W Gorzowie robi się cieplej. MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów- PGE Stal Rzeszów- relacja
 04.06.2015 22:35
Stal Gorzów pokonała na swoim torze Stal Rzeszów 55:35. W drużynie gospodarzy najlepiej punktowali Niels Kristian Iversen, Bartosz Zmarzlik, Matej Zagar, u gości najlepszymi okazali się Greg Hancock i Peter Kildemand.
MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów

W pierwszym wyścigu dnia pod taśmą stanęli Peter Ljung, Niels Kristian Iversen, Karol Baran, Linus Sundstrom. Najlepiej ze startu wyszedł Karol Baran, Iversen próbował go dogonić niestety bezskutecznie na mecie trzeci przyjechał Sundstrom, Ljung w tym wyścigu nie liczył się w stawce. W juniorskiej gonitwie górą byli gorzowianie.

Trzeci bieg był bardzo emocjonujący, ze startu świetnie wyszedł Zagar i Lampart, jednak ten pierwszy okazał się lepszy. O jeden punkt toczyła się zacięta walka Świderski ,,tasował się'' z Hancockiem. Na 3 okrążeniu pierwszego łuku Świder wpadł w koleinę, zarzuciło go i upadł. Wyglądało to bardzo groźnie. Na szczęście po chwili zawodnik wstał, został on jednak wykluczony. W powtórce tej gonitwy goście wygrali 4;2. Po trzech biegach gorzowska Stal prowadziła tylko dwoma punktami.

Na uwagę zasługuje również bieg numer siedem, gdzie Puk  z Linusem jechali na 5:1 na Sundstroma wściekle naciskał Pająk, Czaja nie liczył się w stawce. Szwed został podcięty, przez Duńczyka zanotował upadek. Z powtórki został wykluczony Peter Kildemand. W kolejnej odsłonie tego biegu Czaja idealnie wyszedł ze startu, nikt nie był w stanie mu przeszkodzić tym samym wynik 3:3.

W ósmej gonitwie dnia Krzysztof Kasprzak wraz z Adrianem Cyferem przywieźli wynik 4:2. Kasprzak dowiózł 3 punkty do mety. Cyfer próbował gonić Karola Barana, a jednocześnie musiał bronić się przed atakami Czaji.

Po 10 biegach MONEYmakesMONEY.pl prowadziła 34:26. Najciekawszym wyścigiem dnia okazał się bieg 13, gdzie rozegrała się piękna walka. Greg Hancock na przemian zmieniał się miejscami z Iversenem, ostatecznie to jednak Puk okazał się lepszy. Za plecami tej pary toczył się również bardzo zacięty bój między Świdrem, a Kildemandem zwycięsko z tego zmagania wyszedł Duńczyk

Najgroźniej było w pierwszym wyścigu nominowanym na drugim łuku pierwszego okrążenia Karol Baran z impetem wleciał w Bartka Zmarzlika, ten jednak zdołał utrzymać się na motocyklu, gdy by tego było mało, w Karola wleciał Dawid Lampart. Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Baran został wykluczony z powtórki. Dwa ostatnie wyścigi utwierdziły gospodarzy w zwycięstwie.