Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
26.03.2023 - 17:00
Polecamy
Zapowiedź meczów 2. kolejki Elitserien: Ikaros vs. Indianerna i Dackarna vs. Rospiggarna
 11.05.2015 23:07
W miniony wtorek pogoda nieco storpedowała pierwszą kolejkę Elitserien. Jeden mecz został przesunięty na środę, a inny w ogóle się nie odbył. Przed nami kolejne emocje na szwedzkich torach. Miejmy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze.
Dackarna Malilla – Rospiggarna Hallstavik 
 
Gospodarze tego meczu polegli w pierwszym spotkaniu minimalnie na wyjeździe z ekipą Indianerny. W ekipie z Dackarny pewnym punktem był Nicki Pedersen, który wywalczył jedenaście punktów. Całkiem nieźle pojechali także Joonas Kylmaekoorpi i Mikael Max. Zawiódł jednak przede wszystkim Krzysztof Buczkowski i wydaje się, że od jego postawy będzie wiele zależało. Drużyna przyjezdna nie miała okazji jeszcze pojechać w tym sezonie w lidze. W ubiegłym tygodniu spotkanie odwołano z powodu opadów deszczu. Trudno więc cokolwiek powiedzieć o dyspozycji żużlowców z Hallstavik. Na pewno silnym punktem zespołu jest Martin Vaculik. W awizowanym składzie widnieje też nazwisko Szweda Andreasa Jonssona. Drużyna na papierze wygląda całkiem nieźle. 
 
Bardzo trudno wytypować zwycięzcę tego meczu. Naszym zdaniem to mimo wszystko gospodarze powinni być lepsi. Po pierwsze, kręcili już kółka w tym sezonie ligowym w Szwecji. Po drugie- jadą u siebie. 
 
Typ Zuzelend.com: Dackarna 48:42 Rospiggarna 
 
Ikaros Smederna – Indianerna Kumla 
 
Zespół ze Smederny w pierwszej kolejce bardzo wysoko przegrał u aktualnego mistrza Elit Vetlandy. Gorzej chyba nie można było rozpocząć sezonu. Na wysokim poziomie w tamtym meczu punktował w zasadzie tylko Kenni Larsen, zdobywca 13 „oczek”. Zawiedli przede wszystkim Grigorij Laguta i Paweł Przedpełski. Ten ostatni jednak w Toruniu wykręcił w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi bardzo ładny wynik. Jeśli przełoży swoją formę również na tory szwedzkie, może być dużo lepiej niż tydzień temu. Być może wysoka przegrana na inaugurację spowoduje, że w drugiej kolejce Ikaros będzie chciał udowodnić, że wcale taki słaby nie jest. Łatwo na pewno nie będzie. Indianerna, jak wspominaliśmy, wygrała pierwszy mecz. Trudno w drużynie z Kumli znaleźć słaby punkt. Lindgren, Lindbaek, Protasiewicz, Artiom Laguta czy Iversen. Nazwiska mówią same za siebie. 
 
W tej konfrontacji nie odbieramy szans gospodarzom, aczkolwiek wygrana Smederny będzie raczej niespodzianką. Mimo wszystko stawiamy na Indianernę, która z tym składem powinna walczyć w tym sezonie o najwyższe laury.
 
Typ Zuzelend.com: Ikaros 40:50 Indianerna 
 
W tej kolejce pauzuje Lejonen Gislaved. 
 
ODDZIELNIE OPUBLIKUJEMY WRÓTCE ZAPOWIEDŹ HITU KOLEJKI (Piraterna vs. Vetlanda). 
Amadeusz Bielatowicz (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com