Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 2. kolejki PLŻ 2
 29.04.2015 10:42
Za nami pierwsze mecze Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Niedzielne spotkania z pewnością przyniosły sporo emocji. My postanowiliśmy wybrać siódemkę najlepszych zawodników 2. kolejki najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Ales Dryml (1. raz w siódemce) (KMŻ Motor Lublin) - (1*,t,3,3,3,3) 13+1
Czech po słabym początku spotkania znalazł odpowiednie ustawienia i był nie do pokonania na gdańskim torze. Jednak bardzo dobra jazda Czecha nie uchroniła Motoru Lublin przed porażką z Wybrzeżem Gdańsk.

2. Jesper B. Monberg (1) (Polonia Piła) - (3,2*,3,3,2) 13+1
Duńczyk jak na lidera przystało w niedzielne popołudnie wykręcił najlepszy wynik w pilskiej drużynie, która nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Kolejarza Intermarche Rawicz. Monberg w niedzielę uległ tylko jednemu zawodników drużyny gości - Andersowi Thomsenowi.

3. Renat Gaurow (1) (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - (3,3,2,2*,2) 12+1
Niezwykle wierny gdańskim barwom Rosjanin pokazał w niedzielę, że zgodnie z przypuszczeniami będzie ważnym ogniwem klubu znad Morza Bałtyckiego. Wśród lublinian Gafurowa zdołali pokonać jedynie Ales Dryml i Mathias Thoernblom.

4. Anders Thomsen (1) (Kolejarz Intermarche Rawicz) - (3,3,2,1,w,3) 12
21-letni Duńczyk w niedzielę zadebiutował w polskiej lidze. Ze swojego debiutu Thomsen może być z pewnością zadowolony. Jako jedyny z "Niedźwiadków" w niedzielę był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z piekielnie mocnymi zawodnikami pilskiej Polonii.

5. Patryk Dolny (1) (Polonia Piła) - (2*,3,2*,2*,2*) 11+4
Patryk Dolny przed tym sezonem powrócił do Polonii Piła i rozpoczął od mocnego uderzenia. W niedzielę 22-latek nie przegrał z żadnym z rywali i wywalczył "płatny komplet" punktów.

6. Rafał Karczmarz (1) (Polonia Piła) - (2,2,2*) 6+1
Wychowanek gorzowskiej Stali w niedzielnym spotkaniu zadebiutował na ligowych owalach. Swój pierwszy występ 16-letni żużlowiec może zaliczyć do udanych, gdyż wywalczenie 6 punktów z bonusem w trzech startach nalaży uznać jako dobry rezultat.

7. Łukasz Kaczmarek (1) (Kolejarz Intermarche Rawicz) - (3,0,0,2) 5
Kolejny zawodnik, który wywodzi się z Gorzowa. Łukasz Kaczmarek w niedzielę startując jako gość w Rawiczu wywalczył 5 punktów i był jednym z lepszych zawodników Kolejarza.

Największe zaskoczenie - Mathias Thoernblom (KMŻ Motor Lublin) - (1,3,2*,3,1) 10+1
Młody Szwed w poprzednich sezonach był zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk. Jednak w gdańskiej drużnie w ciągu dwóch lat wystartował w zaledwie jednym spotkaniu. W niedzielnym pojedynku lublinian właśnie na torze w Gdańsku Thoernblom wywalczył 10 punktów z bonusem, czym z pewnością pozytywnie zaskoczył.

Największe rozczarowanie - Patryk Malitowski (KMŻ Motor Lublin) - (0,1,0) 1
Dla Malitowskiego sezon 2015 jest pierwszym w gronie seniorów i wiadomym było, że łatwo nie będzie. Jednak kibice lubleskiego klubu oczekiwali zdecydowanie lepszego występu po zawodniku, który ma za sobą ekstraligową przeszłość, a przed sezonem poważnie zastanaiwał się nad możliwością startów w Nice PLŻ.


Ales Dryml najlepszym zawodnikiem 2. kolejki PLŻ 2

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com