Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
26.03.2023 - 17:00
Polecamy
Elit Vetlanda - Dackarna Malilla (zapowiedź)
 07.09.2015 16:09
Rywalizacja pomiędzy zwycięzcą rundy zasadniczej a drużyną, która przystąpiła do rundy play-off z czwartego miejsca wydaje się być tak naprawdę rozstrzygnięta. W pierwszym starciu obu drużyn, przed tygodniem na G&B Arenie Elit zdeklasowało Dackarnę, wygrywając w stosunku 58:32.
Ekipa z regionu Jonkoping, prowadzona przez managera Fredrika Stafa jest faworytem tegorocznych rozgrywek Elitserien i jak dotąd poniosła tylko 2 porażki na 13 spotkań, choć akurat tą drugą (43:47) z drużyną z Malilli i to na własnym obiekcie w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Zarówno dla Elit, jak i dla Dackarny mecz ten nie był jednak z gatunku szalenie istotnych, bowiem oba zespoły już wcześniej były pewne zajęcia swoich miejsc przed play-off. Co ciekawe pomimo tej porażki i idealnego remisu w dwumeczu (Elit wygrało w VII rundzie w Malilli 47:43) przedstawiciele lidera tabeli postanowili wybrać na swojego przeciwnika półfinałowego właśnie "Gwiazdy" prowadzone przez duet managerów Stefana Bennesveda i Mikaela Karlssona.
 
W miniony wtorek Vetlanda nie pozostawiła już jednak jakichkolwiek złudzeń drużynie z Malilli i rozgromiła ją na jej terenie różnicą aż 26 punktów. Zespół Elit do zdecydowanego zwycięstwa poprowadził zdobywca „płatnego” kompletu (14+1) Bartosz Zmarzlik. Pozostali zawodnicy na czele z obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Elitserien Emilem Sajfutdinowem punktowali na bardzo równym poziomie i gospodarze osłabieni brakiem kontuzjowanych Nickiego Pedersena oraz Joonasa Kymaekorpiego (stosowano za niego zastępstwo zawodnika) nie mogli się skutecznie przeciwstawić drużynie przyjezdnych. W zespole Dackarny najskuteczniejszy okazał się Krzysztof Buczkowski, który wywalczył w siedmiu startach 11 punktów. Na całej linii zawiedli uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix - Michael Jepsen Jensen i Jason Doyle, którzy zdobyli odpowiednio 3 i 5 punktów.
 
Awizowane składy na mecz 9 września
 
Elit Vetlanda:
1. Tai Woffinden
2. Peter Ljung
3. Emil Sajfutdinow
4. Tomas H. Jonasson
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rune Holta
7. Kenny Wennerstam
Manager: Fredrik Staf
 
Dackarna Malilla:
1. Jason Doyle
2. Mikael Max
3. Michael Jepsen Jensen
4. Krzysztof Buczkowski
5. Nicki Pedersen
6. Robin Aspegren
7. Joel Larsson
Managerowie: Stefan Bennesved i Mikael Karlsson
 
Początek: godzina 19:00
Pierwszy mecz: 58:32 dla Elit
Tomasz Janiszewski (za: opr.własne/svemo.se)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (5)
8 lat temu
Konto usunięte
brak transmisji w eurosporcie
  Lubię
  Nie lubię
+1
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Mocne składy
Powiedzcie mi jak Doyle może jechać z Nickim w jednej drużynie?
  Lubię
  Nie lubię
+1
8 lat temu
Doyle omijaj Nickiego z daleka..i nie przemęczaj się. W EL więcej Ci płacą!
  Lubię
  Nie lubię
+1 / -2
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Mocne składy
Mocna liga to i mocne składy. Pozdrawiam.
  Lubię
  Nie lubię
+2
8 lat temu
Mocne składy
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2023 Zuzelend.com