeby cała drużyna jak najlepiej przejechała ten sezon. Mamy mocny skład, chciałbym, żeby wszyscy bali się Lwów. Mamy w składzie obiecujących zawodników i każdy z nas chce zdobywać punkty. Ja wiem, na jakim etapie rozwoju jestem i tak jak zawsze, będę się starał być jak najszybszy i jak najmocniejszy. Mam nadzieję, że cała drużyna będzie zdobywać punkty i odwdzięczymy się wszystkim kibicom i sponsorom.
 
Grigorij podkreśla bardzo dużą i ważną rolę kibiców. Zapytany przez nas o to, czy dociera do niego energia od fanów podczas meczu, odpowiada z ożywieniem: 
- Tak, kibice są dla mnie na pierwszym miejscu. Kiedy startujesz, kiedy widzisz flagi, wtedy to oni są najważniejsi. Wszyscy zawodnicy, cała drużyna pracuje właśnie dla kibiców. Chcemy, żeby było ich jak najwięcej, żeby przychodzili i kibicowali nam, żeby wspierali całą drużynę. Kibice dodają nam sił. 
 
Przed Grigorijem Łagutą i resztą składu, do którego dołączyli tej zimy Emil Sajfutdinow, Rune Holta, Michael Jepsen Jensen, Adam Strzelec i Borys Miturski, obóz przygotowawczy i treningi, które mają przełożyć się na jak najlepsze wyniki na torze podczas sezonu. 
Sylwia Wziątek (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com